» »

Popravilo procesorja - long shot

Popravilo procesorja - long shot

Keyser Soze ::

Saj vem da sem optimist, zato mi prišparajte kakšne takšne komntarje.:\

En tipo me je prav grdo zafrknil ko sem mu prodal novega durona in mi ga je vrnil pod pretvezo, da ne dela pravilno. Sem si mislil, da je pač utrpel kakšno napako med proizvodnjo in zato ne dela ter sem ga hotel reklamirati v Mlacomu. Tam pa mi povejo, da je procesor okrušen.

Seveda sem se tepel po glavi, ker ga nisem pogledal podrobneje ko sem ga vzel nazaj. In ker pravijo da vsaka šola nekaj stane, me zanima če obstaja tudi kakšen popust.

CPU je na tisti strani, kjer se pritdi klipsna na socket z izvijačem, na PCBju okrušen. Poškodba je velika kakšna 2 * 1mm(tops). Zanima me če bi bilo možno popraviti kakšno morebitno prekinjeno povezavo oz. koliko slojni je ta PCB.
OM, F, G!

|KoRn| ::

Če je govora o točno tem procesorju, ki je na slikaj tukaj - L I N K. Pol mislim, da mu ni spasa... btw tule je post iz foruma, ki mislim, da se nanaša na tale vaš pripetljaj, kak se je lahko sploh kaj takega zgodlo - mislim okrušiti procesor.

Dr_M ::

hehehe...optimist...kr procesor bi popravu??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Keyser Soze ::

JAh odvisno, če bi bila prekinjena samo ena ali dve povezai pina z jedrom bi morda šlo. Pač s povečevalno lupo in kakšnim SMD spajkalom.

Zato pa vprašam koliko slojni je PCB oz. vitropleks al kako se že reče temu materijalu.

Ker če ima samo en prevodni sloj bi se morda kaj dalo.

P.S.: M verjetno si prebral tisto o prišparanih komentarjih pa te je malo zasrbelo v prste.:\ How tipical.:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

no nej ti neki povem...jest sm spulu en L3 pin na vrhu na mojmu tbredu...in ne, ne da se popravit vec. sicer zadeva dela, ampak je extremno nestabilno use skupi.
zajebu sm ga pa zato, ker so v raznih razpredelnicah mostickov narobe obrnjeni in sm glih tistega zjebu ki doloca al bo nizek mnozilnik ali visok.
jest ti garantiram, da ga ne bos popravu, ker procesor je zelo delikatna zadeva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

E sm ugotovil. Moram samo dokumentacijo dol potegnt, da ugotovim kateri pin je tisti dotični.
Dotični namreč zato, ker sem ugotovil katera povezava se je prekinila.

Lupa, diamantna pila in pa eno SMD spajkalo. Vse kar je treba storit je vzpostavit nazaj tisto povezavo. ČE folk povezuje mostičke z prevodnimi pastami... Ne mi rečt, da se to ne bi dalo popravit, če je poškodovana samo ta povezava.

Optimist.:D
OM, F, G!

zlabo ::

Ja probi ne, pa obvezno spooroč pol kakšna je situacija...
Sam jaz mislim, da si boš lohk kr en fancy obesek za ključe naredu:D :P

Lp, zlabo

Keyser Soze ::

Bom, sam se moram z materialom oskrbet. K bi bil vsaj kakšen modelar z mirno roko in veliko povečevalno lupo.:D

Bolj ga ne morem zjebat kot je že.
OM, F, G!

Dr_M ::

Keyser Soze: ce ti rata, ti dam se svojga popravt :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

ČE mi rata. Moram dobit nekoga, ki je izkušen v SMD lotanju. Ker te povezave imajo v širino kakšnih 0,25 mm.

A se da to zaščito (lak ki je preko povezav na PCBju) kako odstranit - kemično? Tako da ne požre še bakra?
OM, F, G!

TribesMan ::

Tistga ti jest ne priporočam cinit, ker ne boš nič naredil... če že najdeš prekinjeno povezavo, ti svetujem da si kupiš prevodno barvo za popravljanje grelcev zadnjih šip pri avtu, ali korekcijsko barvo za tiskana vezja... pol pa pofarbaj... in če dela si zmagal... ker če boš šel tisto laotat, se bo najbrž zgodilo to da boš še tiste povezave ki obstajajo skuril in ne bo ostalo nič za popravljat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Sem pomislil na to. Da bom kaj mimogrede prekuril.

Nisem se pa spomnil na to barvo. Kje jo pa dobim. V avtošaraštacunah.:\
OM, F, G!

Shark-357 ::

v conradu se kup za popravljanje vezij tak srebrni lak če si iz lj ti ga pa jaz posodim ker itak ne boš velik porabu tega je pa full da ne boš 2K stran metu :D

Keyser Soze ::

OK sem malo pobrkal po poškodovanem mestuz rezilom od skalpela. Gre sicer dol, ampak je problem, ker je povezava dokaj tanka in jo mimogrede odkrušiš.

A obstaja kakšna kemikalija, ki bi raztopila ta lak ki je zapečen preko vezja??

Pa a kdo ve kje bi dobil kakšno močnejšo povečevalno lupo? Ali pa tisti okular, ki jih imajo zlatarji(če je kaj boljši)??

P.S: Si bom zapomnil Sharka. Če bom rabil.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Tic ::

Ali pa tisti okular, ki jih imajo zlatarji(če je kaj boljši)?

Pejt k urarju pa si sposodi za par minut :) Jaz sem dolgo nazaj nesel enemu da mi je naredu voltmod :) Tipo sicer ni mel pojma kaj dela, sam sledil je navodilom. :D
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi pri nakupu XBOX360 v Angliji

Oddelek: Konzole
192348 (2054) GoodHeart
»

Nič več anonimk z laserji

Oddelek: Novice / Zasebnost
152950 (2950) Keyser Soze
»

Korektura povezav na tiskanem vezju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
301244 (984) Tic
»

Huda okvara pri Ti4200; lotanje povezav...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51069 (925) Microsoft
»

Nesreča!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382211 (1065) frenk

Več podobnih tem