» »

Hitra pomoč - elekt. vezja!!!

Hitra pomoč - elekt. vezja!!!

Lunaphrea ::

Čaw fantje...

Jutr mam zagovor na faksu in sicer iz Digitalne tehnike... :\ Do jutri bi morala rašit naloge, sam jih ne znam...

A je kdo tu tko prijazen, da bi mi lahko pomagu. Link do vaj je tukaj: http://rts.uni-mb.si/predmeti/vaje_dt.h... -> a ma kdo že rešitve?

Če že ne, vsaj vaje 2,3,4,7 ter 8 in 10...

Aja, moj mail: lunaphrea01@yahoo.it (če lahko mi sam shemo - lahko tud v sliki (jpg)-ju pošljete na mail ...)

Če vam uspe ste CARji :D

Brane2 ::

TI imas zagovor na faxu za tole ?

Na kerem faxu ? Gozdarskem ?

Saj bi ti pomagu, samo tele naloge so na ravni mladih elektronikov v osnovni soli.

Ce ti to dela tezave, potem imas resne tezave z ucenjem, koncentracijo ali IQjem.

Saj clovek ne more verjet kak crap od strokovnjakov prihaja s faxov te dni... :\

Aja, zakaj si dal tole v "Programiranje", ne pa v "Elektroniko" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Lunaphrea ::

Joj kolk si neumen!

Če nimaš kaj pametnejšega za napisat, se raje z glavo tolči ob zid!

Red_Mamba ::

Brane lep comment za moderatorja,si boga za jajce zagrabu al kaj?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Brane2 ::

Nisem boga za jajca zagrabu, lenobe pa ne mislim podpirat.

Seveda pa je odgovor dobrodosel. Ce se komu zdi primerno...

Lunaphrea ::

Nč pol... bom pa šla na drug forum...

Lepo se mejte pa modrujte še naprej...

Jackal ::

Do jutri bi morala rašit naloge, sam jih ne znam...


Nč pol... bom pa šla na drug forum...


Brane, če nisi opazil, gre za pripadnico nežnejšega spola... in to na elektro faksu. Ne še tistih parih pregnat, ki so se upale prit tja.

Sicer ta program jaz prvič vidim... mi delamo na faksu večino kar v EWBju, kar se tiče digitalne logike... ali pa na protobordu.
Sem se pa potrudil, pa privlekel nekje iz spomina, kako se lahko reši 2 in 3 naloga.

Vaja2


Vaja3


Na kateri smeri je to? Kateri letnik?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Brane2 ::


Brane, če nisi opazil, gre za pripadnico nežnejšega spola... in to na elektro faksu. Ne še tistih parih pregnat, ki so se upale prit tja.


Nisem opazil. Kako naj bi to vedel ? Po Nicku ?

Koneckkoncev me je biko tega strah. Nekdo na elektrofaxu ima tezave s tem.

Tebe ne bi nic zaskrbelo, ce bi denimo kdo od bodocih zobozdravnikov postal sem vprasanja v stilu "Nujno ! Odgovor rabim v roku 10 min! Kako izpulim zivec zoba ?, A kdo prodaja rabljene svedre ? A lahkko vzamem tiste za industrijo ? itd itd" ?

:\ :\

Neznejsi spol gor ali dol (ki naj bi bil BTW pametnejsi ?) - tole je slabo.



Poleg tega zenska hoce, da ji folk opravi (trivialno) domaco nalogo, ker se njej ocitno ne da.

Zakaj bi moral pustit vse in se ukvarjat s tem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jackal ::

Tebe ne bi nic zaskrbelo, ce bi denimo kdo od bodocih zobozdravnikov postal sem vprasanja v stilu "Nujno ! Odgovor rabim v roku 10 min! Kako izpulim zivec zoba ?, A kdo prodaja rabljene svedre ? A lahkko vzamem tiste za industrijo ? itd itd" ?


Če bi dejansko bil to doboči zodozdravnik, potem bi me res skrbelo, če bi bil pa slučajno to študent, ki se namerava kasneje specializirat v - recimo plastično kirurgijo - me pa ne bi preveč skrbelo. Problem današnje čase je, da moraš biti za neko ozko področje dela zelo specializiran nanj. Koliko primerov poznam, ko imajo naziv "Doktor" (znanost, da ne bo pomote) in pozna res samo tisto svoje ozko področje, za vse ostalo pa gleda kot da bi z Lune padel.

Pa vem, kako je pri nas na faksu... te osnove digitalne logike meni sploh niso bile všeč. Zdaj pri mikroprokontrolerskih sistemih je že boljše. Poleg znanja tega se je treba pa učit (in znat) še analogno elektroniko, elm. valovanja, razne obdelave digitalnih in analognih signalov...

