» »

kako dati dva diska

kako dati dva diska

Juventus ::

Zivjo vsem!0:)
Zanima me kako naj dam dva diska v racunalnik. Imam 2 prostora za fdd, takoj pod disketnim pogonom je prostor za disk in pod njim se za en disk.

Lahko dam oba supaj ker se skoraj dotikata ali se bo prevec grelo oz. kako naj naredim. imam pa navadni miditower ohisje z 300w napajalnikom.

hvala za pomoc

jest10 ::

Prestavi disketnik višje pa bo šlo. V midi lahko skoraj vedno zbašeš disketnik in 3 diske. Tako da komot tako postaviš da bo plac med diskoma

Juventus ::

3 disketniki in za 3 diske ni palac

mam takole je za dva disketnika, takoj pod njim je za disk, tuse kletka zapre, dol pa strlijo se ene nogice kjer se lahko da se en disk. Zanima pa me ce lahko dam tako skupaj ali se bo prevec grelo.

Hvala

jest10 ::

Kaki 3 disketniki. Rekeu sem 1 disketnik in 3 diski.
En disk(tisti, ki se manj greje) daj k disketniku, drugega pa na plac za diske. Velikost prostorou je enaka tako da ne bo problemou, disketnik se pa ne greje

Juventus ::

pardon, narobe prebral.

Pol se ne more nic pregrevat ker so mi v trgovini rekli da naj pazim.

Kiri se manj greje

Imam wd 80gb 720 8mb cache star 8 mesecev in tega novega maxtor 80gb 7200 8 mb cache.

Keri se greje manj.

Hvala

Juventus ::

ja pa se to ta wd je ze zdej zram disketnika in ima temp 40stopinj oz do 45 pride to je po mojem hudicevo prevec ali ne.

Dead_Eye ::

Jaz bi ti vseeno priporočal kakšno hlajenje, ker se diski s 7200 obrati kar lepo grejejo, še posebej če bodo na tesnem. Teoretično piše da ne rabijo hlajenja, samo meni se zdi da jim hlajenje podaljša življenje.

Če ne gre drugače provaj zmontirat disk v prostor pod CDrome (dobijo se tista "krilca" da gre v večji prostor).
The one and only

Juventus ::

kje pa naj bi se dobila ta krilca.

Je res pol 40stopinj oz cez prevec za disk ceprav pol pa de nazaj na 30stopinj.!
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

jest10 ::

Lej jaz imam tako. 80GB WD imam na placu za diske(disketnik prestavljen v najvišje mesto) tako da je nad in pod diskom frej mesto, pod njim imam pa še 8cm vent na 5V- temperatura je med 28-35stopinj.
Stari 20GB disk pa imam postavljen navpično ob zadnjo stranico škatle(malo sekundnega:D ) tako da se hladi kar na ohišje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: starost najstarejše komponente v vašem primarnem računalniku

Oddelek: Novice / Ankete
473064 (2261) gumby
»

SCSI disk

Oddelek: Strojna oprema
161581 (1380) stromar
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412377 (1567) guest #44
»

katero stran diska je boljs hladit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272057 (1362) upirna
»

Hitachi Deskstar 180GXP

Oddelek: Novice / Diski
182186 (2186) Jinxy

Več podobnih tem