Novice » Povezane novice
IBM in Fujifilm spravila 35 TB na tračno kaseto
V IBM Research v Zürichu so v sodelovanju s Fujifilmom iz Japonske dosegli gostoto zapisa 29,5 milijarde bitov na kvadratni palec, kar je približno 39-krat več od danes uporabljanih magnetnih trakov. Nova tehnologija bi lahko omogočila izdelavo kaset, ki sprejmejo 35 terabajtov nestisnjenih podatkov. V IBM-u...
Intel bo razkril dvojedrne procesorje
Pri Intelu so obljubili, da bodo hitrih procesorjev željnemu ljudstvu razkrili nove dvojedrne procesorje prihodnji mesec na tradicionalnem Intelovem razvijalskem forumu. Spomnimo se, da lahko dvojedrni procesorji obdelajo dvakrat več podatkov v urinem ciklu kot njihovi enojedrni bratje in hkrati obdelujejo več niti.
Judi Goldstein, tehnični inženir iz Intelovega oddelka za programsko opremo bo predstavil rezultate študije o Intel Threading Tools, orodjih, ki izboljšajo aplikacije, da bi na večjedrnih procesorjih delovale hitreje, ter še nekatere druge težave, ki se pojavljajo pri prehodu na nov tip procesorjev.
Intel je obljubil, da bodo dvojedrni procesorji dosegljivi za strežnike, namizne računalnike in prenosnike dosegljivi naslednje leto. Jasno je, da bodo prenosniki uporabljali Pentium M tehnologijo, strežniški procesorji pa Itanium 2, ni pa še znano, kaj bomo uporabljali navadni uporabniki. Več o tem.
Vedno več podatkov
Dejstva, da ljudje proizvajamo iz dneva v dan več podatkov, ni potrebno posebej poudarjati. A vendar, ste se kdaj vprašali, koliko? To so se vprašali raziskovalci na kalifornijski univerzi (University of California, Berkeley) in produkcijo podatkov po svetu temeljiteje raziskali.
Raziskovalci zdaj trdijo, da vsako leto vsak Zemljan proizvede 800 megabajtov podatkov, torej za dobršen CD. Tako danes hranimo na papirju, filmu, optičnih in magnetnih enotah dvakrat več podatkov, kot smo jih pred štirimi...
Dobri stari časi interneta
- oznake: N/A
Dandanes nam novi, hitri, varni in še kakšni spletni brskljalniki prikažejo vse čare in multimedijske zanimivosti, ki jih je moč videti na širnem spletu. Glasba, slike, animacije so postale tako rekoč že standard. A vendar, ste se morda kdaj vprašali, kako je izgledal internet skoz oči pionirskih brskalnikov? Mnogo izmed vas je sicer še premladih, da bi se tega sploh lahko spomnili. [:))]
A če vas zanima ...
Kakorkoli že, teh prvotnih brskljalnikov vam ni treba iskati in nameščati, če vas zanima pogled na splet skoznje, saj lahko enostavno odklikate na stran dejavu.org, kjer so zbrani emulatorji večine prvotnih spletnih brskljalnikov, ki vam pričarajo stare čase.
Le oglejte si, kako v njih izgleda...