» »

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

bezerk@work ::

Nova zaloga powercolorjevih radeonov 9800 pro pri jae ma mem. Samo 128 bitn!

Za primerjavo 3dmark 2001 z:
geforce ti 4200 na 4600 12. 500 3dmarkov
tem sranjem 13. 500 3dmarkov

Podn podna!

Bili ste opozorjeni!

ganzi ::

A je to testiran v enakem sistemu?
LP

boštjan ::

bezerk@work,poženi aido32 ali everesthome1.0 in povej kaj ti napiše pod širina spominskega vodila.

MEDENA ::

ja sej normalno da je 128bitno ker je OEM

ganzi ::

Ne vem a ma to kej veze da je OEM:\
LP

Zheegec ::

Ne, NIMA veze, fora je da tudi novi Sapphire imajo 128-bitno pomnilniško vodilo, ker si želijo čimprej izprazniti zaloge, ker R9800 se ne bo pocenil, ampak so jih že nehali delati, X800PRO/XT pa so že v Sloveniji...
Cena je pa seveda zato nižja in folk ni pozoren, najbrž še na škatli ne piše.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ganzi ::

A je ful velika rezlika med 128 in 256?

Hercules iz jae-ta tisti za okol 60k ima pa 256;)
LP

goranTNT ::

Ja ce ima 128bitno, lahko pozabis na softmod. Kar pa je mislm da glavna prednost 9800se, drugace se je ze skoraj da ne splaca kupit. 9800pro kokr vidm se da dobiti ze za 50k.

boštjan ::

sapphirov 9800pro na gambitu ma 256bitno vodilo,tako majo vsaj napisano.drugač pa lahko vrneš,če ma 128bitnega

Zheegec ::

@goranTNT
Saj TO JE R9800PRO in ima 8 cevovodov in 128-bitno vodilo, namesto 8/256, po mojem je res bila 50K!
R9800SE ima pa 4/256 ali pa 2/128 (dve verziji sta).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

globoko grlo ::

hja, na powercolorjevi strani lepo piše, da ima 256 bitno vodilo, zdej pa ne vem, če jo ma kdo pri sebi doma, naj jo ornk stestira, pa pove

Crimson_Shadow ::

Hej, če je oznaka R9800 PRO potem mora imeti grafa 256 bitno vodilo. Saj ne morejo kar tako zavajati kupce. Naj potem prodajajo grafe kot R9600 ali kot R9800SE. Tisti Pro tudi ima svoj namen v imenovanju graf. Na tak način, imenovanje (Pro, SE, XT) izgubi smisel pa še pluvajo si v lastno skledo. Pa še toži jih lahko kdo. V ZDA je možno tudi to.

goranTNT ::

Nism niti pogledu za kaksno kartico gre. Samo s temi oznakami je pa res ze cela zmesnjava in mors dobr pogledat kaj kupujes.

bezerk@work ::

Kartica je 9800 PRO, ima 8 cevovodov je BOX in ne OEM (kar pa sploh nima totalno nobene veze) in ima 128 bitno vodilo namesto 256 bitnega. Tudi jaz vem kaj imam v rokah, kaj piše na škatli in kaj piše na powercolorjevi strani, kjer taka grafa ni omenjena niti s eno črko !
Skratka novi nateg z strani proizvajalca, seveda so bili presenečeni tudi na JAE in moram povedat, da so ZELO PRIJAZNI in pripravljeni menjat ali karkoli.
Testirano je v istem sistemu.

AMD XP 2400Mhz 12x200 watercooled
Abit NF7S-2.0
2*512MB DDR 400 Dual Channel GEIL
2x200GB matrox
Pioneer A03
Nec 2500A
........

skratka tip top mašina, grafa je pa bullshit, saj dela, ni pa vredna 50K SIT, nikakor ne.
PCB je isti kot na starih 9500 radeonih -> go figure, verjetno so morali pokurit zaloge.

bezerk@work ::

Aja, GPU in RAM oba 350Mhz, ne 380 in 337

MEDENA ::

to je pa res čudno POWERCOLOR 9800PRO na 128bit...JAO

za sapphire sem slišal da majo neke 128bitne 9800PRO...

