» »

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

ian wolf ::

Nadgradnja na MSI K7T Turbo !

Stvar je taka: imam osnovno ploščo MSI K7T Turbo (6330 v.3) (čipset VIA KT133A), na kateri se trenutno ťpotiŤ Duron 800. Nekaj v zvezi z nadgradnjo je že bilo omenjenega, nekaj sem našel na netu, pa me vseeno zanima, če je že kdo poskusil z novim AMD TBredom (0,13ľ). Na MSIjevi uradni strani ni podatkov o podpori tovrstnih procesorjev, plata pa naj bi podpirala do XP (Palomino) 1800+. Ta podatek me malce bega, ker vem da ima plata množilnike od 5-12,5 ter napetosti jedra procesorja od 1,3V do 1,85V in FSB 100/133 MHz. Teoretično bi bilo mogoče nanjo spraviti XP 2000+ (1,666 MHz) ali vsaj XP 1900+ ? Je mogoče, da so to možnost s poznejšimi izdajami Biosa onemogočili. Trenutno me bolj zanima opcija z novim TBredom (0,13ľ), ki ima ob istem FSB (133 MHz) nižje napetosti (tam okoli 1,5V). To ne bi bil smel biti problem, če plata podpira od 1,3V do 1,85V ? Imam kaj upanja z XP TBredom 1800+ ali celo 1900+. So kakšne omejitve ?

Sem gledal na MSIjevemu forumu in eni so imeli že probleme z XP 1800+(Palomino), drugi z novimi TBredi, nekaterim je šlo skozi, vsekakor pa resno dvomim v uspeh. Je že kdo od vas poskusil ? Bi bil napajalnik (ni ne vem kakšna znamka) 300W dovolj ?

Dajte prosim malo pokomentirati…

Za vse odgovore najlepša hvala!
Errare humanum est...
  • premaknil: ToniT ()

BlackHole ::

To bi mene tudi zanimalo, saj bi lahko poceni nadgradil računalnik. Imam pa MSI K7T Pro 2a.

kalisto ::

Imam isto plato MSI K7T Turbo ver.3 in pred časom, ko sem zasmodil svoj Thunderbird 1.33
sem se ubadal z istim problemom ali nabaviti T-breda.Po podatkih iz MSI jeve strani v ARHIVU ,ta plata naj ne bi podpirala T-bred procesorjev in tudi nikjer na netu, nisem zasledil da jih podpira.Ne zanašaj se čisto na moje podatke ker tudi jaz nisem 100% da to drži.:\ Najlepše bi bilo probat dat gor T-breda 1700 in videt vendar nepoznam nikogar ki ga ima, na blef pa ga tudi ne bi bilo pametno kupit. Sedaj imam gor palominota XP 1700+ Katero verzijo biosa pa imaš? Meni plata z bios ver.3.5 podpira do XP2200 in tudi možnosti nastavitev imam drugačne.
V biosu mi gre multiplay od 11x do 15x in fsb 133 do 166
Napetost proca od 1.55 do 1,85V in napetost na Vio 3.30 ali 3.45V

Ja bo treba počasi razmišljat o kaki novejši platki:)

Če sem ti s tem kaj pomagal
Ajde

kalisto ::

BlackHole za tebe sem pa izbrskal tole. Ajde

ian wolf ::

Sem še vedno na Biosu 2.8, ker do sedaj ni bilo nobenih problemov. Vem pa da bo treba upgrade-ati, ker s to verzijo biosa ni mogoče inštalirati Win Xp in so s popravkom to omogočili. Malce sumim, da so s poznejšimi izdajami spodrezali nastavitve voltaže CPU (1,3V-1,85V) na 1,55V-1,85V (Kalistova plata). Sem prebral dosti postov na MSI-jevem forumu in nekateri normalno laufajo XP 1700+ oz. 1800+ (T-Bred) na default voltaži (tam okoli 1,5-1,6V), res pa je da so zaradi večje stabilnosti morali dvigniti V I/O iz 3,3V na 3,45V. Riziko je, da nabavim T-Breda (1800+), pa potem ne bo delal na tej plati. Dvomim, da mi bodo potem proc v trgovini vzeli nazaj. Če pa takšna trgovina obstaja mi prosim sporočite. Še kdo ve kako dolgo bodo izdelovali Palomine ? Bom sledil forumu na MSI in bom videl, če je še kdo uspel.

