» »

D-LINK DI-624+ Wireless Router in DWL-G520+Wireless PCI kartica??!

D-LINK DI-624+ Wireless Router in DWL-G520+Wireless PCI kartica??!

falotXP ::

Nabavil sem si D-LINK-ov DI-624+ Wireless Router in DWL-G520+Wireless PCI kartico, z namenom, da bi si s sosedom delila ADSL povezavo. Sosed je od mene odaljen cca. 15m -max 20m.
Problem je sledeči:
Signal se izgubi po parih sekundah, ko pa nekaj časa šariš po nastavitvah pa je okrog 74%, ampak včasih prekine, včasih pa ostane tako dolgo časa, ampak, če je tudi vse OK z signalom se noče odpreti nobena internetna stran!

Kaj bi lahko bilo narobe?
Kje kaj več v slovenščini piše o D-Link-ovih stvari oz. o WIRELESS povezavah?

bmandelj ::

koliko je pa sten vmes??
navodil ne bos dobil v slovenscini zal

drugace pa probaj manjso hitrost povezave recimo 11mb
glede da ti ne ne odpre srtrani a si pravilno nastimal ip naslove, prehod, dns?
pa internet nastavitve v browserju?

malo vec informacij bo ze treba
drugace pa jaz sem imel podoben problem ker nisem prebral navodil za instalacijo mrezne
najprej gonilnike potem pa sele kartico v racunalnik

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

||_^_|| ::

najprej naj sosed prinese racunalnik k tebi pa nastimita da bo delal, pol pa nej gre domov probat.

Ce pri nastavitvah kaj konkretnega neves, kr vprasi (mam isti router).

falotXP ::

Vmes sta dve steni oz. okni, samo, da imam jaz sobo v prvem nadstropju, sosed pa spoadaj 15m stran, tako, da se iz moje okne vidi v njegovo sobo in obratno.
IP mi ni potrebno posebej nastavljati, saj imam dinamičen IP, sicer sem pa nastavil kot piše v navodilih, DNS-e nisem nič stimal, vse sem pustil kot je, v IE nastavitvah sem dal, da naj sam zazna nastavitve in da nikoli ne vspostavla povezave, pa tudi v TCP/IP nastavitvah je vse tako kot v navodilih piše.
Tudi gonilnike sem prej namestil in šele potem vstavil DWL-G520+ PCI kartico. Pa tudi na svojem računalniku sem že nastavljal, pa je včasih delalo včasih (po novem zagonu rač.) pa spet ne in je bilo potrebno na novo vse naštimati.
Drugače jaz prek routera normalno dostopam do interneta, samo WIRELESS povezava ne deluje.

bmandelj ::

jaz bi automatically detect settings dal ven
nekaj mi ni cisto jasno recimo ko ponovno zazenes pc pa ne dela a se ti racunalnika vidita ali ne??
ker ce se ne potem bi lahko bil problem z kartico ali pa wep (ce seveda uporabljas)
a si na routerju nastavil dns od siola?
vseeno nastavi dns se na wireless klientu na 193.189.160.11


LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

sinko999 ::

lahko je problem če imaš win-xp, tam se mora en servis diseblat; ne vem kateri ker sem na w2k.

Sam mam dlink 624+ in netgear 311

na routerju sem vpisal userja + geslo v dinamilčni PPPoE

omogočil DHCP in dela.

Povezave sem dal mixed mode, probaj kanal 3, če nimaš kakega soseda ne rabiš WEP enripcije
ga zakleni samo na MAC adreso, pa kot je blo rečene to vse sprobaj ko boš imel router pri se sebi v sobi, potem pa probaj s pinganjem routerja.

prenese brez problema 250X neakrat ping paketek velikosti 64 bitov
200X 1500 bitov
če pa mu daš paketek velikosti 64000 se bo rebootal, če ga pingaš v notranji mreži

LP
Ni? ni ve?no !

||_^_|| ::

sinko: kateri firmware uporabljas?

sinko999 ::

1.01 grem gledat kaj je novega v tem 1.18 a3 verziji:
dobiš ga tukaj

kot ponavadi uporaba na lastno odgovornost ja in to je uradni firmware.

LP
Ni? ni ve?no !

bili_39 ::

Pri PCI kartici zna bit pomembno kje je računalnik - daj ga na mizo. Naloži netstumbler program in preveri, če je zveza konstatna (pri wireless ni zaželjeno prekinjanje - ne bo delalo v redu), nato pa kot so ti svetovali zgoraj ... poskusi se znebiti avtomatskih nastavitev. Zna pomagat, če vpišeš DNS pa tudi lokalni IP bi mogoče pomagal fiksni.

falotXP ::

No, zdaj sem probal sosedov računalnik pri meni doma in dela brez problemov (včasih prekine, samo zelo redko, ali je to normalno?), internetne strani se odpirajo normalno, download je normalen.....tako, da mislim da je problem s signalom pri njem....ali bi večja antena kaj pomagala?

