» »

Katero miško naj kupim?

Katero miško naj kupim?

«
1
2

KameHameHa ::

Ja zanima me katera miška je po vašem mnenju in izkušnah najboljša za igranje iger predvsem Q3 in podobne?
Lahko tudi prilepite slike svojih GLODALCEV!:D
  • spremenil: Tomi ()

nicjasno ::

Najbolsa mis: logitech mx500/700/900 z zicko/wireless/bluetooth . Pac po okusu.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

iration ::

Jaz sem z Logitech MX510 zelo zadovoljen.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Trubadur ::

mx700

majka od podgane res
splača se dt 20k
Berite Thomasa!

Eru ::

Jaz sem tudi zelo zadovoljen z mx510

jest10 ::

logitech BJ58 je čisto dovolj

KameHameHa ::

kaj pa tista miška,ki je bila že med novicami mislim da je boom sleng ali nekaj takega?
A ima kdo takšno? Mislim,da me 1000dpi loclivosti optičnega senzorje!

TESKAn ::

Imam MX500 in je zelo dobra. Priporočam.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kuglvinkl ::

Sicer imam MX500, ampak zunaj je MX510, zelo verjetno malo izboljšana, cena enaka.
Your focus determines your reallity

para-site ::

MX510 ima bolj natančen optični senzor, je lepša na izgled, pa še cenejša. Prvih 100, ki smo jih dobili, smo jih prodali za šalo...

Matek ::

Hmm, za resno igranje FPSjev brezžične miši žal odpadejo, tako da ostanejo MX300 (se skorajda več ne dobi), MX310 (če si levičar ali pa če nimaš dovolj velikih šap), MX500 in MX510 (raje drugega, ker je pač malo izboljšan). Alternativa je še MS IntelliMouse Explorer 4.0 (se pri nas težje dobi + drag + MX serija ga vseeno prekaša), Boomslang in drugi Razer produkti pa so bolj ali manj eksotika. Nasploh se še zmeraj nekaj igrajo s kroglicami in njihovi izdelki niso več to, kar je bil Boomslang v svojem zlatem obdobju.

Da zaokrožimo: Zlata izbira - MX510.

Ne pozabi na dobro podlogo ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jurcy ::

definitivno mx510(ja mam sam,suuupr),ker brezžične so počasne pri fps

ddeben1 ::

jurcy: kok lahk trdis de so brezzicne pocasne?!?;(( Sm ponosni lastnik mx700 in morm rect de je to mis in pol! zadovolji se tako zahtevnega uporabnika...:\
RAdeON rullz!

jurcy ::

ah,ah gremo dokazvat kaj je bolje no

downloadaj od tle tole orodje in mi povej score:D

ddeben ::

Mal cez 160hz,vcasih tudi 180hz....v povprecju nekaj cez 150hz. Aja mam jo pa na usb prkluceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

jurcy ::

210hz...za igre torej mx510 ker imajo najboljše miške(brezžične) slabši hz rate in še dražje so:D

Zheegec ::

MX510 rula - lahko povem iz prve roke :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomay ::

Imam logitechovo miš za 4ksit usb optika...

Dela tako dobro kot vse logitechove miši do sedaj.
Voodoo 4Ever

Macketina ::

Ce so ti primarne igre, se posebaj Q3, UT2003 in 2004, UT, in podobne, ti lahko recem le
Razer Boomslang (2000dpi) + vrhunska podloga (recimo Surface 1030).
Namig Ebay, oglasi, itd...marsikaj uporabnega se najde na razer.tigga.org/, kjer majo tud forum o raznih Razerjih in teste podlog (drugo leto zapored je zmagala zgoraj nasteta podloga).
Nimam pa izkusenj s novejsimi opticnimi misaki, kot so MXi.Lahko pa ti povem da je ta kombinacija ubijalska in mi je vredna vsakega tolarja.

lp
Macketina!

