- Fiziologija: Anita Eerland, Rolf Zwaan (Nizozemska) in Tulio Guadalupe (Rusija, Peru, Nizozemska) za dokaz, da se zdi Eifflov stolp manjši, če se nagnemo v levo.
- Mir: SKN Company (Rusija), ker so staro rusko strelivo pretvorili v diamante.
- Akustika: Kazutaka Kurihara in Koji Tsukada (Japonska) za izum SpeechJammerja, ki moti človekov govor tako, da mu z rahlo zakasnitvijo predvaja lastne besede.
- Nevroznanost: Craig Bennett, Abigail Baird, Michael Miller in George Wolford (ZDA) za dokaz, da raziskovalci možganov s svojimi instrumenti in statističnimi metodami aktivnost možganov vidijo vsepovsod - tudi v mrtvih lososih.
- Kemija: Johan Pettersson (Švedska in Ruanda) za razvozlanje, zakaj imajo nekateri ljudje v švedskem mestu Anderslöv zelene lase.
- Literatura: ameriški General Accountability Office za poročilo o poročilih, ki predlagajo pripravo poročil o poročilih (Actions Needed to Evaluate the Impact of Efforts to Estimate Costs of Reports and Studies).
- Fizika: Joseph Keller (ZDA), Raymond Goldstein (ZDA in VB), Patrick Warren in Robin Ball (VB) za izračun sil, ki vplivajo na obliko čopa las.
- Dinamika fluidov: Rouslan Krechetnikov (Rusija, ZDA, Kanada) in Hans Mayer (ZDA) za študijo, zakaj se kava polije, če hodimo okoli s polno skodelico.
- Anatomija: Frans de Waal (Nizozemska, ZDA) in Jennifer Pokorny (ZDA) za dokaz, da lahko šimpanzi prepoznajo druge šimpanze po fotografijah njihovih zadnjic.
- Medicina: Emmanuel Ben-Soussan in Michel Antonietti (Francija) za priporočila zdravnikom, kako zmanjšati možnost, da jim pacienti med kolonskopijo eksplodirali.
Posnetek celotne prireditve najdete spodaj.