» »

popravilo neuspešno posodobljenega bios-a NUJNO!!!

popravilo neuspešno posodobljenega bios-a NUJNO!!!

Dragi ::

No takole je: Ko sm uporabljal svoj cd-rom mi je računalnik zelo počasi deloval (mašina:AMD xp 2.8,Geforce 4 MX 440, 512 MB rama pc 3200,120 GB trdi disk s-ata wdc 8 mb cache,matična: gigabyte GA-7N400 Pro), zato sm mal povprašal sošolce pa so mi rekl,da nej posodobm bios in sm ga.Ker mam dial-up povezavo sm si bios(podatke) nasnel v knjižnci in si ga prek usb-ja prenesu na domač pc.Tam sm ga z gigabytovim priloženim orodjem za flashanje v windowsih prenenesu na bios.Kr imam dual bios mi je program prenesu novi bios na oba biosa (čipa).Ponovno sm zagnal pc in že prepozno opazil, da sem naložil napačne bios-e.Ko sedaj zaženem pc se mi samo prižge in tam obstoji (nič ne dela).Zanima me, kam bi dal lahko popravit bios,in koliko bi me kaj stalo.
Naj še povem, da sem pc kupil v belbledu in da sta oba bios-a (čipa) prilotana na matično.Zanima me tudi, če bi ga lahko popravu sam.Sem bolj začetnik v bios-ih.
Nujno!!!
  • spremenil: Dragi ()

BaRtMaN ::

Na servisu boš plačal veliko. Najceneje prides skozi, če dobiš nekoga z isto matično ploščo in kupiš klešče za BIOS čip. Nato preneseš 'zdrav' BIOS čip na svojo plato, všgeš, in po bootu spet zamenjaš čip(a). Potem iz Windowsov ponovno flashas s pravim čipom in kupiš tistemu, ki je plato posodil, gajbo piva.
Poleg tega mislim, da je tvoj problem v nastavljenem PIO načinu prenosa iz CD-ROMa. V Device Managerju za IDE kanal, na katerem imaš priklopljen CD-ROM vkljopiš DMA if available.

Frici ::

(BaRtMaN)8-) beri BIOS čipa sta prilotana mu ne bojo pomagale nobene klešče.:D

BaRtMaN ::

Dobro poglej sliko te plošče ali kakršnekoli druge in boš opazil, da je čip vstavljen v nekako ohišje, ki pa je, ne moreš verjet, prispajkano na plato.

kajzer ::

Ne, res je prispajkan na plato.

MEDENA ::

CMOS baterijo dej ven.........

Daedalus ::

Si 100%, da si flashal oba BIOS čipa? Daj poglej v navodila za plato, kaj narediti, če se ti en čip pokvari... Če ne pa servis, samo tole ne bo glih poceni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jeso ::

Prvo probaj to kar je rekel MEDENA.
Če pa ne dela potem... -> ene matične imajo take stvari tako urejene, da lahko samo vstaviš disketo z bin datoteko in začne z flashanjem, če si prejšnjič zafrknil z flashanjem.
Lahko pa da je treba za to kaj pritisni (kak alt-f2)...v glavnem, poglej v navodile od matične, pa mal poglej na njeni domači strani kaj narediti če se zalomi.

btw, v vsakem primeru se pa monitor med takim flashanjem ne bo prižgal (se pravi, čakaš v temi in upaš na najboljše>:D )

lp,
jeso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeso ()

Dragi ::

Ma pa kaj si niste tizga zgorej prebral.Vse kar sm napisou je res.Program mi je flashal oba biosa, ker se sam tako nastav, biosi so prilotani na matično,ni nobenega utora ali posodice,vse kar me zanima način, kako lahko sam popraviš brez lotanja, rezanja,brusenja ali kakršnega koli dejanja, ki bi lahko izničil garancijo(imam jo še leto in pol).Če neveste, pustite pri miru.Ne mi pametovat!!Če ne veste kakšna je matična pejte na www.giga-byte.com in si jo oglejte pod "support;motherboard,izberite zgoraj navedeni model in jo boste videli!!!>:D ;((
Medena, zate pa sam tolko, da cmos shrani nastavitve bios-a in ne bios sam.Jaso, hvala ti za tvoj nasvet, je uporaben, ampak na njihovi strani sem že prej pogledal, še preden sem napisal tukaj.Monitor dela tisto, kar si napisal,čakal sem in upal na najboljše 5h, a se ni nič zgodilo.Če ti bo uspelo več izvedeti o flashanju z disketo prosim napiši,ker mi v navodilih 100% nič ne piše(sem 4x vse prebral).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

jamiroq ::

tukaj maš temo v kateri piše kako flashat z diskete, če je bios fuč.