KoReNJe ::

jz mam logitech click! optical mouse in mislm da je prov dobra... res da sm mal boljsi v enemy territory... mozno da zarad miske :) ... je preprosta in sluzi svojemu namenu...

PARTyZAN ::

Gamerji ne nabavljamo brezžičnih miši! Drgač pa MX510 + Steelpad 4S = 8-)

KameHameHa ::

oh fino fino!Zgleda,da bom nabavo mx 510,ker smo pred ustanovitvijo klana ( Q3 ) in vsaka prednost pride prav!
Se zahvaljujem za nasvete,če pa še ma kda kakšnega pa kar sem z njim!:D

Mogoče pa se srečamo v kakem DM!:D :D
KitaKiHira

skalca_man ::

Hmm no pa se bom jaz malo razpisal malo o miškah.... prvo naj povem jih imam kar nekaj no pa da naštejem:

Logitech :
Mx500
Mx700
Dual optical mouseman

Microsoft:

intellimouse explorer 3.0

Zakaj imam toliko miši... preprosto imam rad miške :D .

No odgover je preprost sem namreč edem tistih ki igra multiplayer igre in se trudi biti najboljši.Ko sem začel svojo kariero sem kupiti eno dobro miško in vse kar mi je padlo v oči je bila Logitech dualoptical mouse man,za katerega pa se je izkazalo da je bil odličen nakup.Nakar pa se je glodalec s časoma pokvaril.. ne vem zaka nevem kako.In sem hotel kupiti nekaj tako dobrega in ravno takrat je prišla na naš trg mx700 ultimat gaming mouse machine(vsaj tako je rekel ToneŽeleznina) ... vendar kot so me opozarjali online reivewi so lahko tudi burek in tale je bil dokaj mrzel.Finta rewievov je da jih testirajo Pisarniške Srace,ki igrajo fps igre med malco.No nakar nisem bil preveč zadovoljen,bom napisal kasneje zakaj,sem kupil MX500 in igral z njo.. čez nekaj časa pa sem pristal na Microsoftu explorer 3.0 ki pa jo uporabljam zadnjih nekaj mesecev.

Ko sprašuješ znano vprašanje:Katera je najboljša miš,podlaga... etc to je kot pri recimo tenis loparjih pa pa skate opremi.Odvisno kaj ti sede.Tisti dpi in podobno je tko tko lahko piše marsikaj ampak dokler ne boš igral z svojim glodalcem ga ne boš spoznal in hkrati zvedel ali ti "sede" ali ne.No pa na hitro kaj ima katera miška:

Mouseman dualoptical mouseman:
Pros:
Majhna in je odlična za igre v katerih so važni mali gibi odlična odzivno in zelo male nogice-malo trenje,zelo dober material nogic,vendar neobstojen če se uporablja odličen stranski gumb,katerega pritish ne upliva na lego miške. 9/10
cons:
Meni se je pokvarila :(

MX700:
Pros:ni corda in se ne zatika,hitrejša odzivnost gumbov kot pri mx500(sliši se čudno vendar je).
cons:ni corda :) lag

MX500
pros:dobra material nogic,zelo obstojno malo trenje,veliko gumbov(ne delajo vsi če ne uporabljate mouseware),zelo tekoč mousewheel,
cons:počasna odzivnost gumbov

intellimouse explorer:
pros:zelo malli odzivni časi gumbov,zelo občutjiv senzor,energonomsha(po moji roki bolje kot MX500 in MX700),najpreciznejša miška do sedaj.
cons:slabe noge-ogrmone zelo slab material veliko trenje,slab mousewheel,slaba stranska gumba.

