»

Nadzor obremenjenosti diska preko LED diod

Bit Technologies - Ste si kdaj zaželeli, da bi si lahko na hitro ogledali, pod kakšno obremenitvijo je trenutno vaš disk, a se vam ne da stalno preklapljati med nadzornimi programi? Vam je dovolj utripajoče LED diode na ohišju, ki bolj služi light-showu kot pa natančnemu kazanju obremenjenosti diska? Če je temu tako in imate povrhu vsega še malce moderske in "štromarske" žilice, potem si morate ogledati to stran, kjer se je kopica navdušencev odločila, da bo izdelala pokazatelj obremenjenosti diska, ki bo sestavljen iz desetih LED diod. Bolj ko bo disk obremenjen, več diod bo svetilo naenkrat. Sicer pa kaj bi razlagal, slika kot vedno pove več kot tisoč besed.

1 komentar

Semi računalniška novica

Overclockers Australia - Tole je pa zopet ena stvar, ki me je impresionirala... Sicer ni ravno veliko povezana z računalništvom, malce pa vseeno. Vsi tisti, ki občudujete dobre jeklene konjičke si morate ogledati tole.
Nekdo je v svojo Hondo Acuro vgradil čuda stvari. Če si ogledamo je tu en super-duper radio, oh in sploh hudi zvočniki, ki si jih lahko od spodaj ogledamo iz prtljažnika skozi pleksi steklo, znotraj je en kup huuuudih ojačevalcev ter računalnik! Da, prav ste slišali... računalnik z monitorjem v prtljažniku ter z dvema v naslonjalih za glavo od voznika in sovoznika. Res, tole si le oglejte, načudili se boste še in še!

6 komentarjev

LED nalepka

Icrontic - Če ste navdušen modifikator, ste svoje ohišje že gotovo razrezali na prafaktorje in ga opremili z ogromnim številom lučk (OK, ledic), raznih LED trakov, barvnih olepšav in še kaj bi se dalo najti. Če ste opravili vse zgoraj navedene modifikacije, ste gotovo napravili mojstrovino, ki je vredna vseh pohval, vendar pa ste imeli občutek, da vašemu izdelku manjka neka malenkost do popolnosti. Mogoče "LED nalepka"? Če ima vaše ohišje prostor za nalepko, ki kar "vpije" iz mojstrsko modificiranega ohišja in bi ga čim prej radi izkoristili za še eno olepšavo, potem si morate ogledate to stran, kjer so se podali na to na prvi pogled dokaj enostavno modifikacijo. Članek so spisali na podlagi že...

0 komentarjev

Kiberpipa

Slo-Tech - Končno je odprta Kiberpipa, naš novi kiber-kraj, kjer se bodo dogajali prav vsi nadaljni s Slo-Techom povezani dogodki. Otvoritev je bila menda nepozabna, ljudi je bilo polno, vzdušje enkratno. Sketch poroča. Če vas vsaj malo zanima, kje boste v živo videli galerijo modificiranih ohišij (ko se jo bomo spravili organizirati), članek nujno preberite.

13 komentarjev

Distribucije, distribucije, ...

Slashdot - Linux je trenutno eden izmed najbolj razvijajočih se operacijskih sistemov, ki pa ima manjšo napako - ogromno distribucij, za katere niti natanko ne vemo kaj vsebujejo, ter ali so sploh priporočljive za uporabo. Za vse tiste, ki pravite, da RedHat Linux, SuSE Linux, ali kakšna druga malce bolj poznana distribucija nista tisto glavno, kar bi morali imeti vsi, ter bi radi preizkusili še kaj drugega, a se bojite, da druge distribucije malce zaostajajo za bolj znanimi (vsebujejo zastarele različice programov ali pa nekaterih sploh ne vsebujejo), si morate ogledati to stran, kjer boste našli bazo uporabnih podatkov o kar lepem številu distribucij. Našli boste kratke opise, ter informacije o tem, katere različice programov so vključene vanje. Priporočam!

0 komentarjev

SIS razvija SOC čipe

X-Bit Labs - SIS si je svojimi nedavnimi nabori za procesorje Athlon in Pentium4 ustvarilo kar dobro ime med uporabniki, ki zahtevajo zmogljive rešitve, vendar pa jih, vsaj po tej novici sodeč, še vedno daje nostalgija po starih časih, ko so se ukvarjali še z nekakšnimi ultraintegirranimi rešitvami. Zato so se odločili, da bodo začeli izdelovati t.i. System-on-a-Chip (SOC) čipe, ki so najverjetneje visokointegrirane rešitve, za ultra low-cost računalnike in za neračunalniške naprave. SIS je za potrebe System-on-a-Chip projekta kupil licenco podjetja Rise, ki izdeluje procesorje na arhitekturi x86. Glede na to, da so na trgu prisotne samo rešitve podjetja National, ki skrbi za družino Geode in nekaj RISC rešitev, ima SIS kar dobre možnosti za uspeh. SiSove SOC čipe bomo videli v novembru. Mogoče jih bomo kdaj videli v kakšnih računalnikih, ki bodo namenjeni poganjanju Worda ali kakšnega drugega urejevalnika besedil, vendar pa jih zagotovo ne bomo videli v računalnikih, ki so namenjeni zahtevnim...

0 komentarjev

Računalniška starosta

Wired News - Mogoče se še spomnite (mogoče pa tudi ne) starih računalnikov, ki so bili sestavljeni iz ogromnega števila čipov (danes tak skupek nadomesti 1 mikroprocesor), vendar so takrat veljali za najzmogljivejše primerke. Če vas vsaj malo daje nostalgija po starih časih, potem si morate ogledati to stran, kjer so opisali in poslikali dogajanje na Vintage Computer Festivalu - festivalu, kjer se zberejo lastniki starih (ampak zares starih) računalnikov. Vredno ogleda.

0 komentarjev

Alpha EV8

Realworld Tech - Sicer se na Slo-Techu ukvarjamo predvsem s PCji in PC procesorji, toda to ne pomeni, da druge stvari niso zanimive (še posebej zato, ker lahko še kako vplivajo na PCje...). Tako si boste verjetno z zanimanjem ogledali Realword Techove članke o Alpha EV8 procesorjih. Gre za najambicioznejše zastavljene procesorje do sedaj, tako da si zares zaslužijo pozornost. V prvem članku si lahko preberete zgodovino Alpha procesorjev, osnove njihovega ustroja in pričakovanja za prihodnost, v drugem delu pa so se osredotočili na njihove SMT (Simulaneous Multi-Threading) sposobnosti v primerjavi z Intelovo EPIC tehnologijo. Po ogledu teh dveh člankov boste, če je v vas vsaj malo tehnofila, z veseljem pričakovali tretji del.

0 komentarjev