» »

Kateri Wireless-N Gigabit Router

Kateri Wireless-N Gigabit Router

RiNC ::

Pregledal sem malo starejše teme, vendar se na podlagi njih ne morem odločit...

Torej, sedanji router (D-Link DI-624+) je malo pred tem da bo krepno! :)
Resetira se vsakih nekaj minut, zato razmišljam o nakupu novega.

Doma imam:
1x stacionarni računalnik z Gigabit Lan,
1x prenosnik z Gigabit Lan in 54Mb Wlan,
1x prenosnik z 100Mb Lan in 54Mb Wlan.

Prenosnike uporabljamo pretežno na wirelessu, občasno pa jih priklopimo tudi na kabel (ko je potrebno prenest kaj konkretnega).
Definitivno bom kupil Gigabit router, za wireless "n" podporo pa se še nisem odločo.

Kaj mi svetujete?
Glede na to, da router verjetno ne kopujem za 1 leto, se bi mi morda splačalo sedaj kupit vse v enem?

Gledal sem:
- Linksys WRT310N - cena ???
- D-Link DIR-655 - cena 120,44 € (mimovrste)
- ???

Tale D-Link DIR-655 baje ni slab (primerjalna tabela) samo sem mel s sedanjim routerjem iste firme kar nekaj problemov, tako da bi blo fajn, če bi mi lahko kdo kaj povedal iz lastnih izkušenj o tem DIR-655 modelu.
Za tale Linksys WRT310N pa sploh nisem našo ponudbe v Sloveniji, tako da mislim da je to nekaj novega, cena pa bo ziher okrog 150€.

Mi lahko svetujete še kaj drugega?
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

_Dejan_ ::

Jaz imam Linksys WRVS4400N in nisem zadovoljen z njim, ko sem ga kupil je bila cena okoli 250-270€ in lahko rečem da je šit od šita. Router je če ga uporabljam kot router zelo nestabilen, prejemanje pošte preko pop strežnika mi ne deluje, deluje pa stabilno v AP mode in je bil uptime preko 40dni... Ko bom menjal router sigurno ne bo več Linksys ker je to že drugi z katerim sem zelo razočaran(WRT54G V5 se je ob muli in utorrent po 2-5 min sesedel in je pomagal samo reset)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

jan01 ::

Moj nasvet:
-gigabiten switch + priporočljiv wireless router kot npr: buffalo whr-hp-g54(52€), buffalo whr-g125(34€),

@_Dejan_
linksys je modele wrt54g od verzije 5 naprej zelo okleščil(pol manj flasha in rama ...). Sam linksysa ne kupim več, saj so vsi tisti, ki so imeli wrt54g in wrt54gs(oba odlična do verzije 4), iz garancije dobili zanič verzije routerjev.

robotek87 ::

Sam imam Linksys WRT52GL wireless - G (pa preko naložen DD-WRT). Dela dva meseca brez problemov, signal močn po celi hiši, ter pri vseh sosedih (cca 100m stran) se še lahko povežejo (good al pa low signal).

luky ::

Naj mi eden pove, kaj pa manjka routerju WRT54GL v1.1. Mislim da je odličen....za normalno povezavo, pa še Tomota gor je super....
luky!

Hardstyle ::

jan01 kje si videl buffalo whr-g125 za 34€ ?

Alamar ::

Pri PC Hand. Kupil prejšnji teden in hvala lepa jan01 za priporočilo.:)

Gregor P ::

Sam imam tega D-Link DIR-655 in meni dela z mojim HP prenosnikom (OS Vista) odlično v recimo dveh nadstropjih hiše kar se tiče hitrega prenosa podatkov, brskanja po internetu ipd. ... nisem ga pa zares rabil za kaj bolj specifičnega ...

... vendar pa imata druga dva malo starejša HP prenosnika (OS XP) konstantne težave s povezavo; sam zaenkrat zgolj špekuliram, da je težava v OS, lahko pa tudi v sami mrežni kartici, ki jo uporabljata oz. njuni kompatibilnosti z usmerjevalnikom ... vem pa še ne, ker nisem imel časa, da bi se zares poglobil v zadevo.

Spet po drugi strani pa mi krasno dela namizni računalnik preko stare Netgearove USB brezžične mrežne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

norcuron ::

luky,

RiNC sprašuje za gigabitni router s podprtim "n" standardom, WRT54GL je pa max. 100 MBit router s supportom za "b+g" wireless standarda, tko da mu ne pride v poštev (kombinacija 54-ke s tomatom je pa itak zakon).
Great are mysteries of the mind ... or not?

RiNC ::

Nagibam se k nakupu D-Link DIR-655 routerja.
Sicer sem uspel stari router (D-Link DI-624+) usposobit, da se ne sesuva več (v bistvu je že 1 teden brez reseta), tako da se mi trenutno z nakupom ne mudi.

Gregor P:
... vendar pa imata druga dva malo starejša HP prenosnika (OS XP) konstantne težave s povezavo; sam zaenkrat zgolj špekuliram, da je težava v OS, lahko pa tudi v sami mrežni kartici, ki jo uporabljata oz. njuni kompatibilnosti z usmerjevalnikom ... vem pa še ne, ker nisem imel časa, da bi se zares poglobil v zadevo.
...

Tudi pri meni se na starem D-Link routerju občasno dogaja enako.
Starejši prenosnik HP nx8220 (OS XP) ima očasno hude težave se povezat preko wi-fija in tudi jaz sumim OS oz. driverje.
Novejši prenosnik HP nx9420 (OS Vista) nima teh težav...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

keba ::

imam linksys wrt160m router pa me zanima če kdo ve kako ga modificiram( kater software prgram moram naložit), da bom povišal domet signala???

Spajky ::

... da bom povišal domet signala ... nastavi mode na 802.11b-Only na ruterju ter klientih, po možnosti fixno brzino največ na 5,5Mbit/s ali manj ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

NetName34 ::

Pozdravljeni!

Zanima me (in zakaj ja ali ne), če se mi splača zamenjati sledečo konfiguracijo:
Asus WL-500g Premium + gigabit switch
z routerjem:
D-Link DIR-655

Večinoma uporabljam wired omrežje, na vseh ralunalnikih imam nastavljen router kot gateway.

Hvala vnaprej in lep pozdrav

Ali mogoče kdo ve?

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317877 (13360) Poldy
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510695 (9497) Dr_M
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422415 (11972) amigo_no1
»

Kupujem nov WLAN router

Oddelek: Kaj kupiti
71869 (1567) neres
»

Kateri usmerjevalnik (router) ?

Oddelek: Kaj kupiti
282581 (1872) blackbfm

Več podobnih tem