» »

Ghost image in SATA disk

Ghost image in SATA disk

RudeBw ::

V računalniku imam 2 diska in na vsakem 3 particije. Na C particiji SATA diska imam ene Win XP, na drugem disku pa na svoji particiji druge Win XP. Sedaj bi rad z Ghostom 2003 naredil image C (SATA) particije, pa ne vem kako. Pri ponovnem zagonu se ne zgodi nič ampak se mi namesto Ghosta začnejo zaganjati windowsi. Finta je sigurno v SATA gonilnikih, ki se morajo predhodno namestiti. Ali je kdo že kaj probal v tej smeri ali pa kakšen pameten nasvet?!

Daedalus ::

Uporabi Ghost boot disketo/CD z dodanimi S-ATA gonilniki, pa bi moglo delat... Če gre na tak način ghostanje prek mreže, bi mogli tudi preko SATA krmilnika palit...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mavrik ::

To se bolj sliši kot da ti dejansko nimaš nastavljeno naj se sistem požene s CDja.
Drugače pa moraš ko delaš GHOST image na CD nastaviti tudi, da doda notri SATA gonilnik za tvoj chipset in bo stvar delala.
The truth is rarely pure and never simple.

Poldy ::

Drugače pa moraš ko delaš GHOST image na CD nastaviti tudi, da doda notri SATA gonilnik za tvoj chipset in bo stvar delala.

Kje to nastaviš? Sem iskal pa nisem našel...

zile ::

Rešitev je...
Se pravi ghost.exe -FNI ali -NOIDE odvisno kero verzijo ghosta maš
Drugače pa obstaja tudi ghost /? pa maš vse switche razložene, a bo? 8-)

RudeBw ::

Ja. zile, sem na enem forumu to že bral. To je verjetno treba nastavit v Autoexec.bat datoteki , ki je na zagonskih diskitah (ki jih naredi Ghost). Ja pa še to , imam verzijo 2003, ki je del Norton Utilities. Sem jo tudi updatal, vendar kljub -FNI ali pa -NOIDE stvar ne deluje. Problem je v tem, da se mi pri zagonu ne naloži niti CD ROM, niti miška. edina varianta je da shranimi image na trdi disk, kar pa mi nikakor ni všeč. Če pa kreiram Boot DVD z Nerotom pa se mi vse lepo naloži, ko pa poženem Ghost, se mi ta sesuje, tako da me vrže nazaj v DOS. Kaj še lahko sploh probam. Na forumih pravijo da verzija 2003 zna delati s SATA diski. Če je že komu to v praksi ratalo naj prosim točno napiše kako je to naredil.

zile ::

Itaq da dela.
NE vem kwa kompliciraš.
Nared eno sistemsko disketo. Image maš na netu. But disketa 8-)
Na eno vržeš pa ghost.exe
In ko si v dosu napišeš ghost -FNI oz. -fni

RudeBw ::

Žal, pa ne dela. Saj če bi šlo tako kot ti praviš, jaz sedaj ne bi težil naokoli. Še sam ne vem u čemu je fora. Ko poženem "Ghost -FNI" se vse skupaj sesuje. Če delam z Ghostovim DOS-om se CD ROM in miška sploh ne uspeta zagnat (neki eRRor). Če delam z Win98 DOS-om se pa na koncu, ko poženem ghost vse sesuje (vrže me nazaj v komandno vrstico). Mislim, da bom moral probat s katerim drugim programom za izdelavo image-a particije. Pa vseeno hvala.

DominusSLO ::

ghost 9.0 nima nobenih težav s sata...

TribesMan ::

Če imaš na compu Ghost 2003 ti ta omogoča izdelavo boot disket z ghostom po meri... dodas lahko USB/Firewire/Scsi/SATA gonilnike... tako da zadeva spozna vse po spisku. Se najbolj fajn je to, da kar sam poisce vse mozne gonilnike in naredi disketo na osnovi tvoje windows konfiguracije. Mene je kar presenetilo, ko sem imel na voljo za ghostati tudi iPoda, ki je bil takrat cisto po nakljucju vklopljen v racunalnik...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

Sem zdej instaliral tale ghost 2003, pa ne najdem nikjer menuja, da naredim boot disketo ali boot CD ...
A je tale kakšna oskubljena verzija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

TribesMan ::

Ah ja... Problem je VEDNO med stolom in tipkovnico...

Vžgeš Symantec Ghost 2003 in na levi strani okna imaš menu z tremi izbirami "Ghost Basic", "Ghost Advanced" in "Ghost Utilities". Izberi "Ghost Utilities"... Potem se ti pojavi na izbiro "Norton Ghost Boot Wizard"... klikni to... In potem sledi čarovniku... če je karkoli drugače nimaš Ghosta 2003 ;) Ali pa nimaš licenčnega Ghosta 2003...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

Izbiram samo med "Ghost Basic", "Ghost Advanced".

"Ghost Utilities" nimam :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako naložit image sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
102443 (2443) McMallar
»

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Oddelek: Operacijski sistemi
101563 (1431) cryptozaver
»

Norton Ghost - kako kopirati image preko mreže?

Oddelek: Programska oprema
151308 (1148) pirx
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302400 (2014) Preseren
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole

Več podobnih tem