» »

hercules 9800np @ 9800pro

hercules 9800np @ 9800pro

killah bee ::

lp,

mam par vprašanj glede zgoraj omenjene kartice.

kartico sem flešal z 9800pro biosom,navodila in potrebne datoteke sem našel na slo-modu,
no kartica je flešana,ne morem jo pa še kaj več naviti ko 385 gpu in 338 rami,ker se že pojavljajo kar hudi artifakti;(( ,nekje sem zasledil da jo je neki tip navil v višave,zdaj ne vem
ali je ta bios bil dober ali bi lahko flešal z kakim drugim biosom,kaj priporočate oz keri bios,
grafična je prav taka kot na slo-modovi strani in ima na ramih bakrene ramsinke,a je imel kdo tako grafo?

hvala za odgovore:))


killah

Caligula ::

Pa to ni nic! Koliko pa se je navijala pred flashanjem?
Domnevam, da ti je prej delalo 8 cevovodov?

killah bee ::

pa sej ima že tako ali tako 8 pipic,in prej se mi je isto lahko navila tako kot zdaj ko je flešana,

p.s. to ni SE izvedenka ampak navaden 9800 od herculesa(ki ima moder pcb in ramsinke na ramih na obeh straneh :D ,5tko da ne vem zakaj se noče več naviti;( ,ko pa folk to navija v nedogled,baje se naj bi dal te 9800 tudi dat na 9800XT sam nočem probat ker mi že malo višje frekvence od pro-ja delajo artije,

a je mogoče bios bedn

VASkO ::

verjetno je bios kriv
radeoni so znani po tem, da treba pravi bios najt, da se potem dobro navija RAM. GPU se ti ne bo nic bolj navijal z menjavo BIOSa.

za kartice z:
-8E chipped card R350 Samsung E-die DDR BIOS - P/N 113-A07518-100 dated 8/29/03

-RA chipped card the R350 Samsung DDR BIOS - P/N 113-A07502-102 dated 4/4/03 (its a PowerColor
PAL bios)

s tema biosema se ti bo najbolj navilo vse skupaj.

8E in pa RA pa sta oznaki na DDR cipih, 8E je novo jedro samsungov, RA pa staro. 8E se boljse navija. biose dobis pa tukaj.

killah bee ::

za kartice z:
-8E chipped card R350 Samsung E-die DDR BIOS - P/N 113-A07518-100 dated 8/29/03

-RA chipped card the R350 Samsung DDR BIOS - P/N 113-A07502-102 dated 4/4/03 (its a PowerColor
PAL bios)

s tema biosema se ti bo najbolj navilo vse skupaj


za to stran vem sam res nimam pojma kaj vse te cifre povejo,recimo jaz ne morem videti številk na ramih ker imajo v originalu ram sinke gor in jih nebi glih daju dol,
na uni strani pa je malo morje biosov in res ne vem kerega bi izbral.

nekje sem zasledil za bios od gigacuba,kao je dober

prosim če mi svetuješ ker bios,ker tam piše samo firma biosa kartic

moja kartica naj bi imela 3.3ns rame,tako vsaj govorijo

hvala

Caligula ::

Aj ,sem spregleda, da nimas vecSE verzije ampak NP. :P

VASkO ::

pismo, poglej datume in isci po tem

prvi za 8E je od gigacube ultimate edition na oni strani, preveri ce je datum enak...

drugi za RA pa ti pise, kateri je, powercolor pro, samsung ram pa se datum imas, kaj se vec hoces. zda pa ne bo tezko najt.

Soulja ::

Jst sm pa z original biosem lohk šou na svojem ne pro herculesom do 425gpu pa 360ram pol k sm jo pa poflešu z navadnim hercules pro biosom pa ni šlo nč bol. Pol sm se odloču da probam še tega gigacube pa mi je sam ram za ene 10mhz mal bl se naviju drugač pa ni blo bistvene razlike. Vmest sm probu še XT bios ,ki pa ni nč druzga kot predelan pro bios ,da ti grafo zazna kot xt. S tem pa nism nč prdobu razn napačno renderanih senc v 3D03 in s tem posledično do 200 pik bolši score ,v drugih testih pa se je za odtenek odrezal celo slabše od pro biosa ,pa še včasih je monitor izgubu signal. Tak da ti ga jst iz svojih izkušn ne priporočam.Probu sm tud od omenjen bios od powercolorja ,ki pa je bil za odtenek slabši od gigacubovga ,ki ga še zdaj uporabljam.Mene tud zanima kake rame ma moja grafa ,sam sm povsod zasledu ,da so edin na hercules nepro grafe dajal 2.8 samsunge tko da nevem kaj je res.Upam da sm ti kej pomagu ;)

killah bee ::

