» »

Kako narediti auto connect v winXP?

Kako narediti auto connect v winXP?

mikko ::

Mene zanima, kako bi naredil, da bi se mi ADSL ob prihodu v winXP sam takoj connectal na internet, brez da moram na začetku čakati 2min, da se v računalniku sploh lahko kaj premakne, za kar je zopet kriv ADSL...
Po 2min lahko sploh začnem v winsih karkoli početi in se ročno connectati na net...

Torej, kako narediti auto connect, imam pa navaden switch in mrežo po hiši, ampak auto connect rabim samo za ta moj PC...

OmegaBlue ::

kot prvo 2 minutno čakanje je zaradi tega ker tvoj računalnik išče DHCP server, ki ga seveda nimaš.Nastavi si ip na mrežni kartici (192.168.x.x).

Za avtoconnect si pa samo vrži bližnico do povezave v start->zagon
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mikko ::

Sem dal tja notr shortcut pa ne prime :(

Un IP pa nimam pojma kam ga moram vpisat!

Microsoft ::

mikko, ce tole kaj pomaga:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mikko ::

Direkt isti IP sem notr naštimal in vse, restartam PC in se mi sploh noče connectat na net :(

K0K0 ::

Nisi sledil navodilom in si ip nastavil na napačni ikonci. Glej da boš ip nastavil na local area connection (tko kot na slikci). Na povezavi ki si ji določil ip pa daj nazaj tko kot je blo.

Microsoft ::

No, jst nevem, kak je pr ADSLju. Pri kabelskem ISPju sem jaz imel tako, da sem od njih dobil dodeljen (v neki kuverti na papirju) IP, Subnet Mask, Default Gateway, in oba DNSja. Brez da bi tisto vpisal, mi ni delalo.

Kak IP pa imas; staticen ali dinamicen?

Pa to ne stekam, kak to, da se ti avtomatsko ne poveze. Kak se pa ces konektat, sej to ni ISDN?:\ Sej, ko je LAN enkrat enejblan, se tak ob zagonu avtomatsko poveze (lokalno ali internet).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

JimiBtn: ADSL je dial-up povezava, zato se morš posebej povezat

Microsoft ::

Hm, nism vedu. Sm mislu, da je tak ko pr kablu, ko se kr avtomatsko, ko prides v Winse, ce je le kartica enejblana in prav nastavlena...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Vikking ::

ja če maš pa pa adsl preko routerja, pa tud nerabiš nobene dailup povezve!, v routerju naštimaš pass in username! in si skos na netu, brez da bi mogu kakšen dial up zagant!

mikko ::

Lih to je fora ko jaz nimam routerja una stvar z IPjem pa baje deluje samo če imaš router..nekje sem pa tudi zasledil, da ta Callisto821 modem se da nekaj shekat in da dela potem kot router/modem/firewal...

mikko ::

Ok, zdej lahko takoj ob vstopu v winse normalno delam, brez čakanja...

Samo auto connect pa mi nikakor ne dela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows XP start-up - neodzivnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121098 (963) Rok Balboa
»

RASPPPoE Reconnect

Oddelek: Omrežja in internet
211826 (1417) BaRtMaN
»

Program za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
241864 (1259) mamut
»

SiOL in aDSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
583475 (2412) Hux
»

SETI Gate

Oddelek: Pomoč in nasveti
131222 (1065) Loki

Več podobnih tem