K0K0 ::

muky veš kva folk ti skuša pomagat ti jih pa kritiziraš. ;((

DarwiN ::

Če imaš garancijo, v čem je pol problem?...nesi plato tja pa se norega delaj !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

McHusch ::

Zakaj hudiča si šel updatat OBA čipa? (Ne bom spraševal, kako lahko fališ bios za plato >:D)

BIOS Recovery Feature



For AMI BIOS
Rename the desired AMI BIOS file to AMIBOOT.ROM and save it on a floppy disk. e.g. Rename A569MS23.ROM to AMIBOOT.ROM

Insert this floppy disk in the floppy drive. Turn On the system and press and hold Ctrl-Home to force update. It will read the AMIBOOT.ROM file and recover the BIOS from the A drive.

When 4 beeps are heard you may remove the floppy disk and restart the computer.



For Award BIOS
Make a bootable floopy disk
Copy the Award flash utility & BIOS file to the said floppy disk
Create an autoexec.bat with "Award_Flash_Utility BiosFilename" in the content (e.g. awdfl823K w6378vms.130)
Sample on how to create an autoexec:
a. On Windows, open the notepad
b. On the notepad, write "awdfl823K w6378vms.130" (without the " ")
c. Save the file as autoexec.bat

Boot up system with the said floppy (it will take less than 2 minutes before screen comes out)

Re-flash the BIOS & reboot.

Dragi ::

Thanks fantje bom probou, pa bom vidu al bo delal al ne.Hvala za pomoč!;)

Caligula ::

Z diskete bi skoraj moralo it. Sam je pa zlo neumno, ce se da plato z dvema bios cipoma lih tko butasto zasrat.
Fora dveh cipov je ravno v tem, da je en backup.

Dragi ::

ma pa če vam pravm, da je program sam naštimou da flasha oba bios-a in ti tega sploh ne morš nastavljat.Pa še de povem, k dam disketo not mi preverja samo dvd pa pekač(vsaj mislm), o disketniku pa ni ne duha ne sluha.

bmandelj ::

nova plata
nared se butastga (verjetno ti ne bo tezko) pa nesi v trgovino mogoce ti uspe
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

BaRtMaN ::

Če ti preverja cd-rom, pri prijatelju s pekačem vsebino diskete zapeči ba cd-rw pa probaj.

Caligula ::

bmandelj ma prav :D
Se prej pa probaj s CDjem.

Dragi ::

ma sej sm se že sam to spomnu, ampak vsi kolegi k so okol mene pravjo, da "nikol nemajo cajta"al pa de morjo kej delat, zatu, ker so preleni da bi spekl.Bom probou dat enmu sošolcu za spečt,pa bom vidu al bo delal al ne.8-O, k bios sm pa že dubu.Če pa ne bo pol delal pa odprt okno, prjet kišto v roke ,vzet zalet, pa horuk!:D :D

Poldy ::

Nekateri govorite, da so cene novega bios-a OGROMNE :\ , pa mogoče kdo ve koliko to je?
Enkrat sem na epox strani gledal in če se ne motim ga ponujajo za cca. 17 Euro. S čipom vred. Narobe flashan bios pa ni skurjen, le nov program rabi.
Koliko pa plačaš v "naših" prodajalnah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

McHusch ::

Poldy: Ja. Sam kaj ti pomaga, če je BIOS pricinjen na ploščo... :>

Dragi ::

ma sm probou s cd-romom pa je tema, vse mrtvo.Je matična že na servisu.Ko dobim nazaj napišem ceno popravila.:O

patron ::

najbolj da se naredis neumnega pa neses nazaj u stacuno pa je... reces da plata ne dela vec... da pac ne ves kwa je blo narobe... men je to clo ratal pr disku :D sm biu mojstr pa sm skuru disk, lepo so mn novga dal paj blo...

cej u garancij plata pol pa sploh to nared :)))

Dragi ::

dubu nazaj,plačou 7k pa še čipu mi niso dal proklete p******.

Dragi ::

sm dubu nazaj dal 7k pa še čipu nism dubu .Ma sm jezen k nevem kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
15927 (783) SkyNet
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171469 (1322) Morph3us
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221954 (1629) SkIDiver
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61384 (1317) kihc
»

TEZAVE S FLASHANJEM BIOSA!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13908 (728) VASkO

Več podobnih tem