» »

a cpu res tolk porab???

a cpu res tolk porab???

Vesoljc ::

nekje sem zasledu en člank kolk amperov cpu popapa. formula gre tko nekak: moč (recmo iz Radiate) ki jo cpu papa(+5%) / 5V(iz napajalnika,ta napetost se pol zmanjša na recmo 1,85V) = porabljen tok
recmo:
(60W + 3W(5%)) / 5V = 12,6A
tu mač!!
doma ma 230W napajalnik in moj duron laufa 1050, smešn! pred kratkim sem namonteru 4 60mm in enga 120mm ventilatorje na kišto (vse na ta napajalnik) in napetost v Motherboard monitorju ful niha... zajeban, včasih se tud sesuje (na 1070 mhz)
razmišljam da bi vrgu 11?!?8-O jurjev za 300W macase-a
kšn predlog
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

OZZY ::

Ja je že tako. Dobr napajalnik je bog in batina. 230w je že na meji , 250w je bolj še najbolj pa za durona in tb kak 300w napajalnik. Pri meni ni bilo odkar sem nabavu namest 230w 300w napajalnik nobenega kreša.
Go with the flow.

SkIDiver ::

Cenej bi blo če bi stvar uredu z enim 200W AT napajalnikom. Za pržiganje in ugašanje pa zadevo urediš z 12V relejom. Tko lahko na AT prklopš vse vente pa bo vse lepo ok delalo.

TribesMan ::

Zdej si pa zamisli kakšn tok teče pol ko se napetost zmanjša na 1.8V namig okol 35A, sej zato pa ima AMD skor 60 pinov več na procesorjukot intel, kajti za napajanje 60W rabš kr neki nogic skor polovico jih je sam za napajanje.

No če maš probleme z napajanjem, ker ti proc preveč žge je rešitev na dlani, kupi intla P3 redkokateri kuri čez 30W>:D Jebiga za hitrost je treba potrpet.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

burekar ::

Kr kup Macase-a, men se je splačal. AMD-ji žrejo ko svinje.

OZZY ::

Burekar: Se strinjam. Se splača kupit boljši in močnejši napajalnik. Pri men ni blo kreša odkar sem nabavu 300 w mecasa.
Go with the flow.

`DoC ::

Čisto tko je kot so že fantje povedal, al vente ven al pa now napajalnik 300W in potem še lahko kak dodaten vent gor obesiš al si pa omisliš vodno hlajenje u navezi s peltierjem.:D:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

morphling1 ::

Sam za informacijo Macase Sucks! Men je comp. delal random shutdowne z 300W Macasom, res , da mam Tb navitga na 1,6 GHz pri 2.2V ,ampak, ko sem ga zamenjal za Suny 300W iz Megahita mi vse dela.Macase ima max power output 145W ,Suny pa 160 W tu je razlika, seveda pa priporocam kakega Enermaxa ki so pa dalec najboljsi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422991 (1956) tha_man
»

Težave z Radeonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131303 (1053) jc
»

Duron in temperatura

Oddelek: Strojna oprema
241322 (961) XsenO
»

Macase KA-C80 300W ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
101129 (928) Putimir

spet Duron!grrr...

Oddelek: Strojna oprema
153668 (3232) celica

Več podobnih tem