Aja Kalisto: z biosom 3.5 si dobil množilnike nad 13 ? Potemtakem ti podpira nad 2200+ ? Kako je to mogoče, če MSI pravi max. do XP 1800+?

Hvala vsem in LP !
Errare humanum est...

kalisto ::

Fizično z močnejšim procesorjem nisem probal, če pa navijem odklenjenega palominota XP1700+(1.47Ghz) na 138x12,5=1725Ghz mi ga bios spozna kot Atlon XP 2100+ ,ali 144x12,5=1800Ghz v biosu Atlon XP2200+ dalje pa mi še ni uspelo. To je vse kar mi je znano.:\ ajde

BARBOM ::

Dan!Mam enako tezavo in tudi ne vem kateri procesor naj vzamem imam pa enako plato kot vidva( MSI K7T Turbo )!Ker dnarja resnicno nimam za novo plato bi najraje izbral 1800 XP!Zasledil pa sem da obstajata dva modela en je model 6 ta drugi pa model 8.Bil pa sem na amd-jevi strani pa imajo seznam kateri modeli najbolj pase na kateri procesor in baje je model 6 bolj za to MSI K7T turbo!Mam pa bios nadgrajen na 3.5!

Kalisto pri tebi pa sem zasledil da ti bios podpira do 2200 toda to je verjetno samo za plato K7T Turbo2 ali bi tudi tu sel ta procesor gor?

VASkO ::

kje ste vidli, da ima folk problee s turbo+tbred? jaz sem gledal na MSIjevem forumu pa kombinacija preverjeno dela

kalisto ::

Mislim, da je model 6 Palomino procesor, model 8 pa T-bred.Predvidevam po tem ker meni palominota XP1700+ spozna kot model 6. Kar pa se tiče biosa ver. 3.5 pa mislim, da je isti za K7t turbo in K7t turbo 2 saj razen barve med platama verjetno ni bistvene razlike.
Če nimam prav naj me kdo popravi:D Če drži da turbo plate podpirajo T-bred proce se lahko odločaš med palomino jedrom in T-bred jedrom.Vendar mislim da boš palominota že težje kje našel.
GOVORIL SEM HAVK

BARBOM ::

Po tem takem bi lahko gor dal na svojo plato tudi XP 2200,saj med platama k7t turbo in k7t turbo 2 res ni bistvene razlike, razen da majo nekatere plate turbo 2 opcijo se nike D-bracket ,za kar pa pojma nimam kaj pomeni,pa da imajo 6 rez za rame!8-O

BARBOM ::

aja pa se to!Kaj bi se zgodilo ce bi na svojo plato vstavil procesor XP 2000 tak malo za probo da vidim ce stvar deluje, pa kaj bi se zgodilo ce bi na svoji plati nadgradil bios na 3.6 - ta verzija je baje samo za k7t turbo2?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matčna msi

Oddelek: Pomoč in nasveti
8898 (805) zimko
»

Nov Procesor! AMPAK KATERI?

Oddelek: Kaj kupiti
271867 (1371) Dead_Eye
»

Kaksen proc gre maksimalno na MSI K7T Turbo???

Oddelek: Pomoč in nasveti
8938 (828) xy!
»

rabljen ali novi XP 1800 in ce ga vredu podpira msi k77t turbo

Oddelek: Kaj kupiti
5883 (808) Smorny
»

XPji tudi na KT133A?

Oddelek: Novice / Matične plošče
91804 (1804) huelz

Več podobnih tem