» »

Težave z Radeonom

Težave z Radeonom

XsenO ::

Danes sem kupil Herculesovega Radeona, ga lepo dal norti vžgal PC instalav driverje in flashav bios na retail ati z paketom flashradeonv201, nato probam nekaj špilov gta3 dela v redu, sof dela v redu probam starlancer in mi pc zamrzne (aja sistem so winXP) na monitorju pa črna slika, ali pa pridejo neke zelene ali fruge barve črte, nato zaženem 3dmark in se mi isto zgodi. Probal sem že z biosom zafrkavat (izklopil sem fast write), z različnimi driverji in tudi da sem dal nazaj stari bios pa ni nič pomagalo. Upam da mi lahko kako pomagate ker sem že ubupav:
PC je:
asus A7V-E (via 133)
256 RAm
Sound blaster live
dve mrežni
in
#D prphet fdx 8500le;(
1 + 1 = 1

frudi ::

jaz sem imel podobne probleme - če sem zagnal skoraj karkoli povezano s 3D, je računalnik zablokiral, po ekranu pa so se pojavili psihadelični vzorci navpičnih črt. no, ko sem zamenjal napajalnik, so problemi izginili.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

XsenO ::

Kakšnega pa si dal ker jaz imam trenutno 230W
1 + 1 = 1

zizi ::

ufff ti pa nujno rabis nov napajalc...nisi povedu ker proc mas ampak po mami plati sklepam da je AMD TBird alpz Duron..no vseh primerih imas hudo preslab napajalc nujno nejmanj je 300 W ampak je fajn se vec met..!!!!!!!!
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

frudi ::

uf, 230W je pa res treba čimprej zamenjat. jaz sem mel 250W, pa sem ga moral zamenjat, vzel sem pa macase 300W (raje bi bil vzel enermaxa, ampak tolko denarja nisem mel, čakat dva tedna naslednjo štipendijo pa se mi tud ni dalo :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

XsenO ::

Ja procesor je Duron 750
BTW Kolk pa stane napajalnik?
1 + 1 = 1

jRk0 ::

Ni nujno da je napajalnik. Jaz sem mel na d700@850 200W napajalec pa 5 ventov pa neonko pa ni nic freezalo.
You fuck up once, you loose two teeth.

XsenO ::

Ja pa kaj bi lahko bilo potem?
1 + 1 = 1

frudi ::

če imaš možnost, je najboljše, da probaš dat v kišto drug napajalnik (od kakega kolega recimo) pa da vidiš, če potem dela.
ni vse samo v Wattih. ko sem dal v svojo kišto kolegov 250W napajalnik, ni bilo nobenih problemov. očitno je bilo z mojim nekaj narobe - ali je bil že v osnovi slabše kvalitete, ali pa ga je načel čas. edino kar vem - imel sem kot kaže enake probleme kot ti, rešil pa sem jih z menjavo napajalnika.

aja, če hočeš vsaj približno indikacijo, če je tvoj napajalnik dovolj zmogljiv, inštaliraj MBM in opazuj voltaže. če katera (zlasti 3.3, 5 in 12V) precej odstopa navzdol, potem je napajalnik prešvoh.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

XsenO ::

kolko velika pa naj bi bila ta odstopanja?
1 + 1 = 1

XsenO ::

Ok stvar porihtana in delujoča, zdaj pa eno vprašanje za elektirčarje, zakaj na napajalniku 230W ne dela na 200W pa dela?

P.S.: no zagnal sem 3dmark in dobil rezultat 4800 je to dobro za radeona2 sparjenim z duronm 750 in 265 rama?
1 + 1 = 1

||_^_|| ::

možno da je napaka v pregrevanju ramov na grafični (zdej ko si flashal). S powerstripom jo odvij na 250MHz nazaj pa boš vidu če dela.

VASkO ::

fora pri napajalnikih ni v max moci napajalnika, ampak predvsem to, koliko sta zmozni 3.3V in 5V liniji skupaj moci dat (combined power). Vazno pri AMD sistemih je tudi to, da je na 5V liniji vsaj 20A max, 5V in 3.3V pa morata skupaj dati okoli 150W moci, da je sistem stabilen. Zato so lahko eni 250W napajalniki slabsi od kakih dobrih 230W ali celo 200W. Torej, ni vse v vasih opevanih vatih!

jc ::

Jz mam 431W napajalnik od enermax-a, na 3,3&5V je skupaj 220W pa se miše zeri obeša kadarkoli poženem kej s 3d. V prvem tednu, ko sm kupu grafično mi je vse skupi delal ok mel pa sem 235W napajalnik pol pa so se začel problemi.
Mam pa retail radeon-a 8500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba računalnika in dodatkov..

Oddelek: Strojna oprema
344044 (3243) toplakd
»

Koliko W so bili prvi ATX napajalniki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6813 (703) stromar
»

Ali bo dovolj moci?!?!?

Oddelek: Strojna oprema
341926 (1290) Matek
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422897 (1862) tha_man
»

Kva je narobe z mojim računalom???

Oddelek: Pomoč in nasveti
13944 (756) Binji

Več podobnih tem