» »

trdi disk 160 G - javi da je 128 G

trdi disk 160 G - javi da je 128 G

Matev ::

Prijatelj je kupil komplet nov računalnik (hudo drag in UP TO DATE računalnik)

trdi disk naj bi imel 160 Giga

vendar mu izpiše kapaciteto 128 Giga
(oziroma 137 438 953 478 bytov)

skratka kam se je izgubilo tistih 20-30 Giga ?????

preračunavanje zagotovo ni krivo za tolikšno izgubo

Ali je to omejitev operacijskega sistema ??? Win XP - instaliran v servisu

Timmah ::

niso ti instaliral bigdrive enbler, poisci ga na netu, pac od tistega proizvajalca katerega disk mas
donde esta francesca

Matev ::

samo on je kupil 160 giga

..... in plačal mastne pare (nima problema z denarjem.... znanja pa nima nikakršnega - računalnik uporablja za word in za mejl - pozna funkcijo save as ter open in print.... tako da ne pride v poštev nikakršna instalacija česarkoli - jaz mu pa tud ne grem šarit po kompu ker če se winsi pol sesujejo ne moslim odgovarjat)


a pa je 128 G max za winXP ali kaj?

a je razlika pri max kapaciteti med NTFS in FAT32

Timmah ::

ja edn bo mogu instalirat to ce hoces da bo disk cel oziroma da bodo winsi celga vidl
ce je racunalnik kupu z ze nalozenimi winsi pol so to dolzni naredit tm skupej z vsemi popravki za winse

omejitev za fat32 je 20G za NTFS je ni
donde esta francesca

Fizikalko ::

Imel sem isti problem. Inštaliraj WIN XP SP 1 in nove driverje IDE za plato. Potem dela full size.

jest10 ::

poet:
omejitev za fat32 je 20G
BLUZIŠ!


Matev:
V XPjih pod computer managment-disk managment formatiraj še preostali prostor pa bo.

Timmah ::

se opravicujem 32G sm mislu
to je meja ki ti jo winXP se ponudi ob samodejni instalaciji
omejitve pa drgac ni lah mas cel disk fat32

grem po en redbull u hladilnik, je se prezgodej pa bluzim
donde esta francesca

Matev ::

sem mu omenil da bi moral nekaj dodatno instalirat, da bi mu delal ... ali pa, da ga nese nazaj

se ne strinja s tem

pustu bo 128G .... šit tole - kup računalnik pa še predno ga začne uporablat bi ga moral nadgrajevat

a res niso mogl predvidevat vsaj eno leto naprej pri winXPjih

jest10 ::

Nč ni treba nadgrajevati.
Samo formatira naj preostali prostor

jeb ::

ja, meni je tudi za 160 gb IDE disk pisalo, da je vsega skupaj okoli 128 gb.

Nalozi SP1 in winsi ti bod pod disk managementom nasli se tistih 21gb "unallocated space". Potem pac normalno sformatiras in uredis particije po zelji.

Je pa zanimivo, da ko sem se jebal s 160 gb SATA diskom, tega problema ni bilo, winsi so se pred instalacijo SP1 prepoznali cel disk.

Matev ::

ne bo

samo word dvoklik pa save as in open ter print

nič drugega

če ne dela ne dela pa konc

vrag nej jih pocitra
pisce OSa
ki ne razmišljajo pol metra naprej

Fizikalko ::

A je res tko težko driverje naložit? 2 min dela. ??

MRtwister ::

Control Panel > Administrative Tools > Computer Menagement > Storage > Disk Menagement, pa tam formatiras plac k je ostal.

boštjan ::

Matev,lepo idi do kolega in pogledaš če ma SP1 naložen.Če ma,naloži ta BIG DRIVE enabler za tvoj disk in basta,nima kaj bit.drugač pa naj nese tja,kjer so mu comp spedenali skupaj.Aja,pa če so mu winse naložli,mu morajo še cd dat poleg.

mini-moris ::

no kot prvo lep pozdrav ce slucajno se nisi resil problem glede diska mam jst en cisto na izi predlog sam sem mesec dni nazaj kupil 160GB diska in zaznal mi ga je ravno toliko kot tvojemu kolegu vse sorte sem sprobal in ni slo od SP1 do nadgradenj pa ni slo potem pa sem sam pac resil uganko ( no mel sem eno lazjo pomoc ka me je na to spomnila ), instaliraj si partition magic, notri bos videl to particijo ka jo WIN ne zaznajo in bo pisal upartitioned spaace , vse kar potem moras narediti je da jo oznacis ter na levi strani spremenis to particijo v NTFS ali pa FAT32 odvisno kako so windosi instalirani in bi ti moralo takoj zaznati kot novo particijo, tako da bos potem mel disk v WIN radzeljen na 128 GB in na novo particijo katere velikost bo sama razlika, v glavnem ce ti ni uspelo do sedaj, bi to moralo delovati saj meni je vseeno pa velik srece se naprej have fun
Ubuntu, best there is.....

sinko999 ::

Pomaga sledeče vsaj meni je najprej sem posodobil bios od plate ( 8kta+ plata stara 4leta)
potem pa sem še za win2k vpisal v register sledeče in potem sem lahko ustvaril particijo veliko 149G (po win velikosti oz 160G po proizvajalcu). Mogoče imajo winXP podobno cako.
LP

MORE INFORMATION
WARNING: If you use Registry Editor incorrectly, you may cause serious problems that may require you to reinstall your operating system. Microsoft cannot guarantee that you can solve problems that result from using Registry Editor incorrectly. Use Registry Editor at your own risk.

Follow these steps:
Locate and then click the following key in the registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\parameters

On the Edit menu, point to New, and then click DWORD.

Type EnableBigLba, and then press ENTER.

On the Edit menu, click Modify.

Type 1, and then click OK.
Ni? ni ve?no !

Matev ::

sem mu predlagal, da če mu bo zmanjkalo prostora da bova pač malo boj pogledala zadevo....
gre se samo zato da se ne počuti opeharjenega ker bi mu podtaknili manj kot je pisalo na embalaži
on sam bi tudi z veliko manjšim diskom kot je 128G lahko shalaj

samo za princip se gre

kapaciteta sploh ni važna

instalirati pa ne misli in noče ničesar (word že ima gor) - saj si je ravno zato kupil nov računalnik - da ga bo UPORABLJAL in ne USPOSABLJAL

K0K0 ::

A naj nebi tole v trgovin porihtal predn so ga prodal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131235 (1235) Mr.B
»

Windows xp in samo 127 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
141664 (1480) Cranchi
»

Virus uniču cd-rom!! nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
252173 (1601) alesrosina
»

Kako v Win2k premakniti mapo Documents and Settings?

Oddelek: Operacijski sistemi
61758 (1724) Mercier
»

Disk 200GB je v winsih samo 128GB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51124 (1008) danielka84

Več podobnih tem