» »

Star računalnik(P1) in velik disk(120GB)

Star računalnik(P1) in velik disk(120GB)

Murja ::

Imam mašino (Pentium 166 mmx, 80 mb rama, matična plošča
QDI Titanium, nabor Intel 430TX) na katero bi rad priklopil
velik disk (recimo 120 GB).

Kakšni problemi se ob tem lahko pojavijo? Bo zadoščala
nadgradnja biosa ali stvar sploh ne bo delovala? Kakšne so
vaše izkušnje?

Kako velik disk bi se po vašem mnenju še dalo usposobiti na tej
kišti?

ali3n ::

...moja plata (Epox P2-100A) ne podpira tko velkih diskov. Mam 40 GB, pa jih spozna samo 32GB... nadgradnja Biosa ni mogoča (prastara plata...); menda pomaga IDE kartica (morda bodo Slo-Tech guruji povedal kej več o tem), sam nevem če se mi splača (zanima me, če bi dobil z nakupom take kartice tudi podporo ATA 100?).
Glede nadgradnje biosa - če imaš na voljo update - si ga vsekakor prenesi in osveži; morda bo zadeva špilala, če pa ne bo bral 120GB pa še zmeraj ostane varianta s IDE kartico...

tok jest vem o teh zadevah
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Prjatu ::

Ja diska ti sigurno ne bo pravilno zaznal oz. ne bo cel izkoriščen če ga boš kar direkt priklopil, lahko pa si ubodeš en kontroler posebi, tam gor bi pa moral delat, boš mel pa pol tud ata100 oz. kolker pač kontroler podpira
Something else is controlling me!

js ::

kolk pa približno stanejo taki kontrolerji in kje se jih da dobit?

losnah ::

En tak kontroler je od PROMISE TECHNOLOGY ULTRA100 TX2, ki stane manj od 10k SIT. Nanj lahko prikljucis do 4 diske. Jest mam tazga in dela ODLICNO. Dobi se v MLACOMU.

McHregec ::

To je možno. Če boš imel WD disk si z njihove strani potegni dol njihov software. Z njim lahko delaš particije na disku itd. Ima pa tudi eno zelo lepo lastnost namreč lahko nastaviš kdo bo krmilil disk. Bios matične plošče ali ta program. :) Stanejo te samo impulzi. Edino hitrosti ne boš imel take ,kot če bi disk imel na posebnem kontrolerju.
Destroyer Of The Worlds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHregec ()

Murja ::

losnah: a tak kontroler lahko priklučiš tudi v star računalnik
s 100 let starim biosom in ti bojo pol delal 4-je velki diski?l

McHregec: disk bo verjetno WD, a lahko malo bolš razložiš,
kako pa kaj s tem programčkom in kako se mu reče?

McHregec ::

Imenuje se Data Lifeguard. Najdeš ga tukaj. Potreboval boš eno samo disketo in z nje zbootaš komp poiščeš v tem programu testiranje bios za podporo tvojemu disku nakar ugotovi, da ni primeren in se programček sam ponudi. Sevede če hočeš imeti hiter disk potem je najbolje kupiti extra kontrolet saj ti bo le ta zagotavljal ATA100 ali več.

Destroyer Of The Worlds.

Tjulenj ::

takšni programčki obstajajo za večino diskov, ne samo za WD, dobiš jih pa na uradnih straneh proizvajalca.

cekr ::

Takšni programčki seveda obstajajo, če pa delajo je pa druga zgodba. Velikokrat je tako, da ti bo enkrat delalo, drugič ti pa program ne bo zaznal diska,....
Najbolje je, da si priskrbiš nov kontroler IDE100, pri megahitu, ga dobiš za okoli 6 tisočakov. Sicer je Zoltrix, dela pa kar dobro - lastne izkušnje.

ali3n ::

Tud jaz se probal s tem programom - Maxtor ma "MaxBlast" :D (naredi nek vzporedni bios kontroler - se mi zdi), sam pri men kljub temu ne dela.. tko da je zame edina opcija kartica (zate pa verjetno tud Murja ;( ) se pa splača probat... na lastno odgovornost - prej si vse arhiviraj,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Murja ::

Najprej bom probal s tem programčkom, če pa ne bo delalo, bom
pač nabavil kontroler.

Najlepša hvala vsem za odgovore.

slawc ::

Ponavadi zahteve pisejo na strani proizvajalca, da nau kdo mislu da so to ISA kartice. Zahteva je PCI 2.1 zaradi posebnega nacina dela in prenosa podatkov, PCI omogoca teoreticne prenose do 132 MB/s zj pa racunaj

Ena od teh kartic je tudi Zoltrixova, prodajalec Megahit, ko sem jaz gledal je bila cenejsa od vseh ostalih, hitrejsa pa se vec stvari dobis zraven -> like boljsi IDE kabli.

LP, Slawc

suse80 ::

Preden kupiš nov kontroler, nadgradi bios
klkni za bios download stran

in si preberi FAQ na QDI straneh.

Stvar mora delovati, sam sem nekoč rešil isti problem na isti plošči. Disk sem imel 100 GB.
Download biosa ter Particioniranje sta šla brez problemov.
Stvar mislim da še zdaj deluje, čeprav sem komp že lani prodal, bil je server z RED HAT 6.1 Linuxom.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212241 (2022) Gutjerez
»

Kako velike diske podpira moja plata

Oddelek: Strojna oprema
8990 (907) Black Dragon
»

Kok Giga disk lahk spravm v mojo mašino??????

Oddelek: Kaj kupiti
10939 (802) sverde21
»

Koliko GB disk še dela na PII 266Mhz?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10834 (615) dzajc
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5625 (529) MadMax

Več podobnih tem