X-Bit Labs - AMD je včeraj obogatil eno izmed njegovih družin procesorjev -- Sempron. Procesorjeva nazivna frekvenca je 3000+, medtem ko je delovna frekvenca enaka 2,0 GHz. Od modela 2800+, ki ima enako delovno frekvenco, se ločuje po povečani količini L2-predpomnilnika, ki ga je zdaj 512 KB. Prvi modeli bodo izdelani za podnožje Socket A in Socket 754, medtem ko lahko v prihodnosti pričakujemo tudi take za Socket 939. Procesor bo namenjen računalnikom, ki bodo stali manj kot 1000 dolarjev in naj bi bil resna konkurenca Celeronom D.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
MrStein,3000+ je nazivna frekvenca,2GHz pa je delovna frekvenca. Se pravi procesor deluje pri 2GHz,njegova efektivna moč pa je 3GHz (3000+ oz 3000MHz).
Prvi modeli bodo izdelani za podnožje Socket A in Socket 754,
Ne bi rekel. Do zdaj (vključno z novim 3000+) je EDINI Sempron za S754 3100+. Vsi pod njim so Socket A vključno z novim 3000+, ki je v bistvu preimenovan Barton Athlon XP. Lepo, da Barton ni čist ukinjen, bo pa verjetno počasi začelo zmanjkovati Athlonov in jih bojo nadomestili Semproni. Če pogledamo samo ceno 2, 0 GHz Athlona XP Bartona (AXP 2800+), je le-ta 2k cenejši od 2,0 GHz Semprona 2800+, ki ima pol manj cache-a. Kje je tukaj logika? AMD hoče dobit več $$$ za svoje socket A čipe, po drugi strani pa segajo Semproni vse do 13k 2200+ (1,53 GHz) če rabiš res poceni čip.
S tem 3000+ bojo lepo zapolnili cenovno vrzel med 2800+ in 3100+, ki je trenutno celih 5k in seveda prehiteli Intel pred njhovim novim Celijem D skor 3,0 GHz.
Joj no en bolj pameten kot drug. Vsi gledate tistih 3000+ pol se pa kregate kaj kej pomeni. Vse skupaj izgleda tako, kot da Intel postavlja merila o hitrosti procesorjev. Enostavno to označevanje je pomoje GLUPO, ker frekvenca nikakor ne predstavlja realnih zmošnosti procesorja v različnih operacijah. Vsi vemo da bo najhitreje tam en film v divx zripu najhitrejši prescot, največ transakcij na sekundo v SQLu bo pa Opteron napravu. Tako da ... Glejte teste procesorjev, se pravi tiste, ki so uporabljeni na programih, ki jih boste sami uporabljali in se ne zanašajte na tiste cifre, ker nič ne pomenijo.
Na mojem Canonu A70 piše da ma 3 mega pike, pa na sosedovem Genius al pa Trust pa da ima 4 mega pike....
Načeloma to ni čist res. Sicer včasih res malce falijo realno zmogljivost kot so se ušteli v prvi seriji 3000+ procesorjev kjer so jih inteli potolkli za precej,ampak v večini primerov imajo dokaj realno številko. Sam si lastim Thoroughbreda B 2400+ (2GHz) in je z lahkoto dohitel in včasih celo nascal Pentiuma pri 2,4GHz. Se pravi PR oznake le niso iz trte izvite. Trenutna napiljena različica istega procesorja pa mi utripa pri 2,250MHz (2,25GHz) in sicer z oznako 2800+ Vbistvu bi že pri Athlonih4 (Thunderbird) lahko uporabljali PR faktor. (Spet) moj nekdanji 1GHz Tbird je brez težav korakal vzporedno z 1,2GHz različico Pentiuma. Posledično bi ga lahko označil kot 1200+. AMD sicer zanika primerjavo PR faktorja z Intelovimi konjički,ampak zadeva je preveč očitna ;) :P
Ta CPU ima dve omembe vredni frekvenci, to pa sta 166MHz (FSB) in 2.0 GHz (core), vse drugo je plod vaše domišljije. Vir : AMD Sempron Processor Model 10 Data Sheet
Če bi to bil slo-farmer.com, bi še razumel, ampak "-tech" ? Kam gre ta svet ...
MrSten,brez zamere ampak ti si bumbar. Le zakaj neki majo vsi Athloni tist plusek poleg številke? Sem se jo mogoče jezst zmislil? Mogoče ostalih par milionov gamerjev po svetu z AMDji v kištah? 3000+ je nazivna frekvenca,ker z njo "oglašujejo" oz "nazivajo" procesorje in tud pove njihovo dejansko moč/zmogljivost. 2GHz pa je delovna frekvenca pri kateri procesor dejansko deluje. Ne vem kaj je tle taka huda vesoljska logika!? PR (Performance Rating) faktor se izračuna s pomočjo L1/L2 cache,FSBja in multiplierja. So pa odstopanja in drugačne formule za različne serije in različne procese izdelave.
Taka je pač politika pri AMDju. Intel pač vse označuje z MHz. In dokler bodo Athloni kazali primerljiv perfromanse z Inteli se mi tista n+ oznaka zdi povsem na mestu.
Hm hm.. zadeva s tole frekvenco je takale. Vsak procesor ima neko notranjo uro pri kateri tiktaka. Problem pri vsem skupaj je pa v tem da nam ta frekvenca ne pove kaj dosti.. zato ker nek procesor lahko v eni urini periodi naredi,zracuna... vec kot drug procesor. In to se je zgodilo pri Intelu in AMDju. Problem je pa v tem da je to voda na Intelov mlin. Zakaj Ker ima pac visje frekvence, a vseeno v eni periodi manj naredi kot AMD. Ker pa je bilo vcasih to merilo za hitrost racunalnika je to slo AMDju v zgubo. Njihov procesor pac v eni urini periodi, ceprav je daljsa, naredi VEC. Zato si je AMD izmislil PR. Svoje mlincke je pac postavil ob bok Intelu in mu dal tam ko sta bila priblizno izenacena oznako npr. 3000+. Tako kupec na nek nacin dejansko vidi kako hiter je v primerjavi z Intelom - ceprav kot sem prebral zgoraj AMD to zanika. Ce bi te oznake ne bilo, bi imel pred sabo procesorja Intel 3Ghz in AMD 2Ghz , ceprav obdelata v istem casu priblizno enako podatkov. Torej nauk : Frekvenca ni merilo o uspesnosti procesorja LP Marko
Meni so cist kul te oznake. Ker ce bi ti MADji bli vsi 2 Ghz in te fore bi vsak intel kupo ker bi mislo da je AMD kao pocasnejsi. Ceprav AMD, kot ste rekli pravi da s temi oznakami ne "konkurira" intelu se mi zdijo te oznake pametnejse kot pa da bi pisalo npr AMD blabla 2 Ghz. To, kar je za mene pomembno je, da se 3000+ kosa normalno z P4 3000 Mhz. Zdaj pa ce je ta "realna" frekvenca pri 3000+ AMD-ju 2 Ghz al 2.5 GHz mi je cisto vseeno.
1. Bartonov se že skorda ne da več dobit pri nas pod 3000+, razen iz kakšne zaloge, pri JAE so meli 2600+ sam še TRAY-e... Podobno je drugje... Tak da sam sempron pod 3000+ za socket A.
2. Tud Intel je začel uporabljet druga imena za njihove procesorje (PRESCOT). Npr. INTEL P-4 540 ...