Zanima me tudi, kako nastaviš router DI-624+ za eMulo, ABC (bittorent), DC++, Kazo in mIRC?

waters ::

Ta router ima odlična navodila v pdf-u. Poglej in boš nastavil brez problema simpl ko pasulj.

matter ::

falotXP. NUJNO daj gor najnocejši Firmware, pa software na računalniku.
Enako je bli pri men ko sem testiru _USBM mrežno od dlinka. Kr prekinjal je, ko pa sem dal najnovejši software je zadeva delala ko urca :)

sinko999 ::

Torej na Routerju ima revizijo A1 sem sprobal firmware 1.15 pa ni dober je boljši 1.01,
zdaj še bom v teh dneh sprobal verzijo 1.18 bom poročal.

1.15 ni prenesel velikega števila povezaval, na random se je rebootal, meni ni delal dobro.
Ni? ni ve?no !

sdspecy ::

Edino pametno v tem primeru > kupi PCI wireless kartico enake firme in zmogljivsti (okvirni čas izdelave) kot je wireless access piont!
Če ti drugace ne bo uspelo rešiti težav, je sploh pri "cheap" varjantah wireless-a to edina rešitev.

LP

||_^_|| ::

No tuki se pa stvari mal zapletejo: Če hočeš laufat mulo, dc++, bittorrent, itd, boš mogu dat tisti računalnik na katerem boš to laufal v DMZ (advanced=>DMZ). Naenkrat je lahko samo 1 računalnik v DMZ načinu. Je pa tut varjanta da nastaviš firewall tko da so porti za te programe odprti, sam to meni še ni ratal naštimat da bi delal tko k je treba.

Pa še neki: Ta router po mojih opažanjih lahko prenese nekje do 250 povezav, kar pomeni da če misliš na dveh računalnikih laufat mulo bo bolj kriza.

||_^_|| ::

sinko: jst mam FW verzijo 1.25(???!!!) pa se ne spomnem kje sm jo staknu. Kje si ti dubu ta link za FW 1.18? Ker na uradnih straneh ne najdem nobene povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

falotXP ::

Neka navodila za nastavitve, da bo Mula, Bittorrent, DC++ delali kot morajo sem našel na njihovi strani TUKAJ, tako, da mi to zdaj dela, trenutno laufam Mulo in ABC, pa so hitrosti take kot so bile brez routera, samo sosedu še vedno prekinja, firmware pa imam ta nov 1.18, za verzijo A2 kot je router, pa tudi PCI kartica je verzije A2, tako da v nekompatibilnosti nebi smelo biti težav.

sinko999 ::

||_^_|| ti imaš verjetno Dlink 624 router
in razlika je sledeča 624 ga lahko nadgradiš v 108 način in ima Atheros čipovje (za USA)
624+ ne moreš nadgradit dela samo v 54M načinu texas čipovje(za evropo)

1.18 firmware je pa tukaj: uporabi FTP klient ftp.dlink.de dir: /di-products/di-624PLUS/Treiber_Firmware/di624+_fw_eng_rev_a3_1.18_031604.zip

to je samo za 624+ !!!

ne dajat na 624+ firmware od 624 !!!
Ni? ni ve?no !

segundo ::

Dejmo ga!
najprej vam priporočam upgrade firmware-a na 2.07 verzijo za revision B
tole je link:
www.dlink.co.il/firmware/DI624+_v207_nm...
:D
drugač ese vam bo usuval

če rabite pomoč v zvezi z Dlinkom
z lahkoto na piki@siol.com
LP Segundo
KAMOR JE ŠOU BK ŠE ŠTRK NEJ GRE...

pujsek_ ::

Jaz pa vsem priporočam, ki imate v načrto kupit D-Link WiFi da nabavite XtrimG opremo, uvoznik ima ameriško zadevo zopet na zalogi... >:D
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Wireless-N Gigabit Router

Oddelek: Kaj kupiti
122669 (2228) NetName34
»

router (linksys): BEFSX41 ali WRT54G

Oddelek: Omrežja in internet
312062 (1560) pujsek_
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342573 (2099) Venturer
»

Kateri Wireless ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
51166 (120) sinko999
»

WLAN AP - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
7960 (871) pujsek_

Več podobnih tem