»

Facebook z Oculus Riftom ima prihodnost VR-ja še vedno v svojih rokah

TechCrunch - Oculus Rift praznuje prvo leto, odkar je na voljo tudi končnim uporabnikom in ne le razvijalcem. Očala za virtualno resničnost so bila, po napovedih vseh gurujev in analitkov, eden izmed najpomebnejših gadetov lanskega leta. Vendar, podobno kot pametne ure, je danes že jasno, da VR tehnologija še vedno ni niti blizu svojemu polnemu potencialu. Oziroma, kaj ta potencial sploh je.

Vse se je začelo z Riftom

Facebookov Oculus Rift je bil - in bo verjetno do nadaljnega - najbolj viden in znan obraz sveta VR tehnologije. Podjetje, ki je svoj produkt lansiralo s pomočjo Kickstarter kampanije, se je pojavilo na prvih straneh najpmembnejših svetovnih medijev leta 2014, ko so naznanili, da jih bo za dve milijardi dolarjev prevzel Facebook. Od takrat pa ni šlo vse po načrtih. Zalomilo se je že na samem začetku, ko so datum izdaje Rifta...

39 komentarjev

Samsung predstavil Galaxy S8

Slo-Tech - Samsung je predstavil prihajajoč telefon Galaxy S8, ki pride na prodajne police 21. aprila. Pravzaprav prideta dva, saj bo na voljo v osnovni verziji s 5,8-palčnim zaslonom in kot S8 Plus s 6,2-palčnim. Uradnih podatkov o cenah še ni, ker jih bodo operaterji oblikovali po svoje, pričakujemo pa 700-750 evrov oziroma 800-850 evrov v prosti prodaji. Telefonoma se že na daleč vidi, da sta naslednika v popularni seriji Galaxy S, zato pri dizajnu revolucije ni. Kovina, steklo in malo plastike. Zaslon je nategnjen skoraj do skrajnega roba telefona, da celo na vrhu ni več prostora za napis Samsung, na dnu pa kapacitivnih gumbov Domov in za premik. Robovi so zaobljeni.

Zaslon je v razmerju 18,5:9, zaradi česar je telefon ožji, a višji od predhodnika - ločljivost je...

140 komentarjev

V ZDA bodo ponudniki dostopa do interneta lahko prodajali prometne podatke

Slo-Tech - Oba domova ameriškega kongresa sta potrdila zavrnitev pravil ameriške Zvezne komisije za telekomunikacije (FCC), ki jih je FCC sprejela lani še pod Obamovo administracijo. V senatu je za to potezo glasovalo 50 senatorjev in 48 proti, medtem ko je bil izid v predstavniškem domu 215-205. Zakon mora podpisati le še predsednik Trump, ki je to že napovedal. To pomeni, da bodo v prihodnosti lahko tudi ameriški ponudniki dostopa do interneta prodajali prometne podatke.

Najprej povejmo, da neposredne spremembe uporabniki ne bodo občutili, ker sedaj zavrnjena dopolnila še niso začela veljati. Kongres je namreč izkoristil zakon, ki mu omogoča spremeniti ali odpraviti predpise, ki jih sprejmejo zvezne...

20 komentarjev