» »

exe icone v win xp :((

exe icone v win xp :((

pyo_xo ::

mam en beden problem, ki ga ne morem odpravit: večina ikon exe datotek(programov) se je kar naenkrat zamenjala z ikono, ki je rezervirana za neznane datoteke (tiste, ki niso registrirane v win-sih). Posledica tega je, da so tudi vse njihove bližnjice (na desktopu, na quick launch baru...)označene s to eno in isto ikono.

Vzrok tega bi lahko bila installacija 'Visual studia .NET', ki sem ga installiral kak dan pred tem pojavom in me je že pri prejšnjih installacijah stal veliko živcev...ga pa žal rabim :(

Poskusil sem naslenje neučinkovite stvari:
-prvo sem jih že enkrat zamenjal - brez učinka - ko so se osvežile, je bilo vse kot prej
-povečal sem icon cache - brez učinka
-rebuild icon cache - brez učinka
-delete icon cache - brez učinka

Zanimivo je, da so ikone zamenjane samo nekaterim programom, ki pa nimajo nobene povezave med seboj (vsaj jaz je ne vidim)

Upam, da se je ta problem že kje pojavil in ga je kdo že rešil. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
We are all geniuses up to the age of ten.

pyo_xo ::

če slučajno kdo ni razumel mojega problema:

ElectricMan ::

teh ikonce lahko popraviš v Možnosti mape nato Vrste datoteke. tam notri maš seznam vrsto izvršilnih datotek s pripadajočih ikonc. Pač poiščeš katera pripona ti ne odgovarja, pa zamenjaš z drugimi ikone.

pyo_xo ::

žal ne za exe datoteke, ker majo kar vsak svojo ikono, vgrajeno al pa od drugod. exe datoteke so izvršilne datoteke, tam not pa ni izvršilnih datotek - so samo tiste, ki so dokumenti, slike, videi, al kaj podobnega

žal to ni rešitev mojega problema...

darkolord ::

v registru je verjetno pokvarjen ključ.. tako mora biti:

HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\DefaultIcon, default vrednost mora bit %1

pyo_xo ::

ja je...tudi to ne pomaga :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

okence (ikona) win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
10946 (559) zuz3k
»

WINDOWS IKONE

Oddelek: Pomoč in nasveti
10677 (586) Han
»

Počasen zagon win 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
235036 (3349) seba-beba
»

Naenkrat nenavadne ikone

Oddelek: Pomoč in nasveti
8880 (755) mojsterleo
»

počasno prepoznavanje ikon v explorerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
151553 (1300) matic

Več podobnih tem