» »

Problemi z mrezno Realtek

Problemi z mrezno Realtek

miki16 ::

Imam mrezno Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet, ki ne deluje.Ko jo vstavim v racunalnik se normalno instalira, vendar, ko jo do konca namesti napise da je kabel izkljucen in zadaj na njej ne sveti lucka.Kabel je 100% vredu, ker sem ga sprobal na drugem racunalniku.Mrezno sem tudi sprobal na drugem racunalniku, na katerem je bil problem enak.Mrezna je bila vseskozi namescena, vendar jo nisem uporabljal, tako da ne vem kako je prislo do tega da ne dela vec.
Kaj menite da je narobe oz. za popravit?



Lp

Microsoft ::

V Run... napisa devmgmt.msc, pa poglej, ce ti kja jamra, da je narobe z mrezno? Drgac pa mors met enejblano LAN kartico, kar pa verjetno imas...

Potem pejt v Command prompt, pa napis 127.0.0.1. Kaj javi?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

miki16 ::

V device meneger-ju je vse ql- ni nc lklicaja ali cesa podobnega.V commanderju pa napisem ping 127.0.0.1 in zatem mi izpise : Replay from 127.0.0.1: bytes=32 time 1ms ttl=128, se pravi da odziva se.
To je to.





Lp

Microsoft ::

Mogoce banalno, ampak pomembno; kabel more bit vkljucen tak v mrezno kot v router/switch/LAN kartico/... istocasno! Ce mas slucajno prklucen kabel samo v LAN kartico, drugi konc pa je nekje v luftu, potem je logicno, da ti bo kazalo, da je kabel neprikljucen.

Pa daj malo vec povej, kak mas to sploh zvezano skupaj?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

miki16 ::

Kabel ki je povezan iz te mrezne lahko vkljucim v router ali pa v lan kartico.V obeh primerih ne dela,ne glede kdaj prizgem racunalnik ali vklopim kabl v router.Imam dosti izkusenj iz tega podrocja, ampak takega problema pa se ne.Jaz mislim da je vtic ali nekaj v zvezi s tem crknilo pri kartici.Hocem pa povezati dva racunalnika skupaj.Na drugem racunalniku je mrezna dobra ker sem sproba,l tako da sem v ta racunalnik ki ima vstavljeno pokvarjeno kartico vstavil drugo.Takrat je delal vse brez problema.


LP

Microsoft ::

Ce ti se velja servis, potem nes na servis, pa naj precekirajo, ce dela. Samo zgleda, da res ne dela.

Pa glede na to, da ta LAN kartica stane ene 3kSIT, vrejetno ne bo tak financni udarec, ce kupis eno novo ali rabljeno in delujoco, to pa vrzezs stran...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Mogoče lahko probaš z (naj)novejšimi driverji?

ronaldo ::

imam tudi realtek mrezno. in sem mel tudi sam take probleme ob dolocenih pogojih.

probaj iti v device manager (sej verjetno ves kje je to)
pa najdi svojo mrezno. pol pa properties. pa advanced. tle pa speed duplex setings, probaj tle kaj tikat, jaz cim sem dal na 100 ful duplex mi je pisalo kot da je kabel diskonektan, probaj vec kombinacij. poskusat ne stane nic. ti zelim uspeh. 8-)

Microsoft ::

Jst mam to nastavljeno kar na AvtoMode.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

volkec ::

Yah autonegotiation dela če ti switch podpira to anel, drgač morš sam naštimat a maš 10mbit 100mbit half/full duplex ... :))

miki16 ::

Sej vem da ni to ne wem velik strosek, samo ne morem pa vsak dan novo kupt.Ker se mi je "zazgala"(problem enak, samo s to razliko da se poveze in izgubi povezavo, poveze in izgubi povezavo, ......., to se dogaja v nedogled) se ena, enaka mrezna sem moral najti vzrok napredno vstavim drugo mrezno kartico.In sem ga.V konektor kjer je kabel vezan skupaj je prisla voda.Sedaj sem to popravil in vstavil drugo mrezno in zadeva deluje tako kot more.
Kaj se je skurilo v mrezni sprasujem vas, da vem ali naj ju nesem na servis ali kupim novi?


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel na razdalji 100m naenkrat ne deluje več

Oddelek: Omrežja in internet
374937 (4275) ...:TOMI:...
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61728 (1636) PaJo
»

KAko povezati dva rač? :(

Oddelek: Omrežja in internet
151564 (1318) DSmidgy
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121434 (1320) darkolord
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382771 (2443) Microsoft

Več podobnih tem