» »

pentium 4 2,8 stabilno deluje pri 3,6

pentium 4 2,8 stabilno deluje pri 3,6

«
1
2

dixi ::

Pred kratkim sem se odločil, da bom kupil nov računalnik. Glede na preprane forume sem se odločil za procesor p4 2,8. Z mojim skromnim znanjem sem ga navil na 3,6 in zadeva stabilno deluje. Zagnal sem vse mogoče teste, naredi mi render ki ga autocad računa 4 ure in podobno. Povejte a je to dober dosežek al se da še kaj narest.

hvala

Wox ::

Dobr, je dobr. Sam moraš ti bit s tem zadovojen. Ker drugega kot osebnega zadovoljstva ti OC itak ne prinese.

dixi ::

sej sm zadovolen, sam me zanima glede na to da procesor pri najhujši obremenitvi ne
preseže 28 C, če bi lohk še kej iz njega stisnu

dwinxp ::

Ej folk, ma kej je s temi pentiumi da delajo kr na 3,6ghz ???? to je ze blizi 4ghz >:D >:D . Ma to je resnicna realna hitrost al je mogoce kak Athlon pri manjsih frekvenceh vsaj priblizno tolk zmogljiv ???

zile ::

Ja pa bolj jih navijaš manjšo temperaturo kažejo. >:D

dixi ::

pol pravte da čez 3,6 ne gre nikakor. Jaz sem mislu namreč bolše rame kupt

Mr.B ::

Meni dela stabilno na 3.54 Ghz, za več moram voltažo višat. Drugače pa je temperatura nekje cca 55°C pri burn in.
Drugače pa P4 Northwood and Prescott Comparison at 4.1 GHz .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dwinxp ::

Ma sam tko me je zanimalo, ce se res splaca kupovat Pentiuma... Ker nevem no se mi zdjio te frekvence delovanja precej zavidljive nasproti tistim ki jih max dosegajo Athloni....

Wox ::

LOL. A neobremenjen pa ma kakšno temperaturo? Pod 20 C? Pol bom jest za dve leti pokupo te pentiume in si naredu superračunalniško klima napravo.

dixi ::

Hlajenje mam seveda vodno in to Innovatek kar nej bi neki pomenil,
Hvala za nasvet pri ramih, kje so najcenej

Wox ::

Ah... Škoda pol...
Se pravi da si zdej na nekje okrog 257MHz FSB. RAM si vsekakakor omisli vsaj PC4000 ali več, da boš zadevo lahko lepo sinhrono laufo z RAMom. Pol pa vidi če greš še lahko gor. Z Vcore bi jest šel v tvojem primeru maksimalno do 1,7V. Obilo sreče.

PiPe ::

kje si kupil innovatek komponente?
pri nas?

LittleDevil ::

dixi kakšne rame imaš pa sedaj, ter matično? Pa še to me zanima katere bloke imaš?
Jest pridem iz svojim 2.8 na 3.75, to sem učeraj probaval z PC 333 rami. >:D

LP

dixi ::

Tud jaz sem z mojim prišel na 3,7 in še bo šlo. Rame mam PQI 400. Vodno hlajenja mam pa Innovatek in sicer xxflow za procesor in dva hdd-o-matica za dva sata diska ki delada v raidu , hladilnik za chipseat, hladilnik za grafično 9600xt in dvojni radiator z dvema 12 cm ventilatorjema na vrhu kište. Pumpa je tud 12V einhaim powerd by innovatek. Tale komplet hlajenja je res top, tud če tuje strani pogledaš so letos vse nagrade za vodno hlajenje pobral.

dixi ::

Ja Pipe da so komponente res high tech sem vidu letos na cebitu, kupu sem jih pa pri nas Ventis d.o.o. Ma zastopstvo.

dixi ::

litledevil na kolk maš voltažo pri 3,75

LittleDevil ::

Voltažo pri 3.75 imam 1.600. >:D

LP

freserovski ::

jaz sem ga pa spravil največ na 3.4 gh, hja nekaj je pa le :), imam sicer bol slabo vodno hlajenje, pač toliko, da je. Temperatura pa je od 45-50 stopinj...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Wox ::

Dixi, kolk si plačal za ta Inovatekov hladilni sitem?

Skay ::

em,.......lih ki mi noče noben odgovorit sem navil P4 2400@2700 ko sem dal na 2800 pa mi nihotlo it v winse potem sem ga za uro ogasnu mi je šlo pol v winse a mi je po 6 s zaštekalo
razlog: rami ali temperatura FSB mam zdej na 150 za 2800 dam pa na 155!!:\

Boki_ ::

Kaj pa napetost?
I'm back

Skay ::

1.472 v sam jaz ne morm v BIOS-u višat nič razen FSB-ja!!

Skay ::

Če to kaj pomaga :)

dixi ::

viharnik 60.000

dixi ::

EVO FANTJE SKOR 3,8 Mašina dela stabilno, procesor pri najtežjih testih ne preseže 30 C
Rame mam še vedno PQI

LittleDevil ::

dixi pripopaj kakšno sliko gor, da vidimo tvoje dosežke...

