» »

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

rikta33 ::

pri razširjanju datoteke mi javlja, da datoteke vecje od 4 gb lahko razsiri samo NTFS....a je kaksna resitev?
hvala in lp
rikta33

amigo_no1 ::

Gre za omejitev datotečnega sistema FAT32.

File Allocation Table @ Wikipedia

NTFS @ Wikipedia

JayKay ::

Če laufaš XP-je na fat32 lahko z ukazom convert.exe (start->zaženi) pretvoriš iz fat32 v ntfs brez formatiranja sistema (predhoden backup je priporočljiv).
Če pa laufaš 98 ali ME pa ni rešitve, razen nova instalacija z ntfs..

convert [ime_particije]: /fs:ntfs /v

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

rikta33 ::

hvala za nasvet....a obstajajo mogoce kje napisana navodila za tole zadevo..namrec ne vem ce moji XP-ji laufajo z FAT32 ali pa za NTFS....a o kaksnih backupih da ne govorim...skratka laik...samo bi cim lazje tole zadevo razsiril...ne da bi kaj po racunalniku storal :8) :8) :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rikta33 ()

JayKay ::

Moj računalnik -> desni klik na pogon -> lastnosti

pod jeziček splošno imaš datotečni sistem. Za konvertiranje drugih navodil ni razen, da ponovno zaženeš pc.

rikta33 ::

Hvala jay keyupam, da se motim...to pomeni, ce dam ta ukaz, lahko ostanem brez kaksnih file-ov? kako se potem vrnem nazaj...mislim z NTFS v prvotno stanje? nisem ravn sigurn ce si upam to nareidit...tele backup zadeve mi zaenkrat jasna.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rikta33 ()

JayKay ::

nazaj iz ntfs v fat32 mislim da ne gre...
backup za primer če slučajno gredo winsi v qrac....lahko si narediš image trenutnega stanja (npr. z ghostom) če češ

rikta33 ::

JayKay....ali mi lahko prosim razlozis, kako naj ustvarim backup za wine...predno sploh vnesem tale ukaz?...ce pa je zadeva prevec komplicirana potem raje ne bom riskiral kaj...
Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rikta33 ()

JayKay ::

ko govorim o backupu mislim na to, da si vse pomembne datoteke, seminarske,ipd zapečeš na dvd ali preseš na drug disk,...
Maš pa tudi na voljo ostalo, kot so:
1) nahaja se v pripomočkih start menija (xp): varnostno kopiranje - nikdar nisem delal s tem
2) image celotnega sistema z ghostom ali katerim drugim programom
3)ogromno drugih programov

amigo_no1 ::

Zelo fino je tudi da med konvertiranjem ne zmanjka elektrike, kajti drugače boš imel na disku krneki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

rikta33 ::

lahko bi pa tudi tako naredil....zapecem file kot podatkovni disk, in potem razsirim na drugem kompu, kjer wine imam na NTFS?

m.i.h.a. ::

sam sem kovertal 5 svojih FAT32 particij v NTFS brez problemov in izgube podatkov...enostavno odpreš cmd in vpišeš ukaz

Tole so navodila v win Help:
Close any open programs running on the partition or logical drive to be converted.

Click the Start button , click All Programs, click Accessories, click Command Prompt.

In the Command Prompt window, type convert drive_letter: /fs:ntfs, where drive_letter is the letter of the drive you want to convert, and then press ENTER. For example, convert E: /fs:ntfs would convert drive E to the NTFS format.

Type the name of the volume you want to convert, and then press ENTER. To view the available volumes, click the Start button , and then click Computer. The volumes are listed under Hard Disk Drives.

If the partition you are converting contains system files—which would be the case if you are converting your entire hard disk—you will need to restart your computer for the conversion to take place. If your disk is almost full, the conversion process might not succeed. If you receive an error, try deleting unnecessary files, or back up files to another location, to free up disk space.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

rikta33 ::

m.i.h.a. zdaj sem zapekel file kot podatkovni disk in poskusam narediti razsiritev na drugem racunalniku s podporo NTFS...tezava z razsirjanjem zopet...tudi ko hoccem kopirati file ne gre.8-O

Mr.B ::

Jp če je raztegnen file večji od 4 GB. Kaj tu ni jasno ? FAT32 podpira max 4GB velike datoteke.
Konvertiraj, ali pa kupi original...8-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493731 (2984) Stoyc
»

Scandisk traja in traja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6773 (697) ERGY
»

FAT32 pretvorba v NTFS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172313 (2039) astras
»

WIN 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
6889 (826) Blisk
»

NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
121360 (1211) andrej

Več podobnih tem