»

V znamenju procesorjev

The inquirer - Letošnje leto je bilo predvsem v znamenju procesorjev, kakor poročajo na The Inquirer. A leta še zdaleč ni konec - ljubitelji AMD procesorjev se lahko veselite prihajajočega Athlona 3200+, s 400 MHz prednjega vodila, Intelovi navdušenci pa lahko pričakujete 3,2 gigaherčnega Pentiuma 4 s podporo Hyperthreading-u. Obeta se nam zanimiv boj med dvema velikanoma.

Poleg samih procesorjev pa bodo na tržišče prišle tudi matične plošče in druga periferija, ki bodo ustrezale novim tehnologijam. Na straneh, katerih vsebina govori o računalništvu, se bo tako posledično pojavilo veliko število testov ter člankov, vezanih na prihajajočo strojno opremo. Mimogrede: AMD je zavrnil špekulacije glede obstoja Thorton procesorja, ki naj bi bil Barton s količino predpomnilnika Thoroughbreda. Izvirna novica.

3 komentarji

Integrirno čudo™

X-Bit Labs - Veste kaj je Samba? Program, ki omgoča, da se Linux in Windows razumejo na mreži, porečete? Hja, med drugim ...

Eno drugo Sambo pa so si ogledali na X-Bit Labs. Gre za stvar, ki jo ne znam poimenovati drugače kot čudo™. Ultra majhno ohišje, natlačeno z vsem računalniškim drobovjem, lepo oblikovano in, kar je najpomembnejše, ki zasede malo prostora, se imenuje Samba(SM)-1845. Z njo so spojili 2.4 gigaherčnega Pentiuma 4, 3D Mark pa je navrgel vsega 1500 točk. Strojček, primeren za pisarniška opravila, pač. Klik!

4 komentarji

Kdaj Barton ter mobilni Hammer?

Slo-Tech - Po poročanju xbitovcev, imajo AMDjevci v svojih rokah že primerek delujočega Bartona, ki so ga razstavljali na letošnjem Computexu. Kot najbrž že veste, je AMDjev Barton 0.13 mikronski naslednik Thoroughbreda s kar pol megabajta sekundarnega predpomnilnika. AMDju očitajo, da se še ni s polno paro zagnal v trg procesorjev za prenosnike, kjer igrata največji vlogi Intel ter VIA. Če gre verjeti članku, se pa Bartonu še ne mudi, kar je tudi logično, saj je Thoroughbred komaj pogledal iz (a-khem) maternice. AMD tako napoveduje, da bo izdal Bartona simultano s prihodom Intelovega 3-gigaherčnega Pentiuma 4, do takrat bo pa z intenzivnim pritiskanjem na razvijalce izboril implementacijo za uporabo 3DNow! ukazov v programe, ki kanijo iziti. Poleg tega, da bomo v prenosnikih gledali Bartona, je rečeno tudi, da bomo tipkali tudi na prenosne Hammerje, in to že čez leto dni. Realna slika? Ne bi se veselil tako kmalu, zadeva se bo zavlekla, čeprav je AMD zelo strikten glede svojih roadmapov. Do...

0 komentarjev

Intel naznanja

CNet - Na današnji konferenci je Intel govoril o svojih namiznih in prenosnih različicah Pentium 4 procesorjev: trenutno prodajajo namizne različice pri 2.4 gigaherca, konec tega kvartala bodo dosegli 2.53 GHz ter v četrtem kvartalu letošnjega leta še 3 GHz. 2.53 GHz različica procesorja bo s sabo prinesla tudi hitrejše vodilo, ki bo tiktakalo pri 533 MHz namesto sedanjih 400 MHz, kar je obljubljano že dolgo časa. Tako lahko pričakujemo prve primerke 3 GHz procesorjev še letošnje leto. Celoten članek tukaj.

2 komentarja

Navijanje 1.8A Pentiuma 4

Virtual Hideout - Virtual Hideoutovci so se spravili premišljevati - dobesedno. Zadali so si nalogo, da bodo vzeli Northwood Intel P4, ki bo ponujal največje razmerje med ceno in zmogljivostmi ter se po urah premišljanja odločili za 1.8 GHz inačico Intelovega paradnega konja. Članek se posveča navijanju procesorja brez kakršniholi tveganih posegov, kot so modifikacija voltaže in usposabljanje vodno hlajenega sistema. Navkljub temu dejstvu so iz 1.8 GHz naredili 2.55 GHz pošast, kar je kar 43% porast. Pa saj to ste že vedeli... :D

0 komentarjev

Malo več Radeona 8500

več strani - Pred nekaj časa sem že pisal o Radeonu 8500, tokrat pa bi vas opozoril še na Anandtechov test, ki je dosti bolj podroben. Govori tudi o gonilnikih in ima celo primerjalno tabelo gonilnikov med Geforcom 3 Ti 500 in Radeonom 8500 v Windowsih 98, 2000 in XP, v par različnih igrah.

