» »

Verjetno virus, samo kateri - nujno!!!

Verjetno virus, samo kateri - nujno!!!

Maxtor ::

Ojla!

Dolgo se nisme javil z nobenim problemom, zdaj bom pa popizdil.... Namreč dogaja se naslednje. Windows (2000) se zaganja zelo dolgo, celo večnost stoji pri Preparing Netword Connection, ko se končno začene, napiše, da IE ni pravilno nameščen, Arnes dial-up ne dela, ker napiše, da Arnes povezave ni mogoče najti - sploh ne kliče. Antivirus ne najde nič (v Varnem zagonu), sicer pa sploh ne deluje. AD-Aware je preiskal in odstranil, pa ni bilo nič bolje. Drugi Anti-virus se ne da namestit. Računalniš šteka. Kliknme ene 5 krat ne raziskovalca pa ga ne odpre, potem pa čez kako minuto odpre vseh 5. Skratka šteka vse. Kaj naj naredim, za keri virus ali črv gre. Če se slučajno konektam, da nekako uspe, ni prenaša ničesar, noben update ne dela, nobene strani ne odpre, skratka iz neta se ne prenese niti 1 kB. Kaj mi je storiti, formatiral pa kot si verjetno mislite ne bi rad.

Aja, pa proc je veliko časa na 100%, sisem pa štekaaaaaaaa.....

Po moje sem zadevo fasal preko mirca, samo nisem ziher. Kdo ve zakaj gre?

Hvala za kakršenkoli koristen navset.

Hvala.

LP

Maxtor

Rok Balboa ::

Mogoce pa ni virus. Meni se je dogajalo podobno, cez nekaj dni mi je umrl disk:( Kaksno konfiguracijo imas?

K0K0 ::

ctrl+alt+delete > task manager> proceses pa poglej kater proces ti zre 100% cpu-ja in ga poskusi odklopit drgač pa napiš kater je. pol bomo pa naprej vidl.

Maxtor ::

Konfiguracija je bl stara: C 400, 384 Mb RAM, MAxtor 40GB 7200 o/min, Geforce2 MX 400,...

MIslim, da ni disk kriv, ampak je le en virus. Ker če bi bil disk, ne bi bilo takih neumnih sporočil, pa disk bi mlel onnstop, ampak melje tako kot običajno, nič bol.

Bom pogledal, keri proces je to in porčam jutre, ker mam rač. doma, na net pa ne morem. Če pa ima še kdo kako idejo, pa naj javi...

plavko61 ::

Poskusi spybot
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

jype ::

Poskusi Linux.

Redkvica ::

Mimogrede: ad-aware ni antivirus.

BetMaN ::

poglej v task managerju, ce imas startan service system33 (ta je posledica mIrca) in ga ubij... preveri se naslednje servise: msgfix, sysz in winspol - vsi so lahko posledicno krivi za 100% zasedenost procesorja.
seveda pa ni dovolj le ubiti teh procesov - potrebno jih je tudi izbrisati iz registra...

djgregec ::

Zdi se mi, da moreš za arnes nekje vklopit "Čakaj na znak centrale", drugače se ti sploh ne povezuje.

sofoiks ::

djgregec prosem te lepo

djgregec ::

Edis21
Kaj prosim te lepo???
Samo za tebe sem šel gledat na arnes stran, pa piše da moraš izklopit opcijo "Wait for dial tone before dialing", drugače se ne povezuje! Sem mel enak problem.
Še dokaz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253438 (2462) Mr.B
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339646 (14628) brainiac20
»

internet 5min dela 5min ne ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131390 (1057) Klemzz
»

Windows XP - po nekaj dneh začnejo "štekat".

Oddelek: Operacijski sistemi
191647 (1125) glinik
»

Konec interneta v 2006

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
422472 (2472) viper

Več podobnih tem