» »

P4 underclock ---> crash

P4 underclock ---> crash

kovacicm ::

Spoštovani in lep pozdrav vsem uporabnikom!


Sem nov na forumu in kot mnogi imam problem:
Imam dokaj nov računalnik, kupljen v tujini, a P4 je zelo vroč in računalnik posledično zelo glasen.

Kakšen teden nazaj sem malo pobrskal po navodilih in se odpravil v BIOS s tipko DEL. Tako sem znižal frekvenco procesorja za 15% s pomočjo nižanja frekvence, ki je bila prej 200mhz, nato 168, množilnik je ostal enak. Poleg sem znižal še električno napetost na 1.175 V (približno 10% manj). Računalnik je bil potem en teden občutno tišji (Hmonitor: 35-45 stopinj C, prej 50-60 stopinj C). Danes pa se stvar sploh ne vklopi več, po navodilih sem resetiral CMOS (povezal 2 pina in potem odvezal), a na monitorju je vse mrtvo. Vključi se normalno, disk se zavrti, ventilatorji delajo vsi, nič ni skurjenega, a slike na monitorju ni in to kljub CMOS resetu. Poskusil sem še drug monitor, a pravtako brez uspeha.
Prosim vas za pomoč!
GA-8IPE775, P4 3.0 LGA 775, rami 512mb noname, 1 kos, dvdrw, moči napajalnika ne vem.

Računalnik se prižge normalno, samo na monitorju ni slike. Kabli so ok.

Kakšna ideja?
Vsem članom želim lep četrtek, Matjaž

kovacicm ::

Še to, en teden je sistem deloval brez problema, enako, samo tišje. Hm.

vladika ::

Pozdravljen!
Grafično si preskusil?

kovacicm ::

Po nekaj tednih sem odkril napako, 1cm2 na grafični kartici je preveč črn.
Ali je vzrok cpu underclock?
Kako naj pravilno "odvijem" procesor, da bo vseskupaj tišje? Množilnik je fiksen.
Lep pozdrav!

Scorpia ::

Pusti vse na deafult, ne znižaj voltažo na procesorju. Očitno je plata ni znala kam z odvečno elektriko, in je razdelila po celem sistemu in je grafična pač trpela, ker je najmanj prenesla. Možno je? Raje si kupi hladilnik od zalmana, ki je precej tišji. Temp. naj te ne skrbi preveč če bo okrog 50 stopinj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292479 (2025) black soul
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119978 (8861) ZaLoMaT
»

Znižanje obratov na hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91349 (1136) Tea Time
»

ni slike ob zagonu PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111218 (1105) TribesMan
»

se moram pohvalit -- xp1700+ kot xp2800+ :)) na 1.6V

Oddelek: Navijanje
291924 (1018) rap3r

Več podobnih tem