Sapphire Radeon 9800PRO Video Card, 128MB DDR 128bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model 594L 1024-1C47, OEM

še celo 325/580 je namesto 380/680....

tako prodajajo GECUBE 9600PRO ,,,ENCORE ne jemat !!!!!! 400/400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

bezerk@work ::

ja sej zgleda isto ko saphire 9800, tudi original ATIjev hladilnik je gor , črn, namesto powercolorjevga, RAMI so pa OK, HY 2.8 ns, sam kaj to pomaga :(

globoko grlo ::

a se pravi, da je pri JAEtu samo še gigabytova karta ok, vse ostalo je ščiš, al kaj

MEDENA ::

ne

JAE ima dobre 9800SE kartice.....sam glejte da je škatla taka



potem pa 60% verjetnost da se softmoda

morphling1 ::

Yeah right 60%, od 8 kartic Power Color 9800SE je bila OK ena sama...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MEDENA ::

potem je pa res slaba serija :P

GregaST ::

sm slišou da se folk ful prtožuje zarad power colorjevih kartic.vsaj vem da je nikol ne bom kupu.jst sm ful zadovolen z gigabytovim radeonom :D

DjTonic ::

PowerColor nudi kr kvalitetne radeone, tak, da ne gledat na to, če se kakšna 9800SE ne moda v Pro brez artefaktov. Ono glede 128 bitnega vodila pa se je govorilo en čas za Sapphirove 9800SE, črn PCB.

-RADEON 9800 SE 128bit BGA
-RADEON 9800 SE 128bit TSOP
-RADEON 9800 SE 256bit BGA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

OZZY ::

Na to foro sem tudi danes jaz padu...sem kupu iso to grafo za bratranca. Se mi je ful mudil pa nisem na to niti pomislil, da bi lahko bila 128bit kartica, saj sem prej kupoval od PC pa so bile vse 256bitne. Pač pridem k njem pa odprem škatlo pa mi je blo takoj nekaj čudnega. Črn hladilnik..pa rami v ravni vrsti... nekaj časa gledam pa nič jasno. Pol pa sem posvetim analizi in odkrijem da je to 128bit...Dobr, da jo nisem dajal iz vrečke ampak samo folijo okol škatle odprl...

Ker če je 9800pro mora biti 256bit če ne to ni ta kartica. Sej na jaetu so vedno prijazni in upam, da bojo razumel zakaj jo vračam. Je pa res da to ni nikakor vredno 50k, saj kartica kot taka je nekako potem v rancu r9700, ki pa stane veliko manj.
Go with the flow.

MEDENA ::

točno tako Ozzy...kar vrni nazaj.....9800PRO je 256biten grafičen procesor...ne pa nekao 128bitno sranje...aja 50K? dej raje 9800se vzem pa naj ti softmodajo že tam :D

OZZY ::

Ja sej bom prosil, če mi dajo 9800se ki se softmofda..pač če lahko to tud prej preverjo. Pa rade volje dam tistega jurja ali dva za to, da to sprobajo in da dobim tako kartico..no rpavzaprav bratranec.
Go with the flow.

[MYTiX] ::

Hvala da ste me opozorili, ker sm lih tako sapphire mislu kupit v essedi za 214 €. Zdej bom pa rajsi kupu 9800se ki se moda v pro.

boštjan ::

MEDENA,grafični procesor je tudi pri tej 256biten,spominsko vodilo je 128bitno,tukaj je poanta.ampak vem kaj si mislil.

morphling1 ::

9800 pro je v vsakem primeru 256biten čip, pa 256bitne so tudi vse ostale izvedenke tega gpu-ja. Če pa spominsko vodilo ni 256bitno je to spet stvar proizvajalca pcb-ja. Načeloma z oznako 9800 pro kupiš R350 s 8/1 arhitekturo in frekvenco gpu-ja 380 MHz, ostalo je bolj stvar izbire proizvajalca. Tu razni partnerji ATI-ja delajo kartice z veliko svobode in produkti so predvsem slika čim manjših proizvodnjih stroškov (predvsem OEM izdelki) in minimalno ustrezanje zahtevam.
Taka kartica ni toliko počasnejša kot je en zgoraj omenjal, je 9500PRO na steroidih (kar je samo dobro), vseeno pa res ni vredna 50k :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

najbolj pri vsem je bedno to, da sem od istega proizvajalca kupil tudi pro varjante in so bile vse prave in ko sem šu kupovat to sem tudi mislil, da bo vse ok. Pol pa naenkrat šok...dani prava...

če se oglšuje kot pro potem mora biti z 256bit mem vodilom ne glede na gpu. ker potem ni pro ampak lite varjanta, kar pa mora biti dodatno označeno.
Go with the flow.

Crimson_Shadow ::

Torej, kateri proizvajalci zavajajo kupce z temi R9800 Pro? Sapphirov model (R9800Pro) ima v vsakem primeru 256 bitno vodilo?

Zgodovina sprememb…

rkb2 ::

Je je prozivajalec bolj levi in za povrh je kartica za neko "zelo ugodno" ceno potem je skoraj 100% da z kartico nekaj smrdi.Če kupiš stvar od Asus, Abit, MSI, Gigabyte pa ne bo takih lumparij (vsaj zaenkrat), čeprav se pa sigurno pozna na malenkost višji ceni. To so podjetja, ki mislijo tudi na prihodnost, podjetja kot so Powercolor in podobna pa bodo čez par let sigurno prodajala svoje izdelke pod drugim imenom.

