» »

Ali procesor s podnozjem socket 7 deluje na plati s socket 5?

Ali procesor s podnozjem socket 7 deluje na plati s socket 5?

zgodovinar ::

No, moje vprasanje je ze v naslovu... gre pa za pentiume enko;

Drugace pa se, kje bi se dalo dobiti se kaksen procesor pentium 90, 100, al pa 120 Mhz s socket 5 podnozjem.
Pa ne pisite naj malo pobrskam po internetu.
Hvala!

Tomay ::

Fizično je socket 5 in 7 čisto enak. Mislim da bi tudi delalo brez problemov. Imam p100 če te zanima.
Voodoo 4Ever

zgodovinar ::

Ja, saj zato sprasujem.. menda je potrebno pazit glede napetosti..

Ce imas p100 s socketom5, sem kar za to, da mi ga prodas. Ce pa je socket7, potem bi moral prej preizkusiti, ce bo deloval...

kontakt: zhidanaNO@SPAMvolja.net

Tomay ::

Za nastavljanje napetosti imaš na osnovni plošči jumperje. Bom pogledal, ker imam več procesorjev en bo sigurno delal.
Voodoo 4Ever

SodVina ::

V kolikor vem jaz, so procesorji le eni, torej ne obstajajo socket 5 in socket 7 procesorji, drugacna so le podnozja, pa se ta le po oznaki, razlika med socket5 in socket7 platami je, da imajo slednje podporo za hitrejse procesorje.


mimogrede, ce potrebujes procesor, imam jaz 90, 100 in 120 mhz mislim da je 90-ka originalno prisla na socket5 podnozju, ce se vedno mislis, da je razlika med procesorji

zgodovinar ::

peacedick, ce si slucajno v ljubljani, pridem iskat procesor danes ali jutri, tj. petek 16.4., ker ga nujno rabim. Torej, sporoci mi na mail in mi pusti stevilko. Poklicem jutri dopoldne.
Pozdrav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD: Shanghai

Oddelek: Novice / Procesorji
374003 (2658) Pesimist
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533616 (3010) AtaStrumf
»

Navijanje P 75mhz

Oddelek: Navijanje
181114 (935) SkIDiver
»

volcano ali orb? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
604126 (3376) miguell
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
161401 (1235) Boky

Več podobnih tem