» »

Grafa za 50.000?

Grafa za 50.000?

SilentMan ::

Gledam bolj na radeona 9800 pro 128 mb, ki ga majo na enaa.com, vendar bi rad še vaše mnenje o morebitnih drugih kandidatih? do 50.000 sit..

Sami ::

GeForce FX 5900XT, ki ga lahko spraviš na frekvence 5950 Ultra, RadeOn 9800SE, če se ti softmoda v 9800pro in RadeOn 9800pro, kot imaš že v mislih.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MI5Ek- ::

SilentMan: Če misliš na tole kartico pol pazi, ker tale ima le 128bit-no spominsko vodilo in ne 256.

matevzm2 ::

Kartica ima 256 bitno vodilo. Je v mali skatlici brez kaksnih dodatkov (Lite Retail pakiranje). Izgleda kot na sliki.
Rami so Hynix 2.8, serija 408A. Cooler je pritrjen s plasticnimi cepki. Ce je pa res 360 core spodaj pa (se) ne vem, jo imam sele nekaj dni.

Popravek:
sedaj sem opazil da so dopisali da ima 128bitno vodilo - prej tega ni bilo na strani, tako da sem jaz lepo do njih in kartico pogledal preden sem jo vzel. Jaz imam rame lepo v L kot je narisano na slikici. Tudi na skatli ni bilo oznake 128bit (Sapphire naj bi to sedaj dajal na skatle). Mogoce tega zmanjkalo in so sedaj 128..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matevzm2 ()

SilentMan ::

jurcy ::

ok nakup(mislim na 9800xt za 40 jurjev), seveda če imaš zraven veljavno garancijo:D

MEDENA ::

ta tipo zelbog prodaja to grafo že tedne pa mu ne uspe....

RC14 ::

Ja ta tip hoče za grafo 80 jurjev 8-O 8-O , je reku to je zadnja cena. Tolk nikol ne bo dobil, daš mal zraven pa maš X800pro.

Lp

Sami ::

daš mal zraven pa maš X800pro

Ali pa še bolje GeForce 6800 GT 256MB8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MEDENA ::

9800XT je vredna max nekje 65K zdej, ko maš nove grafe...

RC14 ::

MEDENA: Se strinjam s teboj

MEDENA ::

evo MLACOM JO IMA!!!!!!!!!

Microstar Radeon 9800Pro plus 128Mb dvi/tvout
Gotovina: 55.632 SIT
Redna cena: 58.560 SIT


Microstar (MSI) je bil do nedavna eden izmed zadnjih večjih proizvajalcev, ki je bil lojalen le nVidiji. Še največ je temu botroval konkurenčni dogovor, ki je proizvajalcem prepovedoval proizvodnjo tako nVidijinih kot ATIjevih kartic. MSI je kot dolgoletni nVidijin strateški partner seveda ostal na njeni strani, a pred kratkim so številni večji proizvajalci dobili nekakšno tiho dovoljenje, da le razširijo proizvodni program tudi s konkurenčnimi grafičnimi procesorji. Poleg MSI-ja je tako najti kar nekaj imen, ki so pričeli s proizvodnjo grafičnih kartic obeh največjih konkurenčnih podjetij. Med najbolj znanima zagotovo tudi Asus ter Gigabyte. Z novim modelom ATI-jeve grafične kartice MSI sledi svoji tradiciji, da kupcu ponudi nekaj več kot bližnja konkurenca. V oči hitro pade tisti "plus" v imenu, ki nakazuje, da se v grafični kartici nahaja nekaj več. Kartica tako nima vgrajenega standardnega GPU Radeon 9800Pro (kodno ime R350) temveč kar novejšega R360, ki ga najdemo v zmogljivejših modelih z imenom 9800XT. Pravzaprav gre za "underclockan" model, ki ga brez večjih težav pripravimo, da deluje na svoji višji nazivni frekvenci. Za osvežitev spomina lahko povemo, da R350 deluje s frekvenco 380MHz (R360 pa z 412MHz), ima 8 cevovodov ter uporablja 256-bitno pasovno širino do pomnilnika. Tudi Microstarov model se bohoti z 256-biti pomnilniške prepustnosti, nekateri malo cenejši modeli uporabljajo pa le 128-bitno prepustnost kar močno vpliva na zmogljivost grafične kartice.

RC14 ::

MEDENA:

1. A pol praviš da se splača to grafo vzet. Ker z MSI grafičnimi nimam nobenih izkušenj , bolj so bile sapphire, gigabyte, powercolor, pa ne vem kakšna je ta MSI?

