» »

rad bi povezal preko WLAN mojga prenosnika

rad bi povezal preko WLAN mojga prenosnika

piskač ::

Doma imam ADSL in domači računalnik ter prenosnika. Kupil bi si WIRELESS ROUTER in PCMCIA WLAN kartico..

Katero firmo naj vzamem? Ali je belkin v redu firma.

Ne bi rad po bajti napeljeval kabla za mrežo. Domači komp je stacioniran in vedno prižgan.

Ali kdo ve koliko pride da vgradim WLAN v prenosnika HP NX9005

||_^_|| ::

PCMCIA WLAN kartice so okol 10 jurjev, router pa okol 30.

boštjan ::

router dobiš že za 15k

||_^_|| ::

nikar>:D

pujsek_ ::

Asus ali D-Link, če pa hočeš šparat pa Netgear...

Testi wlan- materiala

Pri nas se največ uporablja Asus in D-Link, teste najdeš na "wlan-sat" portalu...

ShowDown ::

Jaz mam belkin router in WLAN PCMCIA kartico že kakšen mesec pa mi vse vredu dela.
V glavnem zlo zadovoljen:D

pujsek_ ::

Ja itak saj vse dela, sam kvaliteta na testih pa ni vsepovsot enaka!:\

piskač ::

Za belkina sem se tud že zanimal. Rad bi nekja najcenejšega. A če nimam printer serverja ne morem printat preko mreže? Domači comp je prižgan noč in dan že kakšno leto dni in ima prikloplen printer in pomoje d se da tko printat. Kot z SWITCHEM.

Belkina sem gledal pomoje bv BOFu za male pare.

Koliko pa ta stvar kej nese po bajti. Router bo v 1 nadstropju in me zanima če nese stvar v klet in kakšen meter izven bajte?
Ali je zelo omejeno?

Ne bi rad gledal tistga kabla in vsakič vštekoval.

TNX

pujsek_ ::

Ja ce bi pa rad mel male pare, pa lahk to tut kupiš mali oglas

Za male pare se splača kupit samo Netgear, sam ne vem če mamo pri nas uvoznika, stvar se bolj v AUT uporablja...:\

p.s; včasih je boljš razkirat mal več, pa stvar potem dela, ki pa jajce pa te potem zajebava...;(

ShowDown ::

Če te zanima jaz sem router+kartico kupil v big bangu. 15ksit ruter 7ksit kartica:D

pujsek_ ::

No jaz ti teh zadev ne svetujem npr. (Belka,Canyon, MSI...) nabav pa kar hočeš...

Mislim pa da je občutna razlika, kolk je meni znano je ta wlan v Bigbang-u samo 11mbps! Asus naprimer 54mbps..., da se nebi sli gledat kakšnih podrobnosti!
Takoj se vidi kaj je kos komponente in kaj kos igračke... No vsaj po moje!


ShowDown ::

Nevem no. Jaz sem zadovoljen. Kakšne podrobnosti pa?8-O

||_^_|| ::

piskac: preko mreze se da normalno tiskat.

pujsek_ ::

Tu imaš material, ki se je odrezal najboljše na testih, kaj vem ki so testirali...

Kje imaš omenjen kako Belko...

bauci ::

Imam Belkin router in PCMCIA kartico za prenosnika in zadeva dela brez problema. Deluje mi po celem stanovanju enako (tri betonski zidovi). Ko boš kupoval pazi, da bo kupil "g" serijo, ki omogoča hitrost 54M, je pa malce dražja od od "b" serije, ki podpira samo 11M. Pred mesecem dni, ko sem nabavljal zadevo je bila najceneje v internetni trgovini enaa.

lp Bauci

boštjan ::

bauci,daj malo se še razpiši o tvojem delovanju WLANa,kolko je največji domet itd.

bauci ::

Router v otroški sobi priključen na ADSL in en star PC, ki ropota kot traktor zato sem si moral omisliti brezžično povezavo. Laptop se seli po celem stanovanju tako, da je čim manj v napoto. Maksimalna razdalje od routerja je 10 metrov ampak vmes so trije zidovi (en beton, dva cegu) in en cel kup naprav, ki naj bi motile sprejem (mikrovalovka, hladilnik, hi-fi, ....). Včasih signal pade na 36 Mbps ampak se na internetni povezavi nič ne pozna. Vsake toliko časa (enkrat ali dvakrat na dan) mi internet pade dol, kar pomeni, da se ne morem konektat na nobeno stran ampak Emula dela nemoteno. Zadeva se uredi po par minutah. Brezžično povezavo med stacionarnim PC in laptopom še nisem uspel naštudirati.
Trenutno pišem tole sporočilo na laptop, Emula laufa, jst pa poslušam internetni radio vse brez problema.
Inštalacija je zelo enostavna tako za stacionarni PC kot za laptop in mi je uspela v prvo čeprav sem že malo v letih in nisem ne vem kakšen stručko.
V nakup me je prepričal kolega, ki stanuje v Ljubljani v stari bajti in mu brezžična povezava Belkin brez problema deluje od njega do sestrične, ki je eno nadstropje višje - vmes je polmetrska betonska plošča in si brez problema delita kabelski internet.
Če koga zanima, se lahko jutri malo sprehodim z laptopom po bloku, da vidim do kam seže signal.

Lp Bauci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

bradek ::

Kupi Linksys, ne mors zgresit. Tudi po testih je zelo hvaljen, tudi na tisti strani ki je bila linkana malce vise. Zadeva pride cca 30k (v nemciji 25k), pcmcia kartica 22k (nemcija 19k), oboje seveda G (54mbit), jaz ga imam in sem hudicevo zadovoljen pa nisem ravno nezahteven do njega, in se odlicno odreze.
Mimogrede, Cisco je kupil Linksys pred kratkim in je Linksys postal nekako Cisco za potrosnike, kvalitetna zadeva po sorazmerno nizki ceni, glede na ostale njihove artikle.

Routerjev pod 25k se izogibaj kot hudic kriza.

bauci ::

No ja Belkin je bil 19.900 pa je čist OK za navadnega smrtnika, ki rabi brezžično povezavo v stanovanju.

lp Bauci

bradek ::

No veliko srece :D

bauci ::

Hvala!
Sreča spremlja hrabre!!!!!!
Ampak moraš priznati da to nima več nobene zveze z vprašanjem vtej temi.

lp Bauci

pujsek_ ::

Linksys ni več to kar je bil lani! Linksys je bil lani med prvimi v vseh testih, konec leta in letos so se pa malo ohladili...

Cisco ni nobeno zlato, 50% materiala plačaš firmo, kar se tiče prenosa ni nobenih občutnih izboljšav, je pa res da je stabilen in ne friza kakor vsa ostala oprema za lokalne amaterske mreže!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011782 (9636) Pyr0Beast
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543310 (18850) imallears
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193003 (2103) Tear_DR0P
»

belkin roouter + kartica

Oddelek: Kaj kupiti
121394 (1265) Lualah
»

Vprašanje WIRELESS ROUTER

Oddelek: Strojna oprema
131591 (1333) M-man

Več podobnih tem