LP

dixi ::

kakšn sliko, sam povej

LittleDevil ::

Sliko naredi CPU-Z program, pa da vidim koliko imaš navite rame in procesor. :D

LP

dixi ::

kako se da sliko gor

dixi ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dixi ()

zile ::

Tole bo kmal pregorel. Povej ko bo. :D

dixi ::

po mojem nebi smel. Greje se ne, kako če pol pregort. Mašina je stabilna

boštjan ::

ni mi jasno kako imaš T proca,enako kot T plate in tudi logično ni

LittleDevil ::

Tudi meni ni čisto jasno kako je lahko temperatura CPU-ja in NB-ja enaka.
Pa še full imaš voltažo visoko! 8-O Koliko imaš pa voltažo na ramih? Ali imaš kakšno sliko celega sistema, da vidimo kako imaš bloke povezane?

LP

Zgodovina sprememb…

alexb ::

Tole z voltazo je res mal cudno. 1.9x huh.. visoko.

PiPe ::

ok...
dejmo mi tole mal dugač prašat.

Proc...S koda=
plata=? (bios verzija=?)
rami= PQI?
diski=?
hlajenje=?
grafika=?
ohišje=

itd...da bomo naprej razpravljal
kakšn bench score?
sandra, sysmark ipd, bi bili zelo dobrodošli

Wox ::

Sej za Asus je znano da kaže nižje temperature od dejanskih. Tak da ne se zanašat na njih. Update BIOSa ne bi škodoval. Pri tej voltaži pa bi jest še najbol na Sudden Northwood Death Syndrome pomislo.

Caligula ::

Jp, nimajo radi visokih voltaz. Tud ce jim ni vroce. Hitr lahk zacne hrbtno plavat :(

alexb ::

Poleg tega je to zelo slabo navitje. Da prides na 3.6 z 1.9x voltov.. Vecina pride do tega ze z 1.6V nekateri se manj.

piscanc ::

kolk je se "varna" voltaza za notrhwoode??

pa do kaksne frekvence bi se dalo pridt z mojim procesorjem? (glej podpis)
seveda z vodnim.....

LP, Marko
opteron 170 - ASUS A8N-SLI Delux - A-Data DDR600 - 6800GT@quadro

All ::

Hmmmmm

men se mašina niti zbudi ne , če nastavim napetost na 1, 6V;((

P4 2.8@3,2
MO revizija

alexb ::

To je neki sumljivega - al mas tok svoh napajalc al ti pa plata tolk undervolta. Al pa kr kombinacija obojega.

P4 za 3.2 rabjo okol 1.55V.

Varna voltaza - nekje sem prebral, da naj bi bile pametne voltaze take : zracno hlajenje tja do 1.65V in pa vodno tja do 1.75V ostalo je ze bolj extrem.

Freelancer ::

Ce ti ni glih vseen za zivljenjsko dobo tega northwooda nebi blo slabo mal popustit voltazo :)

All ::

hmmm, če nastavim napetost v biosu na 1,525V mi asus probe kaše izmerjeno napetost 1,6V

Freelancer ::

To je normalno pri Asus platah. Pod 100% load se spusti na cca. 1.54v. Delno se to da resit z vdroop modom.

All ::

maš kšno povezavi, kjer je to kej bl opisan?

Spajky ::

dixi, da boš res prepričan, da je rock solid stabilen, pejd na mojo stran pod komp/testing :D ; če "prođe", ne boš mel težav niti na Nest2004; tam bo verjetno še večja ambient temp kot 35°C ... :)) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Freelancer ::

2x prime / f@h je vse kar nucas.

all1971si: poisc malo po forumih. Recimo xtremesystems pa oc-forums.

Zgodovina sprememb…

LittleDevil ::

dixi ali si še kaj probaval naviti procesor? Ali ti sploh še dela pri taki voltaži? :D

LP

Gronder ::

Mene samo neki zanima, pa da ne bom nove teme odperu bom kr tle uprasu.
Jz mam pentiuma 2,6 zdj navitga na prblizn 2,8. Več pa ne gre ker je nestabilen. Zanima me samo a je to normalno da je že zdj nestabilen. FSB je na 215, pa k gledam s CPU-Z, kr sakce mal, isto je z voltazo, tud ni cist stabilna je pa 1,49. Plata je Abit IS7, rami 2X Twister 256MB PC3200, pa napajalc(250W) je ze kar star(okol 3 leta). Pr full loadu ma pa prblizn 40C.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936830 (5156) Goldee
»

Navijanje prescotta 3,0 - voltaža in FSB

Oddelek: Navijanje
261202 (1010) Pyr0Beast
»

ASUS P4P800-X +P42,66 533

Oddelek: Navijanje
231349 (1071) _ALF_
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549576 (6197) MEDENA
»

A lahk mal pokomentirate to setavo

Oddelek: Kaj kupiti
11859 (770) Nato

Več podobnih tem