» »

nevidni plašč

nevidni plašč

urbyyy ::

...baje so neke takiga izuml8-O ...sn na svarogu prečito, a kdo ve kej več o tem? al pa kak link... :))

keber ::

Stara stvar (je blo tud na slo-techu, samo to najdet je problem). Zdaj sem gleda na TV, kako to zgleda. Stvar seveda sploh ni nevidna, le zgleda, da je prozorna, kar pa vidiš samo skozi poseben filter. Rabiš eno kamero, ki snema ozadje, na tem filtru pa se projicira slika s te kamere na material, za katerega hočeš "nevidnost". Dejansko je to samo trik s kamero in filtri, nič posebnega.

largo ::

Nič posebnega???
Kako pa bi 3d prijeciral na material? Mislim da je to kar lep dosežek, ki mu res še manjka veliko dela.
LP

keber ::

3D? A si prebral, kaj sem napisal? Dejansko zadeva deluje podobno kot blue screen v TV studiih, le da je ta bluescren v poljubni obliki. Jaz sam ne vidim neke velike praktične vrednosti tega razen za kake reklame delat. Da še enkrat pojasnim: brez posebne opreme pri gledanju "nevidnega" objekta ni nobene nevidnosti. Nevidnost rata s projiciranjem snemanega ozadja na dotični material in (PAZI!) preko posebnega filtra do gledalca/kamere. Brez teh pogojev je stvar toliko nevidna kot slon sredi mravljišča.

speed machine ::

James Bond anyone?

Luka Percic ::

A hočete reč, da prave "nevidne" obleke ni?
No, saj ne rečem da je, samo zdi se mi že izvedljivo. LCD, ali se raje OLED pixli po celi obleki spredaj, pa kamera zadej.
Tukaj bi bil problem seveda energija.
S tako obleko bi se obrnil proti gledalcu in bi bil (skoraj) neviden.

Right?

Zgodovina sprememb…

Phil ::

Svetlobni žarki za objektom bolj ali manj prihajajo vzporedno, tako da bi rabil veliko več kot eno kamero. Problem bi bili tudi robovi objekta. Da ne omenim LCDjev. Enih 15,20 let IMHO lahko še mirno čakamo na kaj podobnega.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

MilkyWay ::

K0K0 ::

Enkrat sem na tv-ju gledal da ma neka vojska (ameriška se mi zdi) že narejen prototip. Zadeva ima na zadnji strani kamero ki snema ozadje po celi obleki pa so razporejeni nekakšni krogci podobni majnim cdjem na katere se potem projecira slika. Zadeva je bla videt kr ql sicer vojak ni bil čist nevidn ampak je zgledu tko kot un v predatorju če ste gledal.

Daliborg ::

:O :O :O eeeeeeeeeeeghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!.....tale muvi od kitajckov je prov en velik SHIT!!!!! en kurcev projektor uporabljajo pa mal filmske produkcije, tko da to mene se nc ni preprical, ce hocmo bit nevidni se nas nic ne sme videti ne pa kar ene oblike se, in fake imitacija naravnega pogleda, ce mene prasate bi mogl bit to tko k da bi cez okn gledu, ne pa da mamo projektor u glavo usmerjen...u lgavnem to se ni NIC! ;(

Matev ::

tu se pojavi tudi problem različnih kotov pogleda

projektor na obleki namreč prikazuje sliko ki naj bi jo videl človek ki gleda pravokotno na to obleko

kaj pa za človeka ki gleda malce od strani....

Tody ::

neki kitajček je res izumil to nevidno obleko sicer ne tako lame z modrim platnom pa kaj jest vem še kaj... ampak je v obleko nastavu mali miljon teh kamerc ki so snemale in hkrati producirale image na obleko samo... Da je stvar kemično nevidna pa zaenkrat ni še...

Matev ::

čez steklo ga zaenkrat še ni

Grey ::

Te oblekce so v bistvu zelo primitivne. Pravi cloaking je možno, ampak težko izvest.

BigWhale ::

Predvidevam, da nam ne smes povedati kako se to naredi? A ne?

matias ::

Na Discovery channel sem vidu prototip, ki pa ni vseboval kamer ampak snope milijonov optičnih vlaken, ki so imeli začetek na sprednji strani in izhod na zadnji... Torej si videl skozi sliko na drugi strani obleke.
Tako nekako...
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Grey ::

BigWhale: res je;) . Enkrat sm že razmišlju o tem, pa je postal tok zakompliciran, da je kr groza.

nicnevem ::

...verjetno je spet kakšna "čarovnija" vmes, ane Gandalf the Grey...;)

..pa brez zamere...

OwcA ::

Ohranite debato na nivoju, drugeče bomo začeli v nevidni plašč odevati vaše odgovore.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vesoljc ::

fajn metafora ;)

meni se zdi to najbolj "realno" izvesti sz krivljenem svetlobe... sam ne kasne cevke :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Nevidnost, bi po mojem skromnem mnenju, najlažje dosegli tako, da bi za krivljenje svetlobe okoli telesa ponucali okoliški zrak, in ne obleke ki jo človek nosi.

Fatamorgana je točno to. Plast zraka prenese sliko morja in to morje naredi nevidno puščavo, čeprav je "morje drugje, puščava pa tam". Ali ko projicirana slika travnika nad poletno razbeljeno cesto, naredi nevidno to cesto v daljavi.

Za človeka bi pa morali prav tako segrevati zrak v okolici tako, da bi se namesto njega pokazala trava iz ozadja. Z dovolj visoko tehnologijo manipulacije optičnih lastnosti okoliškega zraka, bi bile slike lahko zelo pravilne.