Še nekaj razlik med proizvajalcema:

Logitech:debel kabel zelo zatika(lahko bi priklopil termoakumulacijsko peč nanj),miški se zmeša že 2mm nad podlago(zelo slabo za igralce z malo občutljivostjo in brez pospeška),problemi z goniliki.
Microsoft:ozek kabel res se obnaša brez zatikanj,odzivnost miške,miška kaže normalno tudi 1cm nad podlago

Finta je da spoznate kaj vam je všeč,jaz definitivno predlagam hibrida med MS in Logitechom-Dualoptical mouseman z MS srcem in repom.Poglobite se vase kaj rabite kako občutljivost rabite ... na kaj date več... probajte...

Botton line: miška naj bo manjša da si lahko pomagate z zapestjem,če ima miška slabe nogice si lahko kupiti teflonske trakove,rabite pa seveda tudi dobro podlago.. ampak o tem bom kdaj drugič

Podlage ki jih premorem:
X-track hammer,FunK1030,Destructo pad,everglide giganta,SiOL -svet ni eden svetova sta dva( omg this shits got pop)

Če ima kdo še kakšno vprašanje glede na kake driverje uporabljat(MS,XP,Mouseware),kako deluje tabela pospeška.. ali kaj podobnega z veseljem pomagam,ker vem da bi meni ta pomoč prišla krepko prav preden sem zmetal ves ta keš da sem stestiral kaj mi sede.

skalca_man@siol.net

-=over n' out=-

skalca_man

Letošnji CS svetovni prvaki uporabljajo MS intellyexplorer 3.0 (papige:)) )

Se odpravljam napisati eno "seminarsko" o miškah,gonilnikih,cfg.jih,etc samo za enkrat še nisem našel prave motivacije.

freserovski ::

jaz imam intellimouse explorer že odkar so jo naredili (kaj vem 4-5 let, tam nekje...) pa sem zadovoljen z njo. Čeprav so naslednje modele še nekaj izboljševali, vsaj kolikor sem slišal.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

whatson ::

Mam logitechovega trackballa ... optical.

Sem ful navajen, pa ful boljši je trackball v igrah. Še posebej zato, ker ne trpi roka ali zapestje.

Probajte.

Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Dr_M ::

skoda, da ne delajo vec misk s kuglo.... :'( :(
se vedno so najboljse za spile.
do zdej se ni miske, ki bi bla vredna zamenjave moje logitech mouseman2 (ja se brez kolescka je).
no ce bi se mi ta res pokvarila, bi kupu samo in le mx500/510.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

še en glas za mx510 z moje strani...zdej jo mam že nekaj tednov in ni razlike med kroglično in tole...ubistvu je...tale se ne zabaše:D

Zheegec ::

Kolešček res malo pogrešam, ni bolj štoraste stvari za igrati igre kot mišak s koleščkom, pa še podlogo moraš imeti 8-O
Na MX510 sem se navadil v 2 dneh, res je to zelo dober mišak.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Grimlord ::

Da še jaz pohvalim MX500... mi jo je posodil en sošolec, pa morem rečt da me je presenetla. Je rk fajn z njo delat. Še posebaj je fjan da ma tolko gumbov.. use them wise :\ Pa še tako mehko gumo ma obstrani...feels kinda nice to touch... ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Macketina ::

No da se jaz napisem in se razpisem:
Ko sem dobil Razer Boomslanga 2000Dpi, sem rabil precej casa za privajanje.Miska je noro natancna,ima 5 gumbov (eden je kolescek,ki je ravno prav hrapav in lepo tece),sam ko sm jo pa dubu sem pa rabil vec kot en teden da sem se navadil,kot prvo,miska je velika in nisem jo znal dobro drzat,zato me je bolelo zapestje.Zdej je ne menjam za noben dnar.
Drugo kar je pa locljivost.Dejansko vidim razliko v miskah in ta ima konkretnih 2000dpi.Miska je tako noro odzivna na nihce ne zna uporabljat te misi tko "normalno" ki je pri meni na obisku>:D je ful zanimivo gledat ljudi kako se trudijo zadeti gumb START ali pri browserju vrstico za vpisovat URLje.
Se primer,kolk je dejansko to odzivno.Miskin kazalec zapeljite do skrajnega spodnjega roba ekrana (pod quick lunch in ostalo) tako da se ga cisto malo vidi.Nato v ravni crti zapeljite kazalec do skrajnega zgornjega roba --> koliko centimetrov je naredila miska na podlogi??Pri meni 1.7-1.8 centimetra.Zaslon 1024*768,pospesevanje kazalca izklopljeno.S tem da bi lahko vsak pixel dejansko zadel>:D (hint: glava nasprotnika v poljubnem FPSju)

