» »

kateri driverji nagajajo, kako ugotovit

kateri driverji nagajajo, kako ugotovit

matrix2 ::

Ker se mi mašina zadnje čase kljub večkratni namestitvi winsev zelo čudno obnaša, sumim da so to driverji. Zato bi vprašal ali obstaja kakšna reštev oz. kako ugotoviti ali analizirati sistem z kakšnim boljšim programom, kaj je narobe in kje je konflikt?

zile ::

V device managerju onemogoči naprave (disable device), pa boš ugotovil.

Microsoft ::

Run... > napis Sigverif > pozen zadevo, pa ti bo napisal.

Run... > napis devmgmt.msc > izber si napravo > desn klikl na napravo in potem izber Properties > izber zavihek Driver > poglej, kaj pise pod Digital Signer:. Ce so driverji odobreni iz strani Microsofta, potem bo pisalo Microsoft Windows 2000 Publisher (ali kej temu podobnega), ce pa niso odobreni, pa Not digitally signed.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

matrix2 ::

hmm tole je zelo reklativen preizkus, saj vemo da nekateri programi-driverji niso digitalno podpisani za sistem XP pa vendarle delujejo brezhibno. Takšen primer sem imel z driverji Creativ za Live karto pa je kljub temu vse brezhibno delovalo.

Sem pa mislil za kakšen bolj specifični program ali preizkus, ki bi bolj natančno diagnosticira, ktera datoteka oz. program ali driver dela težave.

Microsoft ::

Ja sej jst mam tud nekaj drajverjev, ki niso odobreni, pa vse dela. Samo ko hocem PC dat v Stand by, pa ne gre. Potem celo zgine kazalec in je treba naredit logoff/logon, da se da noramlno delati naprej.
In ugan, kateri drajverji to povzrocajo?

Drgac pa ce mas na splosno probleme, pejt v Run.. > eventvwr.msc > pa precekiri, ce ti kje kaj pise, katera zadeva je porlematicna.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

matrix2 ::

jimibtn vidim da obvladaš vse dobrote, ki jih premore win XP z ukazom RUN. Bi te prosil ali mi lahko na moj mail pošlješ nekaj uporabnih fint oz ukazov v zvezi z RUN in mogoče kakšen koristen namig z registri.

virtual666@volja.net

thx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gonilniki...

Oddelek: Strojna oprema
441422 (881) Stampl
»

Primerjava varnosti: Windows vs. Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
866074 (6074) Mavrik
»

Autorun ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
81394 (1352) Pro2Type
»

Problemi z mrezno Realtek

Oddelek: Pomoč in nasveti
101025 (883) miki16
»

Win XP ne zazna enega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151464 (1369) Marjan

Več podobnih tem