» »

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

ajagodnik ::

Živjo,

imam problem.
Hotel sem prenesti sliko diska iz računalnika A na disk v B računalniku. Na A računalniku sem v winxp zagnal ghost, šel na peer-to-peer tcp/ip in sistem se je zagnal v pc-dosu kot pričakovano. Ker očitno nisem imel pravih mrežnih nastavitev ni ghost opravil nič in ponudil, da ponovno zažene windows.

Kar pa se seveda ni zgodilo...

Če ročno zaženem GHREBOOT.exe tudi ne pomaga, tako da se sistem boot-ta iz te Ghost particije v dosu.

Kaj storiti?

Je možna kakšna live linux varianta, in kakšna datoteka v winsih, da spremenim vrstni red bootanja? Rad bi ohranil vse podatke.

LP

zile ::

Ja tko pa ne vem če bo šlo...za to bi moral imet ghost server, pa dhcp inštaliran. Ker šele potem ti dhcp server dodeli IP številko v dosu. In na tak način lahko ghostaš n mašin v dosu naenkrat.
Po moje je še najboljš da uzameš disk iz B mašine in ga priklopiš v A mašino in potem ghostaš z opcijo "disk to disk".
Druga opcija pa je da image od A mašine shraniš z opcijo "disk to image" na nek medij (cd-RW, zunanji usb disk, etc) in potem iz tega medija, ghostaš B mašino z opcijo "image to disk" .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

ajagodnik ::

hvala,

me pa bolj muči to, da se mi računalnik A (na katerega delam) ne zažene v winsih.!

Ghreboot.exe, ki ga ghost požene, da obnovi staro stanje, ne deluje. Tako imam trenutno samo 1 vidno particijo (od ghost-a), drugih pa niti gdisk ne vidi!

LP

ajagodnik ::

Če kaj pomaga:

na c: disku (edini zdaj prepozani particiji) se nahaja poleg ghost imenika, tudi MBR.BIN datoteka.

Nekako se mi zdi da tale ghost začasno prepiše MBR in ga potem ghreboot potem nazaj zapiše in da je tale MBR.BIN arhiviran MBR?!?!

zile ::

Kako to misliš ? A zdej je problem, da ti mašina A ne pride v windowse? Malo povej katero verzijo windowsov sploh imaš. Pa kakšen datotečni sistem (FAT32, NTFS, etc..) uporabljaš. Ker če imaš NTFS potem v dosu itak ne vidiš nobene particije, razen FAT32 ki jo naredi ghost.
Katero verzijo Ghosta uporabljaš ?
Če se ti ne zboota lahko probaš z ukazom iz dosa
fdisk /mbr
Fdisk imaš na sistemski disketi od windowsev.

ajagodnik ::

WinXP SP1
Norton Ghost 2003
NFTS

Po končani Ghost seji v dosu bi se morali windowsi ponovno zagnati (to naj bi omogočil ghreboot.exe), ampak stanje ostane isto in se boota z edine particije.

Našel sem, da si lahko pomagaš z "gdisk", ki se poleg ghost.exe itd. nahaja v tej particiji, vendar javi, da ni nobenega diska in ni od pomoči.

A se po "fdisk /MBR" ohrani prejšnje stanje particij in podatki (C:, D:)?

Hvala

zile ::

Ja stanje se ohrani. fdisk /mbr se požene, samo v primeru da ti napiše inaccessible boot disk.
Zdej men še zmer ni jasn kako ti ghostaš oz. ko govoriš po končani seji se morajo windowsi zbootat. In sploh ne vem kaj je ghreboot.exe :8)
Baje nova različica ghost 9, naredi image kar v windowsih in se sploh ni treba več d**** v dosu pa rebootat mašine, če hočeš narediti image.

ajagodnik ::

>Zdej men še zmer ni jasn kako ti ghostaš oz. ko govoriš po končani seji se morajo windowsi >zbootat. In sploh ne vem kaj je ghreboot.exe :8)

ghreboot.exe je program, ki ga ghost štarta, da vzpostavi prejšnje stanje (se pravi windows). Ta računalnik ima sliko B računalnika, ampak se ne da tako naredit da A teče v windows B pa v dosu, in se zato A zažene v dosu (in za hecočitno malo prepiše mbr ali tabelo particij), prenese iz A --> B sliko in se znova reboota v windows (ghreboot)

Pomoč uporabnikov na internetu je pa strašna.
1) Če se ne reštarta Windows, ročno zaženi ghreboot.exe. NIČ
2) Če to ne prime, potem vzpostavi prejšnje stanje z "gdisk.exe", tako da zbrišeš "novo" nortonovo aktivno (DOS) particijo. NIČ, gdisk javi da ne najde diska
3) glej prvi dve točki

http://service1.symantec.com/SUPPORT/ghost.nsf/pfdocs/2002110115000025?Open
http://service1.symantec.com/SUPPORT/ghost.nsf/8f7dc138830563c888256c2200662ecd/dfb4b017218165c088256c3f00622fae?OpenDocument&prod=Norton%20Ghost&ver=2003%20for%20Windows%202000/NT/Me/98/XP&src=sg&pcode=ghost&svy=&csm=no
http://service1.symantec.com/SUPPORT/ghost.nsf/docid/2002102214015625&src=n

ajagodnik ::

a je kakšna varianta, da se vsaj podatke reši?

zile ::

Jest mislim da si preveč zakompliciral stvar. Očitno meni ni znana tvoja metoda ghostanja celega diska na drug disk. Vse kar bi moral ti narediti je, da bi vzel drug disk in ga priklopil na A mašino. Pognal ghost v dosu in ghostal z opcijo "disk to disk".
Podatke po moje najlažje rešiš, da na en drug disk naložiš operacijski sistem in svoj disk priklopiš kot drug (slave) disk.

cryptozaver ::

Poskusi takole. Z Ghostom naredis 2 disketi mislim da v toolsih. Vsaki dodeli ustrezen IP za peer to peer povezavo, ter pravi driver za mrezno. Oba compa zbootaj s tema disketama. Sedaj lahko naredis sliko particij na drug ali isti pc (resitev za podatke).

Kar se pa tice slike diska iz enega pca na drugega pa je moja izkusnja taka. Najprej!!! sem si naredil backup MBR na master pcu. Nato sem s PM nardil enako strukturo particij na sours pcu. Po zgoraj omenjenem postopku sem prenesel particijo po particijo in na koncu na sors pc-u restavriral se master MBR. 'Okol riti u varzet' bos rekel? Res je. Drugac ni slo. Disk 2 disk varjanta mi nekako ni uspela. Torej zadeva mal traja ampak DELA!!!
Sistem: dual boot, grub RH9, XP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopija diska z errorom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6791 (657) StajercSSS
»

Prenos sistema na drug disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
111259 (1158) gumby
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101283 (1183) nero
»

Fax preko ISDN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161294 (1152) romario
»

notebook <-> PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
10844 (717) ToniT

Več podobnih tem