» »

Izredno zacetniska Linux vprasanja

Izredno zacetniska Linux vprasanja

FR34K ::

Saos. st sm nov tule pa mam eno vprasanje. Ker operacijski sistem ma najman lukn pa tega sranja.:P Pa se neki. Kulk cd-jev ma linux??? Pa se kera je zadnja izdaja linuxa??? Hvala za odgovore ze za v naprej:D :D :D




[sori za sumnike, ne gre drgac --- moderator]
  • spremenil: moj_nick ()

Trinitron ::

Hm...
Zlo čudn si postavu vprašanje. Kater OS ma najmanj luken je zlo težko povedat... Stvari se čez noč spreminjajo. Kaj pa mislš s tem: Kok CD-jev ma Linux??? Distribucij Linuxa je na tisoče, nimajo pa vse kr isto število CD-jev. Lahko sam rečem, da jih ma Redhat 3. Na vprašanje kera je zadnja izdaja Linuxa pa rajš nebi odgovarju.

Glede na tvoje znanje ti najbolj priporočam Windows XP. Linux je mogoče mal pretežek zate...

Black Dragon ::

:D :D :D Čudno vprašanje:D :D :D
Linux glede zaščite svetlobno prehiti vse M$ izdelke... in če mene uprašaš je z novimi izdajami SuSeov 9.1, RH 9.0 in Slack Warov postal fenomenalen!!! Na žalost še ni toliko razširjen na področju podpor igram ampak bo tudi to urejeno..., mogoče boš imel pri SW probleme z glasbenimi driverji...

SuSe 9.0 5 cd-jev
Slack Ware 2 cd-ja

RH je bolj za pisarniško delo..., medtem ko SW pa za server...

Torej za tebe SuSe 9.0 na 5 cd-jih... mislm da je okoli 27k če se ne motim...

PS: M$ je izdloval 1 popravel 6 mesecov, medtem pa Linux ekipa nekaj ur...>:D

Black Dragon ::

Ja se strinjam z Anye mal še počak na service pack 2.0 pol pa vzam XP

moj_nick ::

Sicer ti pa ne bi skodovalo, ce bi najprej pogledal, kako Linux dejansko izgleda v praksi.

Priporocam ti Slo-Tech GNU/Linux, katerega lahko uporabljas brez potrebe po instalaciji (dela s cdja) - ce ti je pa vsec, ga pa za ohranitev nastavitev in vecjo hitrost lahko instaliras na disk.




p.s. Ce misli kdo, da delam propagando, mu naj zaupam, da sem tudi sam navdusen uporabnik STGL.
110111001001010001010000

rasta ::

Priporo?am ti, da klikne? na desni strani tega okna " Uvod v Linux" (povezava pod pingvinom) in si to prebere?. Je bilo napisano za prav take kot si ti.


[popravil povezavo --- moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

MasterMind ::

Če boš odlašal prenos na Linux, ti bo to samo še bolj škodovalo ;):D

Phil ::

Da ne bom nove teme odpiral bom kar sem postavil "začetniško" vprašanje.
Je komu uspelo v linuxu inštalirat gonilnike za radeona 9600 pro. Meni kar ne uspe. Ko se grafični vmesnik ponovno zažene mu ne uspe, potem pa se nastavi grafična nazaj na vesa (ergo 65hz ;( ). Imam pa RH 9.0.
LP

jlpktnst ::

uspelo (r8500) vendar so v k*recu!

PARTyZAN ::

Mandrake je znana kot "uporabniku prijazna" distrubcija...pa še zastonj je za razliko od SuSE:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214994 (10076) Eru
»

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Oddelek: Operacijski sistemi
451830 (1104) ghaefb
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131517 (1230) root987
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624602 (3590) Gandalfar
»

Linux prehitel Windows!

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
262494 (2494) CaqKa

Več podobnih tem