» »

Virus uniču cd-rom!! nujno

Virus uniču cd-rom!! nujno

dj_em ::

Ok tko je dubu sm en virus nakar sem inštaleru nod32 in ga je najdu vprašu kaj nej in jest da ga zbriše...
Nism pa vedu da mi bo pobral tut vse v zvezi z deji (dva dvd in pekač).
Kaj nej zdej?

V biosu mi pod boot sekcijo ne zazna cd-roma
torej tm k piše cd-rom mam sam diseble pa none
tm k mam master pa slave mi paiše cd-rom in odtalo šaro sam če dam kar kol tm na cd-rom pol ne pridem v windovse, mam pa xp-je
čeprov ko ustavim cd not mi ga zalaufa, obrne parkrat sam da bi pa recimo če maš slike pa da ti odpre slide show to pa ne.. Probu sm že več cd-jev pa je vse isto.
Lohk dam tut slikce biosa gor sam povejte kaj da bi mi lažje svetovali...
Najbolš bi blo če bi se dal vse nekako gor na novo postavt. To znam sam sam s cd-ja sem postavu tut te win. Gor sam sem probu tut system restore tm ko greš pod varni zagon. Pa ni nč bolš

Hvala za pomoč...
Upam da se bo dal odpravt

Lp
  • polepsalo: bastadu ()

McMallar ::

Prvič, daj piši malo bolj razumljivo. Starejši ne razumemo dobro pisave te mladine :D.

Resno, zakaj si inštaliral NOD šele potem? Jaz bi v tvojem primeru poizkusil z Repair Installation. V CD vstaviš WinXP cd in po nalaganju izbereš repair installation. Stvar včasih opravi svoje delo zelo dobro.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ABX ::

Če ne zazna CD-ROMa v biosu ni zato windows nič kriv (in tudi problema ne boš rešil iz winsov).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

McMallar ::

Ja, samo da bi virus uničil CD-ROM v BIOS-u ???:\
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ABX ::

Itak da ni mogoče. Nekaj je čačkal po mašini in zdaj ne vidi več cd-roma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

McMallar ::

Tega v postu ni omenjal. Čačkanja namreč. Jaz bi probal najprej z enim bootable CD-jem. Če se zboota, potem je stvar Winsov, če ne je stvar HW.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Daedalus ::

Virus uničil optične pogone? Definitivno ena izmed neumnosti leta na S-T:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dj_em ::

kaj čačku čačku;((
mel sm Nortona gor... pa mi je kr neki ena opozorila skos pošiljal kao da je računalnik okužen itd...
pa ne Norton!!!

ker un ni nč najdu sm dal gor Nod32 ker naj bi bil oh in sploh naj bolši...
in se mi je pol zgorej omenjeno zgodil....
torej še enkrat za vse:
Nod32 mi je najdu virus nakar me je vprašal kaj nej in ker ni blo clean al pa repair sem dal da ga zbriše :\ vse lepo in prav ko sem pa računalnik zotpet zagnal pa Cd-Romov ni blo več... tako da niti system restore ni pomagal povrniti nazaj nastavitve.
A me zdej razumete kaj je moj problem???
Jest bi rad to da mi vsaj en CD-rom dela da si lahko na novo nastavim XP.
Kako se to naredi??

McMallar ::

Nisem govoril, da je mogoče. Pravim samo, da je lahko tudi okvara HW. Še vedno pa sem prepričan, da gre za Win težavo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

dj_em ::

torej kaj svetuješ potem naj napravim...
pa še neki kaj je to bootable CD?

AndrejS ::

Kaj zdaj ? Virus ti je uničil CDrom- ali CDromov več ni ? Morda ti jih je kdo ukradel...

Bootable CD je npr original CD od windowsov.

dj_em ::

cd romi fizično so not samo programsko jih ni več :D

SebaR ::

*flash bios
*cd-rom daj v drug računalnik, če bo delal isto je fuč
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

knesz ::

Kaj pravi MS KB?

RESOLUTION
WARNING: If you use Registry Editor incorrectly, you may cause serious problems that may require you to reinstall your operating system. Microsoft cannot guarantee that you can solve problems that result from using Registry Editor incorrectly. Use Registry Editor at your own risk.