Sicer pa tudi v našem letniku imamo eno punco... Pa je žal letos še nisem videl :\. Pri takih pa ni čudno, da potem postavljajo takšna vprašanja.

Ampak hej... a ni forum za to, da si izmenjujemo mnenja in si pomagamo?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Lunaphrea ::

Ojla Jackal - hvala za odgovor :))

Sm pa neki skup spackala, pa sm šla mimo 8-O -> zdaj me čaka samo še izpit...

PS: dragi Brane2: jaz se po cele dneve ukvarjam z PHP in C++ programiranjem, o elektronskih vezjih pa glih nimam kej dost pojma -> zato pa so forumi, sicer pa lahko kar takoj zaprete "štacuno" ...

Brane2 ::

Saj je, in proti temu nimam nic.

Imam pa proti lenim ritim, ki bi rade tu, da jim drugi neposredno resujejo "domace naloge".

Z drugimi besedami, nje sploh ne zanima ta tema, niti teoreticno ozadje postavljenih vprasanj, ampak samo cisti odgovor.

|CyGNUS-x ::

Ah ja, če hodiš na elektro fax pol se moraš zamisliti, da tega ne znaš rešiti.

PS: dragi Brane2: jaz se po cele dneve ukvarjam z PHP in C++ programiranjem, o elektronskih vezjih pa glih nimam kej dost pojma -> zato pa so forumi, sicer pa lahko kar takoj zaprete "štacuno" ...


Falila fax?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Brane2 ::


PS: dragi Brane2: jaz se po cele dneve ukvarjam z PHP in C++ programiranjem, o elektronskih vezjih pa glih nimam kej dost pojma -> zato pa so forumi, sicer pa lahko kar takoj zaprete "štacuno" ...


Draga/o/i Lunaphrea, kar se "stacune" tice, si tega ne upam. Ce ne bilo strank tvojega tipa, ne bi imel za burek.

Kar se vprasanj tice, so takok pritlehna, da ne zahtevajo poznavanje stroma, le parih najosnovnejsih stvari binarne logike.
Oziroma mogoce se tega ne- kvecjemu nekaj mentalne discipline, ki jo premorejo tudi otroci pred koncanim osmim razredom OS.

O Cju vem nekaj malega ( se ravno piflam ob knjigi, gccju itd) o C++ ne vem prakticno nic, a kot vidim je to svetlobno leto nad tvojim poznavanjem stvari, za katero imas zagovor na faxu ... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

pitagora ::

Brane nisem pricakoval taksnega odgovora, ce clovek vprasa kako se resi neka naloga mu jo seveda pomagas resiti das kaksen nasvet, ne pa da mu reces da je bedak in IQ problem(res da ni star cez trideset IQ se spreminja z leti).
Danes bos prej cloveka uzalil kot pa, da bi mu razumno svetoval, kam vse to pelje nimate nic pravega razmislanja pa se nekaj stromarsko delo je timsko in vsak ve nekaj, ce ves pa ti vse potem je pa to zelo super samo da do tega prides je potrebno veliko prakse in dolgo leto izkusenj...
lp pitagora

Lunaphrea ::

Brane2: če bi prej pogledal, kot bi kaj napisal, bi videl, da hobim na Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko in da če se ukkvarajam z PHPjem te C++ zagotovo ne hodim na elektro faks, a ne?

Sicer pa sm za zagovor zvedla tri dni prej - učila pa se še nism nič :\

No, slovenščina pa ti ni šla ravno dobro, da iz stavkon ne razbereš al sm tip al pa punca :(

OwcA ::

Opozorilo vsem. Tole postaja grdo, prosim ohranite kulturen nivo dialoga!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CCfly ::

Digitalna tehnika sodi tudi na FRI - strojna oprema. Ker pa izbira programov ni vedno prostovoljna, predvidevam da se je punca nameravala vpisati na programsko opremo.

rfmw ::

sorry za offtopic, ampak takih komentarjev in odgovorov pa res ne bi pričakoval od moderatorja;(

tako obnašanje senior članov sem videl že na elektro-nu in ni čudno, da se topic obrne iz tehničnega problema v nezrele komentarje in iskanje slovničnih napak...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

OwcA ::

No ta se ne bo. Ker je moj odgovor nepreklicno zadnji, ki se ne nanaša neposredno na zastavljeno temo. Za vse ostalo so Pritožbe ali ZS.

Basta!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rabbit-zek ::

Da bi mi meli take naloge na računalniškem faksu :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računanje RC vezava

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101115 (883) kriko07
»

vpis na FERi

Oddelek: Šola
436387 (3989) Dejan0
»

LM7805

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302844 (2288) Wannabi
»

Terminologija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91646 (1558) Jackal
»

Množilnik napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283551 (3288) Brane2

Več podobnih tem