» »

kateri disk kupiti?

kateri disk kupiti?

aks_! ::

Odlocam se za nakup nakup novega diska, pa ne vem katerega. Prebral sem spodnjo temo o Hitachi 7k250, ampak se zdaj ne vem, ce je nakup tega diska smotern. Predvsem me motijo porocila o tistem mijavkanju. Zanimajo me pa seveda tudi ostali diski, zato sem se odprt za vse predloge. Dobro bi bilo, ce bi napisali tudi naslov kaksne dobre strani s testi hardwera.

Hvala za pomoc.

Romčy ::

Raptor je daleč najboljši disk( 10 000 obr) ima pa hitrost tudi svojo ceno. Jaz sem full full zadovoljen, pa še greje se neverjetno manj kot diski ki laufajo na 7200

Sami ::

Hitachi (IBM) 7k2508-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Caligula ::

Pojdi na google vtipkaj storagerwview in dodaj samsung ali Hitachi .. pa bos videl zakaj Hitachi. V gaming benchmarku se Raptorja sesuje pa je Raptor ze rpav namenski pa hudicevo drag pa majhen disk.

K0K0 ::

Sej če daš hitachija na gumice al pa med ohišje in disk podložiš peno mjavkanje izgine. Tko da to sploh ni problem :D.

Caligula ::

Ma sploh ne vec folka prepricvat glede tega. Naj kupi kaka jetra pa ga vsaj virtualne macke ne bodo preganjale 0:)
Mijavkanje ocitno moti samo folk, ki nima tega diska :D Vsak, ki ga ma mu je ali OK ali pa zna disk zmontirat tko ,da se ne ustvarja hrup zaradi vpetja v ohisje.

glinik ::

aks_! : Kaj te res samo to mijavkanje moti? Kaj se res ne znate o čem drugem menit? Če nimaš vodno hlajenje ga itak ne boš slišal in to si zapomnite, vsi!!!!!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

aks_! ::

V bistvu me mjavkanje ne bi tako motilo, ce bi vedel, da disk z ostalimi dobrotami odtehta ta zvok. Bolj pa me zanimajo se ostali disk, saj imam prijatelja, ki hvali Maxtorje, nekje sem prebral, da ima Seagate dobre diske, itd. Sam se najbolj nagibam k nakupu Hitachija, rabil pa bi se vec podatkov.

Romčy: saj bi kupil Raptorja, sam so prevec dragi, rabil pa bi 160 GB, ki pa jih bojda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aks_! ()

Black Dragon ::

SEAGATE 120GB 7200 SATA 8MB 29.868 31.440

ali

HITACHI 7K250 120GB 7200 SATA 8MB 27.588 29.040

Ni kej obadva sta zakon sam jst sem še zmer na Segatovi strani, ker se mi je IBM v preteklosti zameru:\ sam to še zmer ne pomen da je disk slab... (ne maram mjavkanja:D :D )

Oglej si tudi WD 160GB 7200 SATA 8MB 33.630 35.400

Vse cene uzete iz Mlacom in se jasno vidi da so cene poskočile ;(( kar krepko za 3k;(

Zheegec ::

Hitachi 7K250 160GB 7200Rpm (S)ATA je zakon :D Sicer imam samo 120GB verzijo (ni bilo 160GB ;(( ), ampak sem vseeno zadovoljen.
Za mijavkanje se moram pa potruditi da ga slišim (kišta kakšnega pol metra stran od mene, zračno hlajenje), vsekakor je ta disk najhitrejši glede na ceno. Seveda ti še vedno ostane Raptor2 ali pa SCSI diski :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

aks_! ::

sam se neki me zanima...
a slucajno kdo ve kolk garancije da mlacom za diske?

thx

ferjan ::

hitachi za cca 25čukov

...jest sm si glih enga naroču :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

flipflop ::

Kaj pa tale? Ga ma kdo?

aks_! ::

Vprasal bi se, ce so Hitachijevi diski zanesljivi ali pa se jim pozna IBM-ova preteklost. Saj ne, da bi morali biti zaradi IBM ti diski slabi, sam zanima me, ce je slucajno ze kdo slisal za Hitachija 7k250, ki je crknu.

thx

Zheegec ::

Crkujejo VSI diski ki so na trgu (v nekem procentu in po nekem času), tako da diska ki 100% ne bi crkoval ne boš našel, samo nisem še slišal za 7K250 ki bi crknil.
Kar se tiče IBMa - to so sedaj čisto drugačni diski.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

En je omenil, da mu je en crknil. Sam to je sumljivo malo glede na to koliko Maxtorjev, WDjev.. in ostalih crka.

Serija kot taka je zgleda zelo zanesljiva.

Dead_Eye ::

Mene tudi mika hitrost,... samo moje izkušnje z IBM-om so preslabe da bi ga kupil. Tako da bi raje kak Seagate ali pa Maxtor.

In zakaj ima v Comtronu samo 2 leti garancijo namesto 3?
The one and only

Black Dragon ::

aks_! ti kr vzem Hitachija 7k250 brez obotavlanja, ker večina Slo-techovcev ima mnenje da je disk odličen nakup za svojo ceno pa še mal pogoogli da pogledaš teste če si res tok skeptičen:\

Kar se pa cene tiče pa je med cenejšimi zato laufi v shop, da jih ne zmanka...>:D

aks_! ::

... je ze rezerviran:D

Caligula ::

Pusti cloveka, ce ma slae izkusnje z IBMom >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater disk (WD, Maxtor, Seagate)?

Oddelek: Kaj kupiti
282420 (1792) jest10
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241482 (1216) Gapis
»

Kje v SLO dobiti Hitachi 7k250 diske najceneje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
755681 (3429) boštjan
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113358 (7255) e-marko
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191255 (1020) glinik

Več podobnih tem