Jackal ::

Najbolj nepošteno je pri tem to, da na domači strani PowerColorja ni z nobeno besedo omenjeno, da gre za kartico z okleščenim spominskim vodilom. Še celo v specifikacijah piše:

Chipset
- RADEON 9800PRO

Support Memory/bandwidth
- 128MB DDR SDRAM
- 256 bit

Zraven teh specifikacij pa slika kartice z rami v ravni vrsti (se pravi z 128 bitnim pomnilniškim vodilom, na PCBju Radeon 9500 Pro) Pa nikjer ne piše, da gre za simbolično sliko.

Direkt link

Za moje pojme je to zavajanje, saj celo sami dajejo narobe podatke o kartici. Dandanes že res ne veš komu sploh lahko zaupaš. :\
Walking the way is something completely different than imagining the way.

OZZY ::

rkb: Od PC kartico dobiš pri pelugi za 200 evrov, kar je 48k (in gre za pravo pro kartico--vem ker sem 2 nabavu tam). Zakaj ne bi imeli tudi pri nas tako kartico za isto ceno. Zgleda da nismo vredni, da jih dobimo po taki ceni pa nam poššljejo šrot. Sej ni JAE za to kriv ampak uni ker zavajajo z specifikacijami. Samo jaz sem plačal pro kartico kar pa ta kartica ni....tko da...se bomo probal zmenit za zamenjavo z se varjanto, ki gre v pro. Če pa jih nimajo pa denar nazaj pa počakat do naslednje pošiljke.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

boštjan ::

če se ne motim majo v JAE za 55k herculesovo 9800(ni pro),ki 100% ma 256bitno spominsko vodilo,pa še coolere na ramih ima.

ghostkop ::

isto sranje kot pr ozzyju. Kupu za bratranca in ko pride kartica domov vidm 128 bit. Zdej vidm da sm se zajebu. Kartico še nism sprobu, sam folijo sm vzel dol. ČE bi jo zamenu, bi jo lahko sprobam pred zamenjavo, ker bratrancu bi bilo kar malo težko dodati še 10k? NAj zamenjam grafo za SE verziijo? Argh škoda ker nism prej vidu te teme, nej grejo nekam, od kdaj imajo R9800 Pro 128 memory interface..jao. Dubu sm jo v četrtek, jo lahko potem v ponedeljek zamenjam?
Bi lahko tudi rekel naj mi vrnejo denar? Mislm da bi mogl to narest ker to je res nateg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

MEDENA ::

raje zamenjaj za 9800se pa naj ti vrnejo razliko ali pa kupi še kak dober cooler + ram sinke za tisto razliko ali karkoli....

Zheegec ::

Sapphire naj bi nekaj ukrenil glede tega - kartice naj bi zamenjali, sedaj bo na škatli napisano da ima samo 128-biten m. interface.
Verjetno se da te kartice u izi zamenjati...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ghostkop ::

Kartico sm brez problema zamenjal, upam pa da bojo vsaj neki napisal (opozorilo ali kaj podobnega) na internetni strani, ker je še velik folka, ki se lahko zajebe
prodajalc je reku da je do sedaj dobil nazaj sam 3 9800SE ki se niso uspešno softmodale (base verjetno), pa tut prepričat se jih da da ti zamenjajo če se ne da modad

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

globoko grlo ::

kaj zdej, sapphire 9800pro za 59.xxx čukov pri enaa in mimovrste imata 256 al 128 bitno vodilo?

rkb2 ::

Za Sapphire 9800 Pro tudi znano da nekaj šušmarijo (128 bit) glej tle:

http://www.overclockers.com/tips00603/

Celo anti sapphire stran obstaja:

http://www.boycottsapphire.com/

Me prav zanima koliko revežev so tako nategnili.

MI5Ek- ::

Tudi jaz sem naročil preko intereneta Radeona 9800PRO (256bit)od PowerColora in prejel 128bit-no kartico, apak sem jim poslal nazaj. Šlo se je pa za trgovino PC DOM iz Nazarja. Tako da pazite, kaj kupujete.

Še par slik 128bit-ne PowerColor R9800PRO:





MEDENA ::

kako se lepo vidi 128bitno vodilo

ravna linija RAMOV....

pazite....mora biti "L" oblika

DjTonic ::

Ja ravno takšen PCB so uporabljali tudi Radeoni 9500 Pro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9800pro od Sapphire ali od PowerColor???

Oddelek: Kaj kupiti
492117 (1371) jastreb
»

Grafa za 50.000?

Oddelek: Kaj kupiti
382040 (1159) ganzi
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461607 (1180) Witboy
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422253 (1296) VASkO
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010487 (6979) flisko

Več podobnih tem