Soulja a si kaj krajšu ime biosa od gigacuba ker je gigacube.9800pro.bin,

če si povej z kakšno oznako,ker se mi ta zdi malo predolga, da ne bom kaj zaj...,

itaq pa drugač mam filing da ne bo šlo več kot 385/340,pač nimam spet sreče z kartico da bi jo lahko kaj več navil (mel sem 9600XT pa ni šel nikamor,pol 2 kartici od herculesa 9800se aiw in se tudi nista dale lepo modat zdaj pa še ta ne gre/pa sej je šla iz tov. frekvenc na pro to pa je tudi nekaj,pa še half life2 kupon sem dobil zraven,tko da mislim da so bile to zadnje serije kartic od herculesa in se slabše navijajo;( )

drugače pa moj p/n je 109/.....na koncu pa 090380
ne vem kaj pomeni una 80 ,letnica ne more biti???

hvala

Zgodovina sprememb…

Soulja ::

Sm preimenvou kr v 9800pro.bin ,ker če je bil ime predolg spolh ni hotl poflešat.Sam morš pazt k ma tale bios gpu na 400mhz pa ram na 350mhz default, tko da sm ga jst kr z ati bios editom zmanšu na navadne pro hitrosti.
Zgleda so se pr herculesu mogl ponucat tud slabše komponente zdej k so nehal izdelvat grafične pa monitorje. Kdaj si jo pa kupu?Jst jo mam že od decembra pa mi od takrt laufa na takih frekvencah.Sm mel tud 8500le od herculesa pa se je tud dobr naviju tko da maš ti res smolo :)) Kje si jo pa kupu da si še za HL2 kupon dubu, a je bla oem al box verzija?

killah bee ::

Kupil sem jo v jae pred 3 dnevi in je box verzija,za kupon halflife2 pa sem ga dobil ravno zaradi tega, saj mislim tako, ker so nehal delat grafe pa so dal kupone ki so jim ostali dali tudi zraven teh kart,pa še nekaj bi te prosi ,če bi mi lahko na mejl poslal tvoj zeditirani bios,ker pojma nimam da bi tudi jaz to spremenil,

če si za : c00kie@volja.net (oji so ničle drgač) pa res hvala:)) :D

Soulja ::

Sure ti bom poslov. Kva pa za flashat maš program?

killah bee ::

ja mam flashrom,

pa stari res hvala,upam da bo kul in da bo delal vsaj tko kot sedaj al pa še bolš>:D

bom pa sporočil kako je šlo:\

mej se 8-)

Soulja ::

Ok poroči k boš dobu ,k sm z opero poslv pa mam še mal problemov ;) Ja pa poroči pol rezultate ,drugač pa malenkost:D

killah bee ::

Evo sem flešu s tvojim biosom in se vsaj neki pozna,tko da pridem gpu do 390,rami pa so zaenkrat na 350,samo mislim da imajo še neki potenciala,
in res je kot je Vasko rekel da se gpu ne bo nič bolje navil,samo rami pa se in sem
vseeno nekaj spet pridobil,samo škoda ker se še gpu ne navija tako fajn,
ampak kaj čmo,zdi se mi če bi imel bolše hlajenje na gpu-ju bi zihr šlo še več,samo zaenkrat ne bom nič pedenal,

Souljo res hvala za bios in editor,ki je res kul zadevica in ful uizzy za dojet:D

lp killah

Caligula ::

He He, se vedno pa moj 9800SE@9800 PRO (nad 400 Mhz jedro in tam 370ram) pelje tvojga 9800@9800 PRO lulat :D

killah bee ::

He He, se vedno pa moj 9800SE@9800 PRO (nad 400 Mhz jedro in tam 370ram) pelje tvojga 9800@9800 PRO lulat


Jaz pa v jok. Sej moj 9800SE se je tud dobr naviju sam ni imel dobrih vseh 8 pipic.
Drgač mi je pa vseeno.Itaq si nism mislu da bom imel tako hudo grafo,prej sem meu
gf2 pol gf4-mx pol 9600,nato 9600XT,nato 9800SE AIW in zdaj 9800PRO,pa še ful huda na pogled zgleda>:D ,bom pa sigurno jo še mal navil samo bolše hlajenje rabim.
Samo res čudno da se jedra tako različno navijajo,za rame že razumem samo to pa en k.8-O

zaenkrat mam 387/355
mejte se:D

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Nc bat sm se salil :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flashanje 9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
904788 (3384) Black Metalc
»

Bios flash radeonke 9800 non-pro v 9800 pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
10911 (762) royal
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442331 (1728) Tilen
»

2.8ns rami na 9800pro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1205817 (3518) T(he) Boss
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282700 (2137) VASkO

Več podobnih tem