»

Gmail nič več ?

Slo-Tech - Kot poroča CNET news, Googlu v črnem scenariju grozi, da bo moral spremeniti ime svoje elektronske poštne storitve. Ker ameriški urad za patente obravnava prijave po časovni ureditvi, torej, kdor prej pride, prej melje, se zna zgoditi, da velikana med iskalniki kdo prehiti.

Kot veste, so Gmail spustil na prostost 1. aprila in takrat tudi registrirali blagovno znamko. Toda od 31.3 do 7.4 so se prijavila še tri podjetja, ki hočejo registrirati isto ime. Vsi pa so registrirali e-mail storitev, ki ima enako ime.

To so :
Cencourse, zahtevek poslan 31.3.
Precison Search, zahtevek poslan 2.4.
Gospel Music Association, zahtevek poslan 8.4

8 komentarjev

QuakeCon 2004

več strani - Te dni poteka v Dallasu ogromen LAN party za vse ljubitelje id-jevih iger -- Quake v vseh inačicah, Return to castle Wolfenstein, Enemy Territory in serija Doom -- QuakeCon 2004. Prostora je za 3000 ljudi in prav zaradi tega so letošnje leto poostrili pravila. Na tej prireditvi je pomembno vlogo odigrala tudi nVidia z izjemno bogatim nagradnim skladom -- skupna vrednost je 150 tisoč ameriških dolarjev. Ta dogodek so obogatili tudi z raznimi predavanji med katerimi je tudi govor Johna Carmacka. Z nekaj fotografijami s tega LAN party-ja pa so nas razveselili pri Gamer's-Depot.

18 komentarjev

Hydan, nov steganografski izdelek

Slashdot - Steganografija se ukvarja s skrivanjem sporočil, kar so v preteklosti uporabljali predvsem razni vohuni (nevidno črnilo, mikrotisk, itd.). Z razvojem računalništva pa se je izkazalo, da je mogoče sporočila skrivati tudi v zvočne (WAV) in slikovne (GIF) datoteke, pri čemer te datoteke ostanejo (na videz) nespremenjene. Eno najbolj znanih orodij, ki to zmore je S-Tools, s tem pa je steganografija postala dostopna praktično vsakomur. V zvočne datoteke ali slike torej lahko vstavimo skrita sporočila, ali pa jih opremimo s serijskimi številkami.

A izkazalo se je, da je mogoče sporočila shranjevati tudi v binarne (izvršilne datoteke). Orodje, ki to zmore je Hydan. Hydan zna skrivati sporočila v Linux, NetBSD, FreeBSD (i386 platforma) in Windows XP izvršilne datoteke (bin, exe), pri čemer velikost datoteke ostane nespremenjena, sporočilo pa je zašifrirano še z algoritomom Blowfish. Več o programu si lahko preberete v članku Hydan: Hiding Information in Program Binaries, lahko pa si ga...

8 komentarjev

Kako varen je Microsoftov požarni zid?

Slashdot - Čeprav želi microsoft z novim požarnim zidom ljudem omogočiti varen dostop do interneta, se mnogi sprašujejo kako varen požarni zid pravzaprav je. Pri Flexbeti so opravili nekaj testov in zaključili, da varnost ni na visokem nivoju. Pravijo, da je Microsoftov požarni zid najbolje ugasniti in si poiskati drugega. Že dejstvo, da njihov požarni zid lahko ugasne druga aplikacija je dovolj, da ugotovimo, da se je Microsoftu spet ponesrečilo. V prispevku za PCWorld so pri Microsoftu priznali, da to ni nič posebnega in da ni naloga požarnega zidu, da omejuje izhodne paketke.

53 komentarjev