» »

rad bi overclocku amdja!

rad bi overclocku amdja!

PaXtOn ::

mam AMD K6 400 pa bi ga rad navil na kšne 500 če bi šlo! mam plato IBM PC/AT (ISA 16-bit, PCI 32/64bit, USB, AGP-32bit) <-saj tko piše:) ... no če bi mi kdo znal pomagat....nej me pokliče na 031-521-336! zelo bi vam bil hvaležen!

p.s: če ma kdo kšn mal bolši procesor za prodat po nizki ceni al bi pa menju.....recmo -> AMD K6 400 3D now!, 2x 16 rama (ta stare),pa eno zvočno 16bit!....pa še kej bi se najdl pa če bi se dal zamenat za kšno bolšo zadevco......nad 600mhz recmo......al pa kej tazga! usak k bo pomagu ga pelm na per če je iz ljubljane! :> TNX!

(začetnik in zelo hvaležen paxy!:)

nadete me tut na ircu pod nickom PaXtOn!:'(
PaXtOn a.k.a mafija!

Administrator ::

Poglej kako mors dt jumperje na plati da bo 500Mhz drugac pa sam das 100*5 pa 2,5 V >:D

PaXtOn ::

ja sj kle je problem.......zgubu sm navodila za matično....pa nevem kwa zdej ! use sm probu.....pa mi rata sam mn k 400mhz.......! pa k si napisu 100*5 bla bla......prevedi.......se še učim......! hvala!
PaXtOn a.k.a mafija!

Administrator ::

Tm na plati mas nekje ene 7 juperjov, sej najbr ti pise prov na pati v taki beli razpredelnici pa poglej kako morjo bit juperji za 100Mhz(System Freq.) pa mozilnik *5(Freq. Ratio)>:D

OZZY ::

Tko je. Vsak procesor ima neko določeno fsb ferkvenco, ki se potem pomnoži z multiplajerjem. Tako ima npr. P3 650 množilnik 6.5 in zumanjo ferkvenco ali fsb 100. Ker ima le ta zakljenjen množilnik je navijanje možno prek višanja fsb.
Tako tvoj procesor deluje na 4x100 fsb. Ker ima odklenjen množilnik ga lahko navijaš na ta način. lahko ga tudi podhraniš na način, da daš množiljin na recimo 3x im bo samo 300mhz. Če pa bi ga dal na 5x pa bi imel 500 mhz procesor. Vendar pa imajo vsi procesorji svojo mejo. Ko ga naviješ preveč se stvar sploh ne zbudi in je potrebno uporabiti opcijo clear cmos.
ker si zgubil tvoja navodila boš moral prvo pogledati katera je. To narediš tako,da pogledaš na plato, saj na vsaki plati piše kater model je. Potem pa greš samo še na proizvajalčevo stran poiskat navodila za inštalacijo. Tam boš dobil tudi podatke o nastavitvah jumperjev ali po naše mostičkov za določene ferkvence procesorja.
Moraš pa pri navijanju vedeti da višanje voltaže procesorja pripomore k stabilnosti in pa seveda k večjemu gretju. zato boš moral poskrbeti za dobro hlajenje procesorja, ker se ti procesorji kar leopo grejejo (kar se zgleda značilnost amdja).
Go with the flow.

OZZY ::

Ej witboy: Neverjetno a resnčno. do potankosti isti čas odgovora. kdo misliš, da je bil prej za kako stotinko?????:D:D
Go with the flow.

Administrator ::

Drugac sm pa tud probavu na 523Mhz (95Mhz* 5,5) pa 3,5 V pa dela tko bol cudn enkrat pride v winse drugic pa ne. Na 550Mhz (100*5,5) pa noce spolh v winse. >:D

Administrator ::

OZZY : nevem kako to da sva tko skupi odgovorila sam sm bil ksno sekundo prej :> .>:D

PaXtOn ::

ej W|tboy......a si mel al maš AMD K6 400....če si mel ali maš......bi mi lahk prosim povedu....kako naj nastavim jumperje da bo 500mhz? mam plato... IBM PC/AT (ISA 16-bit, PCI 32/64bit, USB, agp32bit) <-tko piše k sm z sisoft sandra 2001 pogledu...je napisal da je ta plata....zdej bi pa enga prosu če bi ahko to pogledu....kako morm jumperje nastavt....! a bi bil kdo tok prjazn?...hvala!
PaXtOn a.k.a mafija!

OZZY ::

Paxton. nastavitve jumperjev pri različni ploščah so različni. tako maš ti čisto različne nastavitve jumperjev kot on.
Če pa hočeš pomoč boš pa mora napisati malo bolj točen model osnovne plošče. Dej poglej na osnovno ploščo kaj ti piše na njej. Samo glej mal bolj natančno.
KOt sem rekel na vsaki plati ti piše njen proizvajalec in model.
Go with the flow.

Administrator ::

Jest mam ta pc tko za server k je tko bol sux. Sam ma pa plato CHAINTECH CT-5AGM2.>:D

PaXtOn ::

majke ti evo usi podatki o plati,to kar mi napiše!-> IBM PC/AT , VIA technologies inc. VT82C597 VP3 <- to je use kar bi pisal o podatkih, če pa ni pol pa nevem! če je pls poglej za nastavitve jumperjev!
PaXtOn a.k.a mafija!

Administrator ::

Paxton. Sej ponavad pise prov na plati v taki beli razpredelnci dej poglej ce mas.>:D

PaXtOn ::

pa dej kje bi ti pisal no......je napisan en kup sranja....sam nič kera plata bi bla.........na kišti od plate pa piše -> mainbord image world<- to je use....!!!!

PaXtOn ::

sam neki...tuki mam par kablov k niso za nobeno rabo......a jih lahk vn potegnem tut če je rač pržgan? matr sm jst norc!:)

Huey P ::

NE! Ko je PC prižgan ničesar ne iztikaj, odklapljaj, priklapljaj...

..::DOOM III: The Legacy::..

PaXtOn ::

OK tnx ! ej huey P iz kje's ti?

Huey P ::

Murska Sobota
..::DOOM III: The Legacy::..

PaXtOn ::

a je kdo najdu kej zame?? ful nucam tole hitr....! ma kdo kej za pocen za prodat?
PaXtOn a.k.a mafija!

Administrator ::

Jest mam te juperje nad procesorjem.
500 MHz 2,5V (100*5)

>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
101403 (1233) Dead_Eye
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533619 (3013) AtaStrumf
»

amd k6 400

Oddelek: Navijanje
10999 (879) Administrator
»

AMD K6-500MHz a se da al ne?

Oddelek: Navijanje
81066 (958) Boky
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
161402 (1236) Boky

Več podobnih tem