Naslednji test Radeona 8500 se nahaja na Sharky Extremu. Ugotovili niso nič novega, je pa test krajši. Tudi tukaj so Radeona 8500 testirali s Pentiumom 4, tokrat 1.7 GHz različico.

Test ki se od zgornjih razlikuje, pa je test na Hard|OCPju, saj Radeonu dela družbo AMDjev Palomino pri 1.53 GHz, vendar pa se ta kombinacija ne izkaže za najbolšo, saj so tu rezultati ATIjevega Radeona skoraj povsod slabši od nVidiinega Geforca 3 Ti 500.

5 komentarjev

Intelova P4 cenovna politika

The inquirer - Po pravici povedano se mi včasih zdi, da so fantje pri The Inquirerju malce zmedeni. Prvo izdajo zgodbo o Intelovih fanatičnih namenih, da uniči AMD s cenovno vojno (o tem je včeraj poročal slycer), potem pa objavijo novico o višjih cenah Pentiumov4. Kaj zdaj? Po pravici povedano ne vem, saj sem se že kar nekaj časa nazaj naučil vzdržati se raznih cenovnih špekulacij, saj je trg enostavno preturbulenten. Naj torej povzamem najnovejše informacije o Intelovi cenovni politiki...
Intel se je odločil, da bodo Pentium4 modeli predstavljani v 100MHz razmikih, saj bodo tako kupci dobili največjo izbiro za svoj denar. 2. julija bomo tako videli 1.8GHz Pentiuma4, hkrati pa bodo izdali tudi slabši, 1.6GHz model. Najdražji Pentium4 bo tako 1.8GHz pri $562, potem 1.7GHz pri $352, 1.6GHz pri $294 ter 1.5GHz pri $256. Konec avgusta oziroma začetek septembra pa bo Intel predstavil nova procesorja, in sicer 1.9 in 2GHz Willameta, ki tudi ne bosta ravno poceni. 1.9GHz bo veljal $455, 2.0GHz pa $562....

0 komentarjev

Neoriginalnost

vir: Guru 3D
Ace's Hardware - Novo ime prihajajočega, ampak ne v bližnji prihodnosti, AMD-jevega procesorja bo Athlon 4. To niti ni tako presenetljivo, če pomislimo, da je AMD ponavadi kopiral Intelove oznake. K6-II je svoje ime očitno pobral od Intelovega Pentium 2. Potem K6-III od Intelovega Pentium 3. Zdaj, ko je Intel izdal Pentium 4, bo AMD izdal Athlon 4. No ja, kaj hočemo? Tako pač je.

24 komentarjev

OC Pentiuma 4

Sharky Extreme - Tole pa je nekaj... Ne bi se branil 1.8 gigaherčnega Pentiuma 4 v družbi Geforcea 2 Ultra. No ja, da ne bo slučajno kdo mislil, da je Intel izdal 1.8 GHz verzijo Pentiuma 4... Ne, to je uspelo navijačem pri Sharky Extremu. Rezultat navijanja 1.4 GHz različice Pentiuma 4 je prinesel hitrost 1819 MHz, 3491 točk pri CPU testu SiSoft Sandre (2231 FPU) in 232,6 slik na sekundo v Quakeu 3. Ti rezultati so bili dobljeni pri resoluciji 640x480, brez zvoka in z nastavitvami na normal. Kakorkoli že, malo razburjenja za lahko noč ne more škoditi .

6 komentarjev

Kaj je narobe?

BXBoards - Na BX Boards sem zasledil še eno lepo. Se spomnite, ko se je nekaj ljudi v našem forumu pritoževalo nad SiSoft Sandro? Hehe, niste edini... SiSoft Sandra ima (presenetljivo) še en hrošč. Čipovje KT133A uradno podpira 133 MHz, to pomeni da ima PCI količnik 1/4 ter AGP količnik 1/2. Navkljub temu dejstvu pri 133 MHz Sandra izpiše, da se PCI švica pri 44 MHz. To je malo nemogoče... Nato je sledila polemika, kaj je narobe - osnovna plošča ali program... Rezultat je logičen: program, seveda. Tale nova Sandra mi iz dneva v dan izgleda bolj sumljivo...

4 komentarji