» »

Glasbeni računalnik

Glasbeni računalnik

Oscilious ::

Skratka rabim nasvet za nakup prenosnika.Imel naj bi par MIDI vhoodov/izhodov in to je v bistvu vse kar rabm.
Zanima me le kaj bi pri obdelavi glasbe bilo nujno potrebno njabrž velik trdi disk in tudi dokaj močan procesor,...
Tok da vem če lohk kupm neki rabljenga za 70k,pa notr zvočno butnem al bom rabu mega mašino.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.:)

glinik ::

Moj predavatelj fulllllll hvali McIntosche , če delaš kaj z audiem.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

hokuto ::

Če rabiš samo midi vhode/izhode, potem je dovolj, da ima laptop usb, saj lahko potem kupis en usb midi interface.

Kako zmogljiv računalnik potrebuješ je pa zelo odvisno od tega kaj točno misliš počet na audio področju.
- če bo računalnik samo midi sequencer (to bi jaz sklepal, če rabiš samo midi porte na njem), potem je lahko relativno švoh.
- če misliš editirat audio (recimo snemat komade na disk pa jih potem kaj obdelovat) je najbolj kritičen hiter in velik disk, procesor več je boljše to itak, samo ni pa kritično - itak zadeva ne poteka real time in lahko par sekund več počakaš s slabšim procesorjem.
- Če pa bo računalnik služil kot virtual studio, kar pomeni, da bo hkrati tako sequencer kot generator zvoka (recimo cubase + soft synthi + efekti) potem pa je najbolj kritičen cpu, saj dobri soft synthi in efekti požrejo precej cpuja.

Gwanaroth ::

..tudi na RAM bodi pozoren.. ne varcuj z njim :D Steinbergov Cubase zna precej rama pozret..
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[WinXP] Povezava MIDI tipkovnice z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
82112 (2013) midiboss
»

Kopica zanimivih težav na "Audio Production" prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
151883 (1568) zcetrt
»

Audigy soundfont ali kaj boljšega-profi???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352054 (1677) matrix2
»

zvočna do 150k

Oddelek: Zvok in slika
162261 (1946) LunKi
»

Music Stuff

Oddelek: Zvok in slika
61899 (1716) Tr0n

Več podobnih tem