2. Ali je kaj boljš v praksi, ker ima jedro od R360 glede hitrosti grafe oz navijanja?? Drugač pa cena je res ugodna. Hlajenje se mi zdi boljše od kakega sapphire ali se pač mogoče motim?


Lp

MEDENA ::

1....MSI je čist v redu...

2....dobra je, gre z lahkoto preko 420/370...

če boš kupil zahtevaj RETAIL v Mlacomu, kajti RETAIL ima baje 13 cdjev itd....res nori paket...

tukaj imaš opis

http://www.overclockers.co.nz/ocnz/revi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

RC14 ::

Ja zdej sem vidu da imajo v JAE Powercolor Radeon 9800 PRO 256 bitno vodilo! cena pa je 53900.

1. Hja kaj zdej priporočate tega Powercolorja ali MSI v Mlacomu. Katera je boljša glede kvalitete oz katera se bolje navija. Razni cd-i če jih dobiš zraven mi niso pomembni.

2. Pa še to a ima ta MSI sigurno jedro R360 , če ima je to verjetno bolje ane?

Sprašujem zato,ker bi šel jutri kupit eno od teh dveh kartic,ker cenejše po mojem ne bodo več,nove mainstream kartice pa bodo počasnejše od 9800pro, Saj imajo 128 bitno vodilo cene pa bodo tam okrog 45-50k.;(

Hvala za odgovore.

Lp

MEDENA ::

1. MSI

2. 100% ima R360...oni garantirajo....MSI in Mlacom..

Če ne rabiš cdjev povej :>

MI5Ek- ::

Katero izmed kartic zveti:
- MSI Radeon 9800Pro plus 128Mb dvi/tvout >>
-Gigabyte Radeon 9800PRO 128MB DDR, GV-R98P128D (TV-Out, DVI) >>

Sami ::

MSI Radeon 9800pro
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MEDENA ::

torej ? že kdo ima tole MSI ?

RC14 ::

Ja js sem jo kupu pri mlacomu. Zazna mi jo kot 9800XT.:D Ja fajn zgleda,pa čeprav ni XT. Mal sem jo probu navit,pa kaj več od XT frakvenc ne gre brez artifacts.Bi moglo bit očitno boljšo hlajenje,no vseen pa leti proti moji prejšni 9000PRO.

Sam ventilator je pa full glasen (ne šumi ampak brenči ):O , preglasi vse moje vente v kišti pa nimam glih tihe mašine,tk da bom verjetno reklamiral, ali je upravičeno to reklamirat??

Lp

Caligula ::

Veckrat sm ze po tujih hard OC forumih zaslediu da se 350 jedra boljse navijajo-sploh v ekstreme z hudim hlajenjem pa kakimi voltmodi.

RC14 ::

Sam ventilator je pa full glasen (ne šumi ampak brenči ) :O , preglasi vse moje vente v kišti pa nimam glih tihe mašine,tk da bom verjetno reklamiral, ali je upravičeno to reklamirat?? Kupil sem jo včeraj. Predvsem to me zanima!

Lp

MEDENA ::

RC14 seveda je XT....samo ni XT format, brez overdrive in temperaturnih odčitavanj v gonilnikih.....brenči ? to ni dober , malo spucaj ?

RC14 ::

Ja pucat pa res nimam kej saj je nova,če bom pa kaj čaral noter bo pa šla garancija po gobe. sam vseen tk brenčat pa spet ne sme sej je nova grafa hudiča,bom se probu zmenit za zamenjavo,sam vprašanje če jih še imajo oz če bodo sploh hoteli menjat.

Sej pozneje bom verjetno nabavu tist zalmanov hladilnik+ 80 vent , pol se bo grafa verjetno dala bolje navijat??

Kaj mislite a bi s tem zalmanom ZM80C-HP (sendvič varijanta) šlo do recimo kakih 450 core / 750 memory zdej pa gre do 413/730 brez artifacs? ker drugač se mi ga ne splača kupit.


Lp

BaRtMaN ::

Ta sendvič ne hladi ramov. Zaradi tega v bistvu ni za navijanje, ampak za tišino pri frekvencah blizu originalnim.

MEDENA ::

RC14 .....jaz imam ta paket....pr mlacomu kupljen cca 3-4 tedne nazaj.....oboje je bilo nekje 6350 SIT....če si za ti dam za 5500SIT ?

ZS....

RC14 ::

BaRtMaN: Kaj pa bi potem ti priporočal za dober Oc: recimo 450/750 original frekvence so 378/680.

