» »

Bodoči lastniki Seagate Diskov pozor!

Bodoči lastniki Seagate Diskov pozor!

pingo76 ::

Zadnje seagate serije diskov (sam imam 160Gb SATA) imajo vsi po spisku izklopljen acoustic management (baje zaradi nekih kršivev patentov licenc ipd.). Še slabše je dejstvo da ga ne moreš vklopit nazaj! Sam sem bil presenčen (negativno). Diski ki sem jih testral so sicer enako (zelo) tihi v mirovanju pri iskanju (seek) so pa že res zoprni.
Trenutno so samsungovi diski najtišji pa po performansih niso baje sploh slabi.
Teatiral sem 160Gb SATA, 120Gb SATA in imel 120Gb PATA (ki je bil skoraj popolnoma neslišen - z acoustic managementom vklopljenim).
Sedaj imam 160Gb SATA in se mi kar toži po 120Gb PATA....
Hitrost je tam tam.

Caligula ::

Samo se Hitachi je tisji od Samsunga. Tko pravijo testi. Ceprou tudi Alien, ki je mel pred Hitachijem Samsunga pravi, da je tudi Samsung zlo tih. Sam je pa Hitachi hitrejsi.

Fizikalko ::

Caligula, zdej pa ze res pretiravas s tem Hitachijem... V zadnjem casu sem nabavil:
Seagate 120, Maxtor 200 GB (crknu), Hitachi 200 GB (Sploh ni tisji od Samsiča, predvsem pa mijavka in to je zoprno, pa reč kar hočeš) in Samsung 160, ki pa je daleč najtišji.

Tako.

Dr_M ::

seveda...na racun 1-2dB razkiras 10-20% hitrosti...
za noben drek to ni vredno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Za 200 giga Hitachija ne vem, ker ga nebi nikoli kupil, ker se pri diskih nasplosno ne priporoca vecjih od 160 gigabajtov, ker vecji ko so, bolj so nagnjeni h okvaram. Tudi zato je ze zlo tezko najt tiste okoli 300 giga, ker jim je ratalo jasno, da bodo tezko vzdrzevali potrebno kvaliteto in so crkovali.

In ne pretiravam. Povzemam kar je napisl nek drug uporabnik. In sem napisal, da je Samsung tih. In tudi Hitachi ne mijavka, ce uporabis peno ali gumo samo, ker si ze rekel naj recem kar hocem-to ni nadlezno. mene zabava in sem peno dal ven, ker mi je zvokl ratal simpaticen.

Caligula ::

Za 200 giga Hitachija ne vem, ker ga nebi nikoli kupil, ker se pri diskih nasplosno ne priporoca vecjih od 160 gigabajtov, ker vecji ko so, bolj so nagnjeni h okvaram. Tudi zato je ze zlo tezko najt tiste okoli 300 giga, ker jim je ratalo jasno, da bodo tezko vzdrzevali potrebno kvaliteto in so crkovali. In ne pretiravam. Povzemam kar je napisl nek drug uporabnik. In sem napisal, da je Samsung tih. In tudi Hitachi ne mijavka, ce uporabis peno ali gumo samo, ker si ze rekel naj recem kar hocem-to ni nadlezno. mene zabava in sem peno dal ven, ker mi je zvokl ratal simpaticen. SE EN TEST pa keep in mind-da Deskstar je znan po tem ,da med branjem hrup naraste do 4 ali 5 Db pri ostalih diskih pa preko 10 Db vec.

Wox ::

Tuki učiš enga o uporabi funkcije "popravi", pol pa je še sam ne veš uporablat. Sram te bilo. :))

Caligula ::

To pa ni moja napaka. Ali Slo-tech ali Mozilla. Skos gnoji ta kombinacija. Prtisnes pa nic. Pol enkrat ja enkrat ne.
Tega sploh videl nisem. Skratka forum naj se zrihta ker meni skos nekaj steka pa nisem edini, ki ma z Mozilllo tezave. Z IEjem pa ze dolgo sploh probal nisem. Pa se vsakih par minut cist zmrzne forum.

BlazP ::

A se pravi,da se to tudi drugim dogaja. Sem mislu,da sam men. Tocn tak ko je Caligula napisu. Pa ocitno ne sam na Mozilli. Js mam IE, pa se to dogaja.

jerry2000 ::

Imam Opero 7.5 in se mi to ne dogaja.

Dr_M ::

uuu, jest mam pa traktor, pa lohk njivo orjem... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

:D

Ma sej prou da pove, da bodo vsaj lazje porihtali-ce sploh bodo. Mal leni delujejo, ker tole ze vec mescev tkole serje.

Bug ::

Pozdravljeni

Posedujem diske:

1x: IBM IC35L060AVER07 - 60 GB (star bo skoraj 3 leta, ima nadgrajen BIOS in se vedno "siba" - trkam po lesu, da tako dobro dela :D
2x WDC WD2500JD SATA - 2 x 250 GB oba imam nekje pol leta

PeCe dela 24/7 in vsi diski delujejo brez napak, torej ne vidim potrditve hipoteze, da se veliki diski hitreje kvarijo
Glede glasnosti pa lahko recem, da IBM je najglasnejsi, WDC-je pa slisim le ko skenira antivirus, delam vecje arhive;
OK, saj se slisijo, da so diski notri ampak ni nikakrsnega rostanja, "mijavkanja", struzenja zaradi vrtljajev plosc....
Imam pa PeCe hlajen z vodo: CPU, GPU, NB... In imam (lahko se pohvalim glede na svoje znanje) zelo tiho stvarco...:8)

Ne vem zakaj so se WD toliko zamerili ljudem; OK, imeli so res slabo serijo Caviarjev pre 4-5 leti - ampak tudi tedaj sem bil kupil njihov disk in ni delal tezav....se zdaj ga imam v starem Pentiumu II 400 ima 4 GB in srecno melje....Linuxe v kleti...:D
Ta IBM kaj pa ga imam pa je bil 5, ki je koncno deloval kot je treba...

Lp,
Bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji disk

Oddelek: Kaj kupiti
242246 (1319) mmaestro
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939076 (6031) dela
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342452 (1578) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452731 (1943) Dr_M
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113363 (7260) e-marko

Več podobnih tem