» »

konvertiranje podnapisov

konvertiranje podnapisov

sanny ::

imam sledeč problem. imam program Ulead DVD Workshop 2 s katerim snemam dvd ploščke in vstavljam lahko tudi podnapise od divx-ov. pri tem sledi samo ta problem da program sprejema samo txt datoteke, podnapise pa imam v večini v sub formatu.

potrebujem kakšen pametnejši program za snemanje dvd da lahko dajem podnapise not ali pa kakšen program da konvertiram podnapise.

hvala za odgovore.

Lime ::

Če imaš .sub podnapise, jim lahko samo končnico spremeniš v .txt.

Drugače pa imaš polno teh programov za konvertiranje podnapisov.

Tukaj pobrskaj:
http://www.doom9.org/software.htm
http://www.doom9.org/software.htm#subs

Lime ::

Ali lahko s tem Ulead programom dodajaš tudi podnapise v že obstoječi DVD format (iso, img ali vob datoteke) ali samo v filmčke, ki jih konvertiraš iz avi, mpeg, wmv... v DVD format?

sanny ::

sem naredil kot si mi rekel da sub končnico spremenim v txt in mi je dal vse čase na 00.00.00 do 00.00.00 in še mi piše na mesto podnapisow 00.00.00 - 00.00.00. se pa da dajat podnapise v dvd kot si vprašal.

PrimozR ::

Odpreš .sub file z beležnico (Note Pad) pa daš save as pa napišeš končnico .txt. In stvar je ocvrta:D

Lime ::

Jaz do sedaj nisem imel nikakršnih težav, če sem samo končnico spremenil. Drugače pa res poskusi z beležnico.

Kako pa v tem Uleadovem programu sploh odpreš DVD film, saj ni .vob datotek pod supported files?

elfstone ::

Potegni si dol Subtitle workshop. V tem programu lahko shraniš podnapise v obliki za Ulead workshop 2. Mislim da je izhod za Ulead workshop samo v zadnji verziji programa.

elfstone ::

Lime: Vob demuxaš in dobiš m2v in ac3. Te lahko uvoziš.

Lime ::

Aha, sem mislil, da je končno uspelo nekomu narediti program s katerim lahko direktno uvoziš sub ali srt podnapise, ne pa da rabiš ene pet različnih programov in eno uro dela (če so že usklajeni).

Saj drugače znam, samo sem si hotel poenostaviti zadevo :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Hux ::

Hm ta program se cuje bolse kot ta DVD Maestro. Drugace pa konverzija z frame oblike kot jo uporabla .sub in casovno obliko .txt ni tako simple. Najlazje jih sinhroniziras tak da orginalne angleske ripnes dol ter jih obojne nalozis in ce se ujemajo shranis pa se rpevzemejo casovne enote od orginalnih. Za Divxe praviloma dela brez problemov za DVD pa menda rabi casovno enoto in ne frame.

Jaz sem samo hvalezen za eno bolso metodo vstavlanja podnapisov kot je ta srt2sup >>> remapSUP ker so podnapisi resno gnili nakoncu ce ti sploh uspe bele dobit ven. :'(.

Upam da lahko z ulead nastavlas to bolse. Sej bi probo z Maestrom smao nedovoli ker pravi da je movie data predolgi in negre nikakor not v okno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

DVD in podnapisi, kako jih dodati

Oddelek: Zvok in slika
215338 (4282) podtalje
»

Dvd Podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
212995 (2576) Lime
»

Ujemanje podnapisov z Divxom

Oddelek: Zvok in slika
51130 (1049) Hypno
»

podnapisi direktno v divx

Oddelek: Zvok in slika
51791 (1688) ninbus
»

Neki cudni podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
7969 (839) Tr0n

Več podobnih tem