MEDENA: hvala za ponudbo, ampak zaenkrat ne bom nič dajal gor. Naj se mal vidi kako grafa dela,če bo treba kakšno garancijo uveljavljat. Drugač pa mi je seviser reku da je pač to normalno,da vent na grafi brni, da pač se hitro suče in to je to. Men to ni normalno, preglasi vse tri moje ne ravno tihe vente.
Drugač pa je ta novi zalman full hud, kakor tudi cena:Zalman Heat-Pipe VGA ZM80D, za ATI/nVidia. Drago drago je to pa še vent je treba kupit zraven. :(

Vprašanje: Pri men je na 415/732 že kr fajn vroča,in se že pojavljajo pikice.
Ali se da navit še dosti višje od teh mojih frekvenc , če ustrezno dobro hladim??

Lp

ganzi ::

kako ti jo zazna kot xt??
LP

RC14 ::

ganzi: Ja zazna mi jo kot RADEON 9800XT,sem pogledal v sandri, v upravitelju naprav... jedro je R360 isto kot ima XT (ATI Tool mi napiše chip type R360!) , ta grafa je verjetno le "underclock" XT varianta v drugem formatu, Pa da nima 256 rama.

Zanima me samo a bi se dalo navit na cca 450 core/ 750 memory! z kakim dobrim hlajenjem. Ali je za navijanje moje grafe ključnega pomena dobro hlajenje,ali še kaj drugega. Rami naj bi bili hynix 2.8.

Lp

jurcy ::

a prevetritev kište je solidna...?? drugače pa ja glavno je hlajenenje sam še vseeno je težko reči do koliko boš lahko prilezel

MEDENA ::

RC14...tist Zalman Heat-Pipe VGA ZM80D, za ATI/nVidia je preko 8K + 1.5K za 80mm vent......

jaz ti ponujam Zalman Heat-Pipe VGA ZM80C+80mm vent za 5500....dal sem pa 6400 v mlacomu :>

RC14 ::

jurcy:
Na stranici mam 2*80 venta ki pihata noter (12V) in enga zadaj pod napajalnikom. Napajalnik mam pa LC power 550w tk da še ta fajn ven piha, tk da mislim da je kr dobr prevetrena. Ja sej vem da ne more nobedn povedat do kolk se kaj navije.Vem da ni vse v hlajenju,ker čip , spomin ima neko max vrednost pa ni važno kakšno hlajenje imam, sam me pač zanima v mojem primeru okvirno kolk bi pomagalo, če malo bolje hladim grafo. Ni fajn da dam kakih 8k za boljše hlajenje pol pa ni efekta,vem pa da to nobeden ne more vedet.Sej zato pa smo na forumu da sprašujemo in odgovarjamo ane??



Lp

RC14 ::

MEDENA: Ja sam pri tem se rami ne hladijo,tk da ni tisto pravo učinkoviro hlajenje,pri temu paketu pa je to vse zraven seveda cena odtehta svoje, verjetno tudi sam nisi zadovoljen z hlajenjem?? Pa še če rabljeno kupim si sam ne smem vgrajevat zaradi garancije,pol pa še njim plačam vgradnjo,sej pravim zaenkrat ne, čez kaka 2 meseca pa bom nekaj nabavu. Še enkrat hvala za tvojo ponudbo.

Zato pa sem mal vprašu kako je kaj učinkovito to hlajenje grafe za OC pa mi noben ne odgovori! Bi blo bolje da novo temo odprem hm hm...


Lp

BaRtMaN ::

Revoltecovi BGA ram freezerji za rame + predelan box hladilnik za procesor das na GPU, boljse je potem vodno hlajenje (za GPU).

ganzi ::

Kak je pol tale Radeon 9800pro iz mlacoma a se ga splača vzet al ne?
Pravte da se bol slabo navija al kaj?
LP

Heisenberg ::

ce te zanima jaz prodajam radeona 9800pro s garancijo za 40.00sit !
pisi na mail za vec info -...... dm99@mail386.com


lp

ganzi ::

Seveda me zanima!! Chek your mail :)
LP

MEDENA ::

RC14 kaj novega glede navijanja, benchmarki ?

ganzi ::

No a bo kej podatkov o navijanju in kvaliteti tega radeončka ?

A je retail pakiranje al je OEM?
Kake cdje dobis zraven?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Radeona 9800 Pro v XT NUJNA POMOČ!

Oddelek: Navijanje
241462 (923) Good Guy
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442338 (1735) Tilen
»

radeon 9800 pro -> XT

Oddelek: Navijanje
131574 (1238) ricola78
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461603 (1176) Witboy
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282706 (2143) VASkO

Več podobnih tem