» »

Nov Procesor! AMPAK KATERI?

Nov Procesor! AMPAK KATERI?

UNIVERZUM ::

Mam plato K7 Turbo MSI 3660 al neki podobnga za AMD procesorje, kater procesor bi pasal še gor. trenutno mam durona 800. Bios sem že nadgradil, podpirala naj bi 13.5 množilnik in 132mhz. Na njihovi spletni strani pa piše da sam k7 turbo2 podpira 2400+ procesor.

boštjan ::

tega novega durona 1600MHz daj gor.

UNIVERZUM ::

Pa bo zihr delal, da mi nou kej skurl.

boštjan ::

skurit ti itak nima kaj,lahko ti ga samo ne zazna,ampak ker si napiso,da podpira 2400+,pol durone bi morala tudi.

UNIVERZUM ::

Naslednica moje plateje k7 turbo2 in naj bi podpirala do 2400+.Moja plata je k7 turbo.Mam pa bios od k7 turbo2.

boštjan ::

ups,sorry malo bolje bi moral prebrat.ja kolko pa tvoja plata največ podpira s tem biosom?

Dr_M ::

ce je kokr tok dobra plata, bo duron delu not brez problema.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Slowenc ::



CPU

• Support Socket A for AMD® Athlon™/Duron™/Athlon™ XP Processors
• Supports 600MHz~1.4GHz/Athlon™ XP 1800+
Skiny gate.

ADF ::

BIOS za KT Turbo in Turbo2 je enak. In ker KT Turbo2 prepozna XP 2600+, potem ga s tem BIOS-om prepozna tudi KT Turbo.
Jaz imam na svoji (KT Turbo) XP 1800 navit na XP 2600+ (kar mi izpiše). Če ga navijem še bolj mi izpiše "unknown CPU" in frekvenco npr. 2310 MHz. Ampak računalnik vseeno dela.

Enako je bilo, ko sem vstavil Durona 1600.
BIOS namreč tega ne prepozna (izpiše "unknown CPU 1600MHz), čeprav je potem, ko sem pobaval mostiček za vklop dodatnega L2 cache-a, izpisal Athlon XP 1900+. Težava pa je bila, ker procesor potem ni deloval (cache na procesorju je imel napako, ali pa nisem znal prav mostičke prebarvat).

Najverjetneje lahko daš noter katerikoli Athlon XP in bo delovalo, samo če boš šel čez frekvenco od 2600+, potem ti bo BIOS izpisal "unknown...".
Ko sem v windowsih kliknil na lastnosti od "my computer", ni o procesorju pisalo nič drugega kot frekvenca.
Vprašanje pa je, kaj bi se zgodilo, če bi nameščal znova windowse. Morda bi lahko zaradi tega imel kake težave.

Dr_M ::

to, da ce bios ne prepozna imena procesorja nima nikakrsne veze z delovanjem windowsov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ADF ::

Imel sem že opravka z matičnimi ploščami, na katerih so windowsi metali blue screen-e ob menjavi Durona za Athlona, medtem, ko je ponekod prehod potekal brez zapletov.
Tako da ne vem, kakšno povezavo imajo windowsi s hitrostjo in velikostjo predpomnilnika procesorja (v primeru da sta oba procesorja enake arhitekture).

Dr_M ::

Imel sem že opravka z matičnimi ploščami, na katerih so windowsi metali blue screen-e ob menjavi Durona za Athlona, medtem, ko je ponekod prehod potekal brez zapletov.

slaba plata, slabo hlajenje, odkruseno jedro...
mam izkusnje s tem :)
sm meu durona700 in sm si sposodu tbirda1400 ki pa je imel odkruseno jedro in se je winsem cist zmesal. potem sm pa kupu tbreda in sm samo resetiru bios, pa dela BP na plati, ki niti palominotov ne podpira uradno, pa prepozna tbreda popolnoma pravilno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ADF ::

Plati ni bila slaba, saj je po ponovni namestitvi windows-ov vse delovalo OK. Za hlajenje sem vedno poskrbel. Za to si res vzamem čas, kakor tudi za to, da ne odkrušim procesorja (ki je v končni fazi po namestitvi lepo deloval).
Saj pravim, da je nekaj v povezavi z windowsi in imenom procesorja/njegovo interno kodo/velikostjo predpomnilnika/ frekvenco delovanja. Samo ne vem kaj.

bond007 ::

Imel sem to plato k7t turbo in sm gor mel tbreda 2100+ na mal čez 2600 mhz - flash oc, sicer pa stabilno nekje 2300, 2400 mhz (čeprav uradno podpora pravi samo palomino proce do 1800+). Na tej plošči je deloval brezhibno - edino kar je imej dovolj močan napajalnik - vsaj 300W, drugače se ti plošča ne bo v prvo prižgala. Brez problema lahko daš gor durona ali t-breda gor.
Govorim o navadni k7t turbo plošči in ne k7t turbo2! Dobra plata je bla to....
:D

dwinxp ::

Te lahko neki prasam glede tega da si mel enako plato in ena proc kot jst... MSI K7 T-Turbo + AMD Athlon 2100+ , jst ga nism mogu spravit cez 1,9ghz ker pol se mi je racunalnik ustavu delat zarad graficne k ni mogla vec zdrzat. ker sm mal gledu in ta bios nima za stimat kolk je frekvence cez vodilo agp.... kako si ti to uredil da ti je delu na 2600mhz???????????? Pa tudi na tej plati je se SD-RAM in ma zanima se kerega podjetja si ga mel da je zdrzal frekvenco :))

Hvala za odgovore, sam tko me mal firbec matra :D :D :D

Dr_M ::

bond007: mal prbijas...2600mhz na taki plati?? s 300W napajalnikom??