To resolve this behavior, follow these steps:
1. Start Registry Editor (Regedt32.exe).
2. Locate the UpperFilters value under the following key in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
3. On the Edit menu, click Delete, and then click OK.
4. Locate the LowerFilters value under the same key in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
5. On the Edit menu, click Delete, and then click OK.
6. Quit Registry Editor.NOTE: After you remove the Upperfilters value and the Lowerfilters value, if you notice lost functionality in a particular program, such as CD recording software, you may need to reinstall that software. If the problem recurs, consult with the software vendor for assistance.

lp

Poletnik ::

Men je nardilo nekaj podobnega... Men je zgino DVD in RW!!!

Tist z brisanjem v registru mi tud ni nič pomagalo...
http://www.norestrani.com

ganzi ::

Men je nardilo nekaj podobnega... Men je zgino DVD in RW!!!


Ja če si problem odpravil potem bi lahko svetoval kaj storiti..

Poletnik ::

Nisem odpravil sej v tem je problem...
http://www.norestrani.com

Daedalus ::

Odklopiš enote, resetiraš BIOS in jih priklaplaš eno po eno nazaj. Mel podoben primer, ko je ob skurjenju napajalnika plošča očitno dobila manjši elektrošok in računalo po zamenjavi napajalca ni več prepoznalo optičnih pogonov. Zgornji postopek je pomagal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Highlag ::

Sam bi najprej poizkusil v device managerju odstranit primarni in sekundarni ide krmilnik. (to je pod IDE ATA/ATAPI controlers) Ob rebotanju bi morala okna najti nove naprave in ponovno namestiti gonilnike.

Preden se zakoplješ v bios resetiraj računalnik in poglej če ob zagonu na ekranu izpiše katere diske imaš priklopljene. To ponavadi napiše še preden se začnejo nalagati okna. Če piše, da so diski prisotni potem nimaš nič po bios-u brskat. Težava je v namestitvi oken.

To lahko narediš brez brskanja po notranjosti računalnika. Tam lahko narediš več škode če ne veš kaj delaš.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

strictom ::

Dej probi driverje dol zbrisat pa jovo na novo gor posnet.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dj_em ::

kaj pa to...
garancijo mam še pa pač da jim povem da je kr naenkrat nehu delat cd-rom kao nimam pojma kaj je....
sej jest bi probu to vse za IDE pa gonilnike itd...
sam kaj pa če nau nč deloval pol sm pa sam najebu ker kako nej dam gor pol ostale gonilnike nazaj...

droid ::

če jih ne zazna bios potem je vrjetno bil kak virus ki ti pokvari bios
al pa so pokvarjeni cd romi

Jan987 ::

men je tud CD-ROM sesulo pa sm sel na servis pa so mi ga brez besed zamenjali zastonj ker je bila še garancija!

Poldy ::

Nisi napisal kakšno plato imaš. Kolega je imel malo starejšo in mu bios tudi ni zaznaval cdrom enote, potem pa sem dal primer: (secondary master: auto) pa je bilo v redu. To je kar se tiče zaznavanja na začetku - da potem lahko recimo zaženeš boot cd. To pa nič ne vpliva na zaznavanje v windowsih...

McMallar ::

Brez kompliciranja. Če lahko zaženeš boot CD in ti stvar deluje, potem je HW napaka izključena -> se pravi da lahko narediš ali repair inštalacije, ali pa na novo inštaliraš windowse.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

alesrosina ::

halo? ce mas se garancijo pa ne ves kako se stvari streze, lepo nesi na servis in to je to. Ti samo rec da je "kr crknl", pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd Enota Izginila Iz Sistema!?!

Oddelek: Strojna oprema
241712 (1119) Xserces
»

Ne Prepozna nec dvd+r v windovsu !?!

Oddelek: Strojna oprema
51031 (1003) Sagec
»

Cd in dvd se ne odzivata

Oddelek: Pomoč in nasveti
51068 (1008) Sharkb1te
»

Nujno! Pomoc pri zaznavi CD-roma!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81523 (1342) pale
»

CD-ROM Drive Fail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7939 (905) Climber

Več podobnih tem