» »

Fx5900 vs. Ati 9800

Fx5900 vs. Ati 9800

5pellfire ::

It's another graphic card topic ...>:D

Kupujem novo računalo in še vedno imam par vprašanj:

Kakšne so razlike med FX5900/5900XT/5900LX ter katero od teh kart se splača kupiti ter
od katerega proizvajalca (zanima me tudi izkušnje z navijanjem ter kakšen hrup delajo).

Glede Radeona 9800 Pro - pa me zanima katerega proizvajalca najbolj priporočate
(ogledoval sem si Herculesa in Gigabyte - bolj se nagibam k Gigabytu ker je cenejši - Jae).
Na koliko se da to grafo navit ter ali je glasna? Kolikor sem videl ma hlajen samo procesor,
RAM-ov pa ne.

Še to, ali je 9800 Pro od Power Color-ja dober ali je to bol tak - omenjen glih ni na tem forumu
(okoli 60K pri chip Trade v MB)?

Ali se pa mogoče splača počakat kaki mesec in kupit katero od grafičnih kartic naslednje
generacije (samo bojo cene verjetno bolj divje - več kot 70K pa ne dam za grafično).
  • spremenilo: 5pellfire ()

Caligula ::

Vzani Radeona 9800 PRO, ker je boljsi, dobis ga pa za kakih dobrih 50 jurjev od Glinka (uporabnik na forumu in mu lahko posljes zasebno sporocilo), ki jih pripelje iz Avstrije ali pa na www.dinodj.com kjer jih tudi en sverca.

Firma ni vec tok vazna verjetno. Zlo tezko napovedat kera bo boljsa, ker ne ves kere zaloge, serije... so.

Boki_ ::

Takoj po izidu 9800Pro sm nekje bral, da naj bi ravno powercolor meu najboljšo grafo oz. najhitrejšo. Nism še meu izkušenj s tem proizvajalcem, tako da ne vem. Odloči se sam, jaz pa bi vzel od Herculesa, če maš na izbiro (Jae).
I'm back

PrimozR ::

A pa bodo pol 5900 pa 9800 kej cnej k bo ''2. generacija'' izšla??

Caligula ::

V Avstriji mislm, da so ze kr dosegle rock bottom.
Pr nas se bo kvecjemu kej poznalo zaradi EU sam do 1 maja se dalec najbolj splaca presvercano kaj vzet. Najcenej. Vse ostale opcije bodo kvecjemu drazje.

mloncar ::

če se boš pa za 5900 odloču, potem pa kupi od leadteka 5900lx!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

5pellfire ::

Ja, saj mene tudi bol k Radeonu 9800 Pro vleče kot pa k GFX (baje boljša TV-out kvaliteta slike ), sam mi je en trgovc reko da se jih ne da več dobit. Bomo še videli, računalnik bom kupo v roku 2 tednov tak da še imam cajt se pozanimat. Ko grem kupovat 9800 Pro na kaj vse moram biti pozoren (hitrost/proizvajalec ramov
, še kaj drugega). Glede Proizvajalcev; baje ma Hercules najboljšo karto (samo je draga ko hudič
- okoli 80K), Gigabyte se baje ne navija preveč dobro, ostale firme kot so Club mi pa tudi ne dišijo ker so kao neke no-name (tudi za Power Color sem prvič slišal pred par tedni). Ali se motim?

Glede GFX kateri od 5900 je najbolš (brez ultra)i; 5900 je osnovna verzija, LX ma samo rame počasnejše (2.8 namesto 2.2ns) ali še kaj, XT pa ima jedro in pomnilnik počasnejše. Sem trofo? Pri GFX mi je najbolj pado v oči ravno Leadtek (zdaj mam Leadtekovega GF2Mx že tri leta pa od
2 dne kaj sem ga domov privleko dela navit brez problema).

Caligula ::

No jaz ti vsekakor svetujem svercano, ker je najceneje.

5900 nima boljsega TV Outa.

Ce bi rad cimvec kartice za cimmanj denarja sploh ne bos vec spraseval kerega proizvajalca ampak pac katerega 9800 PRO dobis za cimmanj.
Zadnje case je to Sapphire iz Avstrije.

Nasploh si ne jemlji casa z spekuliranjem kero firmo,.. , ker bos zapravil cas na koncu ti bo pa tisto KAR NAJ bi kao bilo najboljse,... v praksi najslabse delalo.

Skratka brezveze.

Dr_M ::

ampak pr sapphire pazi, ker pri njih frekvence lahko mocno odstopajo od specifikacij (poznam kr neki ljudi ki so se zajebal), tko da nujno prej preveri kasna je situacija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Z Sapphire Radeonom 9800 Pro še ni bilo težav saj dela na 378/338 Mhz.Tisto so bile razne 9800Se,....

VASkO ::

Dr_M, potem ze niso dobili Sapphire 9800, ce ni bil clock taksen, kot mora bit. Vse sapphirke imajo take clocke, kot morajo biti.

Caligula ::

Sapphire nateguje samo pri 9800 SE

9800 PRO majo pa vse kartice enake clocke.

boštjan ::

tudi za Power Color sem prvič slišal pred par tedni

pol pa nena ti najbolje spremljaš ATI partnerjev.Powercolor je že kar nekaj cajta prisoten,pazi samo,da ne boš kakšo lite verzijo kupo.Aja pa tudi club 3d ni za v smeti.Obe ti karti imata referenčni dizajn,razlika se opazi samo v ramih,torej navijanju,osnovne hitrosti morajo bit enake(razen če naletiš na kako lite verzijo)

Dr_M ::

VASkO: no...za 9800se vem da majo cudne clocke in za 9600XT pravtako, za ostale pa nebi vedu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quickbeam ::

Zdravo,
tudi sam kupujem Sapphire 9800pro v Avstriji, pa me zanima ali je moj rač dovolj močen da vsaj približno izkoristi to kartico.
Athlon 2400+
mb QDI Kudoz 7E
512MB ddr
grafika trenutno 9000pro

Caligula ::

Plato mas mal brezvezno drugac pa mam jaz tud 2400 pa ga navijem na 2300 pa kar fajn gre-mam 9800 PRO. Lih prav bo, da ne bo graficna ozko grlo, ce se kak antialiasing vklopis. Skratka kupi kartico da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kero Grafično do 45k?

Oddelek: Kaj kupiti
171676 (1343) Roadkill
»

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

Oddelek: Strojna oprema
432735 (1681) DjTonic
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985827 (3959) Dr_M
»

Katero grafično do 50.000 Sit Kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
231791 (1311) JurDoZ

Se pripogneš, ATI te pa nategne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
715007 (3452) Caligula

Več podobnih tem