:\ 8-O :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dwinxp ::

sej tut men se zdi cudnp ker sm jo mel tuj jst pa vec kot 1,9 ghz ni slo ceprav je enak procesor delu in se dela pri prijatlu v ljubljani na Gigabytki s 2800mhz sam kej sm tel plata ni za navijanje... dej mal obrazlozi kako ti je uspelo prit do take frekvence delovanja in kako si uredil problem z agp portom?????:\

ADF ::

Sicer ne vem za Bond007-a, ampak jaz nisem navijal s pomocjo FSBja, ampak sem pine na procesorju povezal tako, da sem mu spremenil množilnik.
Drugače pa je množilnik (prek BIOS-a) na tej plati neuporaben saj dela popolnoma po svoje, FSB pa itak pri 142MHz začne delat probleme (verjetno zaradi AGPja ali pa v kombinaciji z njim).
Plato so sicer oglaševali za overclockersko, resnica pa je, da so le nekateri srečniki uspeli navijat na ta način (preko multiplikatorja), večina pa je imela težave o katerih MSI seveda ni dajal izjav.

bond007 ::

Hehe - sej pravim - flash oc - bi predložil kak print screen, pa mi je vmes disk šel ;( , sicer pa je bil prisoten japan power in lahko on potrdi, kaj je videl (blo je nekje 2609 mhz, če me spomin ne vara in to na 300w no name napajalcu - sicer popolnoma nestabilno, ampak print screen je pa le bil

Je pa ena fora - ta plata nima 5 bitnega bit-idja, zato ne moreš zbirat vseh množilnikov. ali samo od 5-12.5 ali pa od 13-24. No in ta plata sama zbere območje glede na defoult pomnoževalnik procesorja, ki ga not vtakneš. In prav zato sem kupil xp2100+ - ker ima pač defoult pomnoževalnik 13. Pa še ena finta je pri tej plati - če zazna višje pomnoževalnike - ti v biosu nastaviš recimo na 5 (+8) in dobiš 13. Tako je pri vecini množilnikov, da se doda +8 pomnoževalniku nastavljeni v biosu.

Sem pa z fsbjem obstal pri 145 :8) . To seveda vse na zračno hlajenje, in v biosu nastavljeno 1.85V.:D :D
aja ne bluzim :D

pac 18(v biosu nastavljeno 10 ali 11 se ne spomnem)*145=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

dwinxp ::

Ja ja si me preprical :D :D ti mi lahko sam poves kako malo bolj podrobno pa si spravu vodilo od agp-ja da se ne navije prevec nevem da je zmeri tm max 75mhz ker cene graficna ne deluje vec mislm ni slike :) :)

jest10 ::

Ma ne sanjaj no. Nobena grafična ni tako občutljiva.

bond007 ::

Pomoje tut ne, so že mel ljudje 100mhz agp frekvenco pa je blo ok (drgač 66) Mislim da do ene 80 res ne bi smelo bit problemov.Sicer je fsb 145 le 12 mhz nad defoult 133, tko da...

Dr_M ::

se zmeri ti ne verjamem, da si s 300W noname napajalcom tok delec prsu.
jest mam macase 300W (ki je btw boljsi od 85% noname 400W napajalcov) pa mi pr 2100mhz 5V linija pade na 4.5V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

pa nič :D

Sej bojo prišle priče pa bojo povedal...
BTW ta plata je imela sloves kot ena bolših na sdr ramih - ima zelo dobre kondenzatorje(velike) in povsod so omenjali njeno stabilnost...(za moje pojme je bolša kot kakšna kt7a abitka -ki pa je tudi zlo dobra plata..). No kakšna 2 meseca nazaj sem jo prodal za 10k sit :D . Kupec je sigurno zadovoljen z njo. Kar se napajalca tiče - (300W, firme jou jye) specifikacije
Zdej mi ta isti napajalnik poganja tbreda na (230*9), ti4200,512MB rama, 160GB disk. brez problema - celo zmanjšu sm obrate ventilatorja, da je bolj tiho - če se skur, je pa itak že bil čas za nakup novega :D :D . Je pa ta napajalc tut na listi od AMDja certifiranih napajalnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Rekec ::

Probaj dobiti Athlona XP 1800+ odklenjenega, saj ga lahko zelo naviješ, tudi do hitrosti athlona xp 3200+

mloncar ::

jst sem priča, de je res šou tist proc (2100+) na 2609mhz pri 1,85V in to z nekim korejski napajalnikom!!! tist procesor je bil zlata vreden, ampak je mogu bošček umret :D :D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Matjazy ::

Tudi jaz sem si do pred kratkim lastil to plato, in lahko potrdim, da je deloval na njej XP pri pravih 2000mhz. Cimru (bondu007) pa je ob odprtem oknu deloval na 2600mhz. Stabilen sistem seveda ni bil, za screenshot je bilo pa ravno dovolj.

Dead_Eye ::

Nekaj za dwinxp-ja: prepričaj se da nimaš 2100+ na Palomino jedru ki ti se ne navijajo praktično nič....
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksen proc gre maksimalno na MSI K7T Turbo???

Oddelek: Pomoč in nasveti
8940 (830) xy!
»

MSI K7T TURBO + AMD ATHLON XP 1800

Oddelek: Strojna oprema
18973 (791) moj_nick
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612482 (8895) DjTonic
»

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Oddelek: Strojna oprema
101602 (1494) BARBOM
»

XPji tudi na KT133A?

Oddelek: Novice / Matične plošče
91805 (1805) huelz

Več podobnih tem