lp
Macketina!

Dr_M ::

Macketina: neki me moti pri tvoji izjavi. ubistvu je pri miski tako, da bolj ko je natancna, pocasnej se kurzor premika, ne pa hitrej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Macketina ::

Dr_M : morm priznat da ne razumem cist dobro kaj si hotel povedati.Dej prosim razlozi?!
Domnevam da si hotel reci da cim natancnejsa (=vec DPI?) ima mis,tem pocasneje gre (se kurzor premika)...zakaj ze?:\

lp
Macketina!

Dr_M ::

Macketina: ja prov si razumu. zakaj pocasnej? ja ker je bolj natancna. zakaj pa bi bla hitrejsa?
recimo najhitrejsi test je osvezevanje PS2. najprej dej na 40Hz, potem pa se na 200Hz, pa bos vidu o cem govorim.
zelo podobno je pri optiki.
vem pa kako dela ta boomslang, ker jo ma en moj frend. ce izklopis pospesevanje, se kurzor komi premika, pa se na najvisjo hitrost mors dat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

Najmanjsi premik miske na ekranu je za eno piko. Ce ma mis senzor ki zmore prebrat 2000 pik na palec, pol se na en palec premakne dalj kot pa recimo 800dpi mis. Sicer se da hitrost premikanja stelat, sam ce ma mis manj dpi pa nastelas visoko hitrost, pol se mis ne premika sam za eno piko ampak za vec skupi ker senzor ni dost natancen.

Lahko pa se tudi motim...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boha ::

kje dobit tega mišaka, mx510 namreč? nikjer ga nimajo (bigbang, bof, comtron, enaa), dobavni roki so po 14 dni ipd.

apachee ::

Jst sm ga vidu u

Leclerc
BigBang na Rudniku

Lig dons ga grem iskat, upam da ga se majo in da mi ne bos ti ta zadnjega pred nosom skinu ;)
You can't win without The Finn!

zlobcek ::

macketina tole (po tvoje) občutljivost oz. razmerje med premikanjem miši po podlagi in premikanjem kazalca na zaslonu se da nastavt za usako miš tko, da ne boš zadel START gumba:D


LP Primoz

Zheegec ::

Boha - blue MX510 sem čisto lepo dobil v Big Bangu v Lj,
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boha ::

@apachee: thanks, bom še na rudniku pogledal

@ALIEN3001: kdaj pa? jest sem bil danes popoldne tam, pa jih niso imeli več...

Zheegec ::

Kakšnih 9 dni nazaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Macketina ::

wiessy: seveda se da nastaviti za vsako,se tako bedno misko da se kazalec premika zelo hitro (sej mislis/mislite to da v OS (Win,Linux) nastimas hitrost miske do konca, oz. to omogocajo se nekateri spili), toda glavna razlika je v natancnosti, tega pa ostale nimajo.To premikanje sem dal za primer oz. zgled kako hitro se kazalec premika po zaslonu, glede natancnosti, ki je bistvena za razne FPSje in podobno je pa relativna in mi morate verjeti na besedo >:D ali na podatek da imajo najboljse opticne misi locljivost 800DPI (ker obstaja samo eno podjetje ki dela take senzorje,tako je,isti opticna stvar je v Microsoftu/Logitechu/Dexxi/...),moja pa 2000DPI.
Drugace imam pa priklopljeno na USB, driver za XP ne podpira vec PS/2:) in ko mi crkne,ce mi crkne tako da se je ne bo dalo popraviti, bom kupil le in edino zopet isto mis...

lp
Macketina!