Samo idejica.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

uu zakon....si bomo kr spirale navil okol okoncin pa na na strom...neki se bo ze segrel :) :D zrak al pa...meso >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

[tu je bila povsem nepotrebna pripomba -OwcA]

Gmote vročega zraka pa dejansko povzročajo totalne odboje in s tem skrivanje objektov že v naravi. Pa tisti zrak sploh ni tako zelo vroč. 50 stopinj, kaj takega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

nicnevem ::

...se opravičujem za ironijo - me je par ur prej en moril z nekimi nihali, pozitivnimi energijami in ostalim bull*, pa se nisem še čist ohladil ;) ....


Glede nevidnosti...baje so nekje v prvi polovici 20. stoletja probaval doseči ukrivljanje žarkov z močnim elektromagnetnim poljem. Ne vem če jim je kaj ratalo naredit, zelo verjetno da ne....sicer bi bila danes stvar v splošni uporabi.
Priznam pa, da mi ni jasno kakšna fizikalna teorija naj bi stala za tem. Kolikor vem svetlobo lahko ukrivi le gravitacijsko polje, razen če niso kakšne finte kot tist kar je Thomas predlagal...

Poldy ::

Ustvariš nek antigravitacijski valj okoli sebe in te vsa svetloba obvije. Sigurno bo odbijalo tudi izstrelke. Boš pa nažalost v temi.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Matev ::

tudi če bi popolno preslikali ozadje na obleko
bi še vedno ostal problem kaj bi videli če bi se malenkost nagnili v eno ali drugo stran, gor ali dol ??????

slika bi ostala enaka! mi pa vemo da stvari iz različnih kotov delujejo različno

obleka bi morala imeti bunkice ki bi bile podobne diamantom in na vsaki ploskvi drugo sliko ki bi bila utrezna za gledalca iz tistega kota - ampak to še vedno ni analogno - slika bi potem preskakovala ko bi gledali skoznjo

da ne omenjam da slika ne bi bila 3d

in seveda kako bi rešili problem sence

Thomas ::

"Antigravitacijski valj" - ni nujno, da je sploh možen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Eno črno luknjo nosiš zraven pa ni nič svetlobe od tebe ;)


No tisto z različno ogretim zrakom bi bila zanimiva varianta, ampak bi to moralo bit ful natančno, ker takoj ko maš lokalno malo bolj segret zrak, pride do raznih premikov zraka, turbulenc itd.. če pa nekje ful nekaj utripa oziroma miga, pa nisi ful neviden :)

Kaj pa vesoljske ladje, kjer ni zraka? :) Kak bomo pa te nevidne naredil?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

Po Vesolju, daleč od planetov in zvezd, si neviden že, če si čisto črn. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Niti ne rabis iti tako zelo dalec od zvezd... Crna je dovolj.
;)
Je pa res, da moras imeti tudi crn izpusni plamen ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

> Je pa res, da moras imeti tudi crn izpusni plamen ;)

Torej mečeš od sebe v s črno mat pobarvane skale. Ali imaš polovično (=črno) sončno jadro.

Ampak zdej se bom vrnil na Zemljo in po svoji navadi "zatežu".

Kako nevidno drevo ali hišo bi lahko naredil, če bi nanjo zgolj obešal različna zrcalca?

Daš v simulator in preizkusiš vse možnosti. Kdaj zrcalca najbolj tako odbijajo svetlobo, da se hiša čimbolj z vseh strani na videz zliva z okoljem.

Če nimaš časa za bruto forco, greš na evolucijski algoritem. Tako kot vedno.

Imam močan občutek, da vsaj 90% nevidna hiša bi padla ven.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Thomas: ta fora z gravitacijskim poljem je zanimiva, vendar ima neko slabost. Kako nardit tako gravitacijsko polje, da bi delovalo samo na telesu in ob tem ne motilo okolja? Js bi reku, da zelo težko.

Thomas ::

Kot je reku snow - črno luknjo nosi s sabo!

Drugega načina ni videti. Pozabimo na gravitacijsko kontrolo svetlobe. Ni realna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nicjasno ::

Kaj pa filadelfijski eksperiment? Ve kdo kaj o tem, se je to sploh zgodilo ali je to samo zf?

Baje so zeleli narediti vojasko ladjo nevidno z mocnim gravitacijskim poljem, dosegli pa so "teleportacijo" oz. preslikavo slike ladje nekam drugam..... Ne bom prevec kvasu ker ne vem dosti o tem.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Thomas ::

To je en bulšit.

Sem pa imu Filadelfijo za večerjo, to pa ni bulšit. Pa takooooo dobro solato ....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nicjasno ::

No, lepo da ti je teknilo.

Kaj pa so sploh delali tam v philadelphiji? Oz. Kaj so sploh poskusali dosect?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

nicjasno ::

www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Grey ::

Hotl so dosežt točno to kar smo rekl - ukrivljenje svetlobe z gravitacijo/močnim elektromag. poljem.
Sam očitno je to prneslo druge posledice. Resničnost tega pa ne moreš dokazat, tako kot tudi neresničnost. Tu je spet samo stvar prepričanja.

Če bi hotu res nevidnost bi moru met kak dimension/space displacement napravo al pa neki tazga. Ker, a ne bi bil s tem, ko bi preusmerjal fotone okol sebe, viden na isti način kokr pri miniaturnih kamercah? Poznala bi se neka anomalija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoni-delci svetlobe

Oddelek: Šola
242541 (2102) Limit-sky
»

ž-žarki :O

Oddelek: Loža
141525 (1154) Pyr0Beast
»

A je mogoče prehiteti lastno senco???!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
635208 (3842) sidd
»

Nevidna ogrinjala naj bi kmalu postala realnost

Oddelek: Znanost in tehnologija
162433 (1930) antonija
»

Applovi prozorni zasloni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
519729 (6702) CWIZO

Več podobnih tem