» »

FAT32 Vs. NTFS

FAT32 Vs. NTFS

5pellfire ::

Kateri datotečni sistem je boljši za Win XP. Fat32 bi naj bil malenkost hitrejši?
Trenutno imam FAT32, študiram pa da bi spremenil v NTFS.

Kaj priporočate (če je to važno imam 120GB WD disk - IDE->SATA priključku).

pajac ::

Ja jaz bi ti predlagal da ga premeniš v NTFS, predvsem zaradi fragmentacije in pa varnosti. Zdej je stvar taksna, če misliš uporabljat kaksne starejše winse ali kakšen starejši distro Linux-a pol boš mel ta problem, da XP-jev iz starejših sistemov ne boš videl. Novejši distoji Linuxa že podpirajo komunikacijo z NTFS (gre za jedro 2.6.* pri Linux-ih).:D :D
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p

Sambrosa ::

seveda je važno če imaš 120Gb dsik.NTFS je samo za diske od 30GB če se ne motim,potem gre FAT in šele potem FAT 32 za zelo ,male diske.

Tilen ::

meni je tut fat32 nekaj casa delal na wd-ju 120 gb, tak oda ne vem ravno ce tvoja trditev drzi. lahko pa trditve podkrepis s kaksnimi dokazi? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hruske ::

pa to so stare debate.
velik zelo zelo koristnega je blo povedano že v tej temi.

in pajac, ntfs branje podpira tudi 2.4, že dooolgo. pisanje pa ne.

mare87 ::

Jaz sem tudi mel FAT 32 na wdju 40 gb. Se mi je pa zgodilo, da je en .iso zasedal 4.4 gb, kar zaradi FAT-a 32 ni šlo do konca presnet. Razlike v hitrosti ni /merjeno z hdtachom), sem pa pridobil nekaj placa. Zgleda, da lepše razporedi prostor in pa bolj varen je. Tak, da NTFS se splača met.

Microsoft ::

Mah, jst bi ti svetoval NTFS.

S tem, ko bos sel na NTFS, bos med drugim dobil moznost kompresije ali enkripcije, potem ce se kaj igras z activ directory directory service, mores met NTFS. Ce hoces disk spremenit iz basic disk v dinamic disk, mores tudi met NTFS.
Pa tisto, da Win9x ne bo videl vsebine diske, je samo v primeru, ce mas ta OS na tistem PCju. Ce bos do podatkov dostopal preko LANa, bo vse delalo bp.

FAT mej samo v primeru, ce hoces met dual boot.

Pozen command prompt, napis convert c: /FS:NTFS, in to bo to.8-) Naj te se upozorim, da iz FAT v NTFS spremenis brez izgube podatkov, obratno pa ne...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
707209 (5670) Mavrik
»

Disk noče formatirat v fat32!!!

Oddelek: Strojna oprema
61355 (1280) Mavrik
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503643 (2818) mamut
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211683 (1476) Blup
»

WinXP - Z FAT32 na NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
91859 (1718) jlpktnst

Več podobnih tem