» »

Duron in temperatura

Duron in temperatura

Quickbeam ::

Kolikšno temperaturo prenese Duron? Imam 800MHz in nenavadno veliko zmrzuje. Ne vem ali je problem v slo win98 (menda je tu precej problemov), ali pa je kriva visoka temperatura, ta je pa največ 47 stopinj?
Pa ne zgražajte se nad dejstvom da imam win98, ko sem kupoval računalnik niso imeli nobenih angleških in sem moral vzeti slovenske ;(

OZZY ::

Problem je lahko tudi prešvoh napajalniku. Pa tudi slovenski win98 so manj stabilni od angleških. Najbolj je dat dol še kake popravke za njih.
Pa tudi najnovejši drajverji od plate in grafične bi pomagali.
Go with the flow.

MTB ::

Men se je Duron segreval na 52-54 stopinj, pa mi ni zmrzovalo nič. Temperatura ne bi smela biti problem.

RS

krucymucy ::

Napajalik je lahko problem, samo ce ti zmrzuje po moje ni!
Ce je napajalnik pol se sam od sebe resetira!
Temperatura ta trenutek 35˙ 7,5x133@1000 - 1,91 V (voltage mod) z Volcanom II:D

OZZY ::

Hm. To, da se ti sam od sebe resetira ni čist res. Npr. jest sem mel 230W napajalnik in mi je zelo velik zmrzovalo. Potem pa sem nabavu v mlacomu macase 300w in sedaj dela čisto normalo. Imel sem samo eno zmrzal, pa še to je bila posledica enega programa, ki sem ga na novo gor dal.
Go with the flow.

Quickbeam ::

Kakorkoli, zdaj sem posnel Windows 2000 pa da vidimo če bo kaj bolje.

krucymucy ::

No, pol pa sam men to dela!
Na 200W je navesene precej šare!
-CD-RW
-CDROM
-graf. MX
-D700@1000 ali vec (voltage mod na plati)
-ostala ne tolk pozresna periferija!

Vsaj men se zdi, da mam presvoh napajalnik!

OZZY ::

A se tu samo zdi ali kaj. Jet ti povem, da imaš prešvoh napajalnik-samo 200w. Nabavi si vsaj 250W ali pa še bolje 300W.
Če navijaš je potreba po energiji še toliko večja. Pač bo treba skočit v štacuno po en nov napajalnik in en šparavček razbit.
Go with the flow.

krucymucy ::

nisem nameraval drzga kupit ampak se enga od 200W!
A ni tko bols - pa se sparovcka ni treba razbit:D

Quickbeam ::

Zanimivo, v win98 zmrzuje, odkar sem posnel win 2000 se je pa začel samovoljno resetirat. To zna biti zelo nadležno, ko pišeš odgovor na slotech in se ti nenadoma resetira :\
Potem pravite da je napajalnik?

OZZY ::

Simons: velika verjetnost je, da je napajalnik. Probi si sposodit pri katerem 250 ali 300w če lahko in probaj.
Go with the flow.

SI_J ::

Ni napajalnik, ampak procesor. Serija se od serije razlikuje, prav tako posamezni procesorji iste serije med sabo. Sposodi si nekje drugega in poročaj. LP.

Tr0n ::

Po domace povedano, ne kupovat AMDja, ampak raje malce vec denarja ven dat za kvaliteten Intel procesor. Vam bodo programi, multimedija, orodja in ostalo tekli hitreje.

krucymucy ::

TrON: To o hitrejsem delovanju po moje ni cist res! Intel vs. AMD ; ???

Tr0n ::

Za igre ne vem, za multimedijo in programe pa sem skoraj 100% preprican, da bodo na Intel procesorjih laufali hitreje.

MaD_Mavr0 ::

Jaz pa sem že velikokrat slišal, da ni dobro navijati AMD-je preko FSB-ja ?!?
Ne vem ampak vseeno mislim da je idealno navijati z multiplikatorjem, kajti FSB preveč segreva proc+vseostalo....

Zaenkrat ne mislim svojega Athlona 800 nič navit -> deladovolj dobro....

Lp; Matej

XsenO ::

Hmmm..... jaz sem zdaj pred kratkim nabavu durona 750 in bi rad vprašal če je normalno da se segreje na 52C
1 + 1 = 1

krucymucy ::

Xseno: Ne ni normalno, da se greje na 52˙C.
Jest mam mojga D700 na 1000 - 7,5x133, pri voltazi 1,91V (voltage mod) in se greje do maxsimalno 38˙C ce je obremenjen na full, drgac ma zdej pa 34˙C

XsenO ::

Ja kakšno hajenje imaš? jaz imam ne navade ventilator 6000 rpm. in kaj zna bit krivo

hm..... krucymucy kateri senzor gledaš od mb ali cpu ker od mb imam 37 od cpu imam 50
1 + 1 = 1

krucymucy ::

Vulcano II! Preveri stik med procem in coolerjem... ohisje mas tud enih 10-15˙C prevroce... dodaj kaksnem ventilator

12345 ::

Folk men se moj duron 750 segreje o 33 stopinj pri polni obremenitvi cas da ga mal navije ane >:Dbom porocal kolk bo mel pol! aja pa se neki kolk nej bi prblizno mel duron normalno temp?

XsenO ::

zakaj se pri meni na tolk segreje. hladilnik pa so mi že montirali v trgovini
1 + 1 = 1

12345 ::

Evo kot sm oblubu sm mojga durona 750 navil na 900 in laufa pr max 40 C ne morte verjet pridite in si oglejte >:D>:D>:Dno skratka grem zdele igrat mal UT hehe cao folk aja se tko pr screen saverju mam 29 C hehe kul ane

Jaxx ::

duron 750 + VolcanoII = 28°C v zaprti kišti z enim 80mm ventom...

XsenO ::

Je možno da se tolk mi segreva ker ohišje precej majhno. napajalnik in procesor sta ende ob drugemu
1 + 1 = 1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z Radeonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131240 (990) jc
»

Msi K7t turbo voltage mod

Oddelek: Navijanje
161012 (785) franci
»

Problem z BLUE SCREEN-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
381847 (1459) kuglvinkl
»

Kva je narobe z mojim računalom???

Oddelek: Pomoč in nasveti
13944 (756) Binji
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544729 (3698) SkIDiver

Več podobnih tem