» »

TEZAVE S FLASHANJEM BIOSA!

TEZAVE S FLASHANJEM BIOSA!

DejaVu ::

Pred kratkim sem flashal bios in sicer s pomočjo Live Bios 2. Večkrat sem ga že, ampak vedno z disketo. Sedaj pa sem poskusil kar v WIN XP. In kaj se je zgodilo? Da, comp je zmrznil. Potem sem še ga čakal kakih 10 minut, pa nobenega odziva. Preostalo mi je samo, da sem ga resetiral. In ker se nov bios očitno ni prekopiral, mi je comp zablokiral tako, da ko ga prižgem mi svetijo vse štiri LED diode rdeče. In nič se ne spremeni. Pomagal sem si že na MSI-jevi strani (imam matično MSI-6309 Lite 2.0 - AMI Bios) z AMIBOOT.ROM disketo, ampak ga niti z Ctrl+Home ne morem zagnat! Nič, nič ne dela!!! Prosim, pomagajte!!! In mi povejte, če je še kakšna možnost, da mi matična preživi, saj si ne nameravam kupiti nove. Hvala!

AngelOfDeath ::

Ne skrbi zaradi biosa še nobeden ni rabil kupit nove matične. Najbolj preprosto je če maš kakega kolega ki ima doma programator pa ti posname nov bios gor :)

DejaVu ::

Hvala ti vseeno. Ampak ne poznam nobenega, ki bi to imel. Torej mi ne preostane drugega kakor, da compa odnesem na servis?

AngelOfDeath ::

Na servis ?
Možno da majo programator v megahitu vem da poskrbijo za to (3k sit) poskusi flashat po starem načinu :)

DejaVu ::

Po kakšnem starem načinu? Saj se comp ne zažene v nobenem primeru (samo 4 rdeče led diode svetijo). Poskusil sem tudi resetirat CMOS, pa nič. Misliš Megahit v Mariboru? Tam sem kupil compa, pa bom danes poklical.

SasoS ::

Vidiš zdej zakaj piše da ne flashat v winsih :D. No uglavnem, zadeva je taka da vsaj jest nimam dobrih izkušenj s serviserji. Ponavadi vsi kar obupajo ;(. Zdej, imaš nekaj možnosti...lahko probaš dat notr kakšno ISA grafično (če imaš isa slot), včasih je kakšen mini bios notr, samo z isa podporo (vsaj pri Awardu je tako) in potem slediš navodilom. Druga možnost je pa da kje (pri frendu...) stakneš čip z čimbolj podobnim biosom kot je tvoj, zamenjaš čipe, poženeš mašino pri prižganem kompu ponovno zamenjaš čip s svojim in flashaš. Zadeva deluje preverjeno, samo najdt morš en bios da bootaš :D.

AngelOfDeath ::

Tudi v megahitu v mariboru oni sicer pošlejo čip naprej in boš kaki teden brez compa lahko tudi manj ali več.

DejaVu ::

Dobra zamisel, samo kje naj najdem koga, ki ima AMI Bios za Intelove procesorje??? Nobenga ne poznam. Kaj pa tisti programator, se ga da kupit in koliko stane?

DejaVu ::

Pa se nekaj? Zakaj bi pri megahitu poslali čip naprej, če pa lahko naredijo to, kar je rekel SasoS?

SasoS ::

Zato ker to ne bo šel delat noben serviser :D

VASkO ::

res ne poznas nobenega, ki ima enak BIOS cip oz. podnozje na plati?

AngelOfDeath ::

Programator je dražji od osnovne plošče ...

Bios pa maš na spletni strani od matične plošče :)

Ch4N93 ::

tudi jaz sem že enkrat "podrl" BIOS
nesel sem ga v com-tron in so mi ga nanovo flash-ali;
čakal sem en dan, blo pa je mal dražje kot v megahitu-nekje 5k sitnih
Ni nam lahko...

VASkO ::

predrago, jaz sem ze enemu tukaj s foruma flashal en BIOS cip na svoji plati ZASTONJ. sicer pa nasi trgovci itak obirajo kje se le da


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z BIOS-on na matični plošči Gigabyte

Oddelek: Pomoč in nasveti
13981 (809) Mitch
»

popravilo neuspešno posodobljenega bios-a NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
253106 (2399) Dragi
»

ABIT BH6 BIOS napaka! HEELLPPP!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5945 (845) Spajky
»

Kako obnoviti BIOS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191700 (1304) GaPe
»

Flashanje biosa?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171669 (1427) Dacio

Več podobnih tem