» »

Kako sinhronizirati zvok s sliko v filmu?

Kako sinhronizirati zvok s sliko v filmu?

Bobb ::

Film iz digitalne kamere sem komprimiral v avi. Slika je ok, samo zvok prehiteva glede na sliko cca. 3 sekunde. Kako zvok premakniti na pravo mesto in s katerim programom? Baje se da z virtualdub-om...

Lp Bobb

Clone ::

V Virtual Dub-u greš pod Stream List pol pa klikneš pod Audio in Interleaving, pol maš pa tam okence Audio Skrew Correction in če se zvok sliši prekmalu dodaš pozitive vrednosi drugače pa negativne. Ponavadi v milisekundah, to ti pa piše že na zamuxanih audio fajlih kolk je delay.

Pa še jaz mam eno vprašanje, in sicer meni se ja pa tko nardilo da je na začetku zvok vredu delal ene pol ure pol je pa začel za cca. pol sekunde zaostajat zvok. Prav tako podnapisi ripani z VobSub-om. To samo pri dvegh filmih. Zvok sem si naredil tako kot vedno z HeadAc3he-om v OGG, delay je bil pravilno nastavljen? Kdo ve kje je fora?

TNX in L.p.

dzarog ::

Pozdravljeni!

Imam težavo z enim filmom. Ko zvok v VirtualDub-u konvertiram v "wav" in ga vstavim nazaj v film, mi proti koncu filma zvok začne prehitevati od 1-2 sekundi. V originalnem filmu je vse O.K. Zvok sem hotel iz originalnega konvertirati v Mp3, ker mi orig. zvoka divx player ne predvaja. Original zvok v filmu je v kodeku "0x0161(MSAUDIO2/DIVX, Microsoft Corporation)"

Slika GSpota orig. filma
Ni podpisa

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Valentin ::

A tole res noben ne ve ?
Mene tud zanima, ker mam iste probleme...

ian77 ::

Isti problem imam tudi jaz. Prekodiral sem AC3 v MP3 pa mi na začetku filma sinhronizacija špila OK. Kasneje (po cca. 30-40min) pa zvok prehiteva kar precej.

Tudi pri meni v original filmu z AC3 vse dela brez problema.
Pa sem probal z Virtualdub in virtualdubmod ter še nekaterimi programi za ekstrahiranje zvoka iz filma pa vedno isto.

Kaj naredit ?:\

CaqKa ::

če se ne motim je treba avi interleaving naštelat na 150.

Valentin ::

Probal interleaving 150 pa ni nič bolje.
Nobene razlike tud če daš 15...

Pa vseeno ali konvertiram v WAV ali MP3.

Še kakšna ideja, prosim ?

:\

CaqKa ::

z mp3 delaj to. ne z wav.
nevem probaj na doom9.org poiskat če še imajo te interleaving vrednosti kje zapisane.

largie ::

za mp3 se največkrat uporablja Preload 500 ms, Interleave audio every 1 ali 2 frames. za AC3 pa Preload 96 ms, Interleave audio every 96 ms.
lahko pa uporabiš tudi programček AviMuxGUI, mislim da so privzete vrednosti ok.

Valentin ::

Problem rekompresiranja zvoka v MP3 in nesinhronizacije s sliko sem rešil tako, da sem v VirtualDubu popravil Frame Rate iz 24,99875 na 25.

sleser ::

A kdo ve, kje se da ta interleave da naštimat V Discreet Combustionu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*.ogm Format

Oddelek: Zvok in slika
342261 (1826) trpo
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271703 (1321) SasoS
»

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796212 (4468) Jeebs
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261983 (1429) EX-B
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261503 (1035) zile

Več podobnih tem