» »

Problem s kontrolerjem trdih diskov

Problem s kontrolerjem trdih diskov

mat3 ::

Imam problem s Promise Ultra 100Tx-2 kontrolerjem za trde diske. Ko je nanj nekaj časa priklopljen trdi disk, se na tem disku začnejo pojavljati napake. Pozor. Ni kriv trdi disk. Ga priklopim na matično ploščo in dela ko šus ! Ko dam nazaj na kontroler pa spet napake. Proval sem s flešanjem BIOSA kontrolerja, ma to verjetno ni vzrok za to, ker disk v biosu kontrolerja lepo zazna. Dal sem mu novejše gonilnike, nič. Zamenjal kontroler z drugim enako !! Kontroler ni kriv, nekaj narobe programsko. Namestim na novo Windowse XP in čez čas se to ponovno pojavi ! Sedaj res ne vem več kaj mi je za storiti. V Diskeeper-ju mi pri disku, ki je na kontrolerju, od časa do časa zazna napake in mi reče naj uporabim chkdsk. Ta napake odpravi, a čez čas so spet tam !!! Pri drugih diskih teh težav ni. ;((

Če se komu slučajno kaj svita, kaj je narobe naj prosim odpiše....


P.S: Kontroler je pred 2 mesecoma deloval super !

Lith ::

e, jeba... men tut serje, ko na njega priklopim kake starejše diske (npr. 6 GB al pa 4 GB ki jih nosim okoli) mi začne najprej ful štekat winse, pol se pa zašteka (disk LEDica pa gori, ko space shuttle)
na plati dela vse ok.
imam pa BIOS verzijo neko 2.00.0.42 Promise
verjetno imaš tud ti, ne vem pa kaj naredit da bi rešil problem, mogoče je v čipsetu matične problem (jaz imam Abit BXv2, Intel BX 440)

mat3 ::

No ne vem. Mogoče je problem v jumperjih--pri tebi. Sam imam matično ploščo MSI 645 Combo. Sedaj sem flashal verzijo BIOSA na 2.00.210, prav tak je tudi gonilnik (z WD strani, ker mam dva WD-ja na krmilniku).....

Tomay ::

Sem slišal nekaj o teh problemih. Kaj pa firmware update za kontroler?
Voodoo 4Ever

MadMax ::

Je v bližini težaveproizvajajočega Promisovega kontrolerja tudi kakšen Creative SB Live! ali kak njegov naslednik? :\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Person ::

Jaz imam tud ta kontroler, sam mi dela čsit ok, sicer imam sami eni disk gr ...
Imam pa drug problem včasih:
Prižgem PC in sploh ne zazna kontrolerja;( Potem ga pa morem it do biosa, pa resetirat pc, pa spet dela ... Se pa to redko zgodi.
Drugače pa imam tudi SB live zvočno.
Let's make something useful!

mat3 ::

No jaz nimam zvočne kartice SB Live. Mam Trust Sound Expert 5.1. Firmware ? Dal sem drug BIOS, firmwareja niti ni, kolkr vem tle gor, saj ga na Promise strani ne dobiš. Štos je v tem, da je kontroler delal v začetku ko šus. Ne vem kje tiči zajec. Drugače bo treba nabavit ploščo z več IDE priključki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748961 (5442) levaky
»

Nerešljiv problem: Windows XP particija se nenehno sesuva

Oddelek: Operacijski sistemi
242554 (1958) R33D3M33R
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413687 (9291) matrix2
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492158 (1546) billy
»

Star računalnik(P1) in velik disk(120GB)

Oddelek: Strojna oprema
131055 (733) suse80

Več podobnih tem