Dr_M ::

in kok pride sploh ta boomslang??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Macketina ::

Dr_M: mene je prisel 15.000 + postnina, s tem da sem jo kupil od nekega slo-techovca,ki je sel na Linux (in se morda zdej tepe po glavi zakaj jo je prodal :D ali pa tudi ne).To mis sem opazil ze na Slo-Nestu v Secovljah, ker sem ze prej vedu za to mis - ozko specialna, profi gejming, nekaterim ne bo sedla, nekaterim pa bo, vsekakor pa mislim da pase v to temo.
Da se jih se dobit, ce ne drugega na E-bayu, sam pazi, dva modela sta prekticno identicna, le locljivost je pri eni 1000DPI pri drugi pa 2000DPI.

lp
Macketina!

BlazP ::

@Macketina: Si dal pa precej slab zgled. Se 10 let staro misko na kroglico se da nastelat da se bo s premikom 1.8cm premaknala iz enga konca na drugega na ekranu.
Tega se ne prodaja pr nas? Ka ce bi zastopnik postal za Boomslang?:D

Macketina ::

BlazP: odgovarjam se zadnic.
Seveda se da 10 let stari misi nabit tako hitrost, da pride v 1.8 cm cez cel ekran.Samo si falil bistvo.Koliko je taka mis natancna?Zelo malo.Zakaj je tako?Ker njeno tipalo ne osvezuje dovolj pogosto spremembe polozaja.To je tisto kar ti povejo DPI-ji.Kolikokrat miska pove racunalniku kje je dejansko kazalec.To je loclivost,natancnost miske.In dal sem svojo za primer kako se da pri profesionalnih gajming miskah imeti misko zelo hitro,a hkrati tudi natancno!To je tisto bistvo - natancnost.Kajti v recimo UT2004 rabim na podlogi recimo 2 cm da se obrnem za 180 stopinj ter se recimo par milimetrov popravka da zadanem sovraznika oz. njegovo glavo.
Razer trzi trenutno Viperja,ki je opticna mis.Se pravi ima najvec 800DPI-jev,ker je to najvec kar obstaja opticno tipalo.Da pa se nekje se dobiti Razerja Boomslanga, morda rabljenega,morda novega, mislim pa da jih ne delajo vec.
Ce imamo gajming ohisja,LCDje,podloge itd...ravno mis se mi zdi najpomembnejsa od nastetih.LCDji profi gejming so boljsi od navadnih LCDjev, sam to v bistu popravljajo "napake" LCDjev, ghosting in ostalo.

lp
Macketina!

PrimozR ::

Evo še en glas za BJ58

PrimozR ::

Aja, dobr da mam velko roko, ker mi zapestje lepo počiva na mizi:D

Macketina ::

BJ58?Kaksna mis je to?Vem da je od logitecha in opticna, toda ima kaj posebnega ali je to cisto navadna opticna mis za 3500SIT?

lp
Macketina!

PrimozR ::

Navadna:D ( Takala)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

ja to je ena cist obicna :) :)

jest mam zdej tako misko


zamenu bi jo pa kvecjemu za tako


:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti na področju računalniških mišk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
979659 (6968) Nejc Pintar
»

Nov članek: Test mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
10811615 (9595) Xplicit
»

Natančno drseče miši?

Oddelek: Strojna oprema
352178 (1489) gzibret
»

Miška Logitech MX510 ali 512 DDR rama ali grafična

Oddelek: Kaj kupiti
251942 (1577) glinik
»

Ali obstaja boljsa mis kot...

Oddelek: Strojna oprema
272082 (1580) BaRtMaN

Več podobnih tem