» »

WD HDD problem hitrost?

WD HDD problem hitrost?

matrix2 ::

Zadeva je sledeča! Imam (HDD WD-160 z 8mb casha) in že od začetka opažam, da je delovanje zelo upočasnjeno, sumil sem disk zato sem se odločil opraviti tes z HD Tach. Ugotovil sem, da je sum opravičen in sicer hitrost je bistveno majnša od optimalne, ki bi naj bila okoli 50mb. Hitrost diska pa je le 16mb pa tudi povprečna hitrost je identična. V čem je napaka ali so to samo nastavitve ali pa je disk v okvari, kako ugotoviti??

Tilen ::

več diskov na enem kablu mybe? reinstall ide drivers? Pregrevanje diska(manj vrjetno)?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matrix2 ::

na IDE kablu imam samo disk in ničesar drugega, pregretje je vprašaj, saj je pod njim zajeten ventič ki orng piha, tako da je disk dobesedno mrzel:D

Tugo ::

daj ga v nek drug PC in probaj tam s HD-Tachom!
POROČAJ!

lp, T.

matrix2 ::

na žalost bom moral teste opraviti, kar na svoji kišti, ker nimam kje preizkusiti. In v čem bi potemtakem lahko bila finta?

Moonman ::

Preveri, če ni slučajno v PIO načinu. 16Mb/s je glih to.


Tugo ::

možnosti je veliko. če jih omenim samo nekaj: to kar si že sam ugotovil (disk je zanič), kabel med diskom in matično, driverji, nastavitev UDMAja (kar je Moonman napisal), lahko je samo od vremena odvisno (beri: neki kar noben ne bo nikoli mogel ugotoviti),...

zato bi bilo fino, če bi probal disk posebej ali pa nek drug disk na tvoji mašini.

lp, T.

cryptozaver ::

SpeedFan za merit temperaturo sistema tut diska.

matrix2 ::

tugo si mimo bincnil, disk ni zanič je eden najboljših ta trenutek na trgu! Tudi po vseh svetovnih testih in pa tudi po mojih izkušnjah, saj sem že imel vse možne diske na preizkušnji vendar čez WD ga ni. Finta je bila le v nastavitvah BIOS-a sem imel UDMA na disable, ko sem dal na enable je disk poletel, sedaj dela kot je treba, 50mb povprečje in 83mb začetna hitrost. Hvala vam za pomoč!

Tugo ::

kot prvo: ne glede na to kater disk imaš je lahko zanič, tako da NISEM mimo brcnil. Pa ne glede na to, da imaš opevani WD ali pa katerokoli drugo firmo!

kot drugo: disk NIMA 83M/s na začetku, pa če se postaviš na glavo, zato ti priporočam, da še enkrat izmeriš hitrost. Verjamem pa, da si narobe gledal kar si napisal ali pa si se zmotil pri tipkanju. Prava vrednost bo okoli 60M/s. tistih nekaj čez 80M je pa Burst in ne hitrost prenosa diska.

lp, T.

P.S.: kar bom zdele povedu, se ti bo mogoče zdel neumno: imam tak disk že od konca Novembra.

Tilen ::

še s 60 bi pretiravali, pri S-ATA se gibljejo hitrosti do 55 MB/s (7200)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tugo ::

Tilen, samo narobe si razumel, teh 60M/s ni za povprečno, ampak začetno hitrost, drugač ti bom pa reku: RES MAŠ :D

lp, T.

matrix2 ::

tugo bo držalo, saj tudi povprečje ni vedno 50mb je bolj majn takšna je realnost. Vendar ni mi jasno kako to da se takšno zvišanje iz 16mb na 48.9 ne pozna na mašini, tudi pri prenosu iz particije na particijo je vse isto kot prej 700mb cc. 2min??

matrix2 ::

saj res ko sem malo bolj natančno prekalkuliral sem ugotovil, da je to katastrofalnih 5,83mb/s prenosa med partricijami. Ali imate vsi takšne hitrosti, pri kopiraj-reži iz particije na particijo, v čem je tukaj problem, saj kaže optimalno po testih 48,9mb??

Tilen ::

ja lol ! kako si ... :) poglej ko ti kopiraš na drugo particijo diska en file more disk delat da kopira pa da piše se pravi dela dvojno delo. probaj imet 2 enaka diska in potem prenašat, ne moreš nekaj takega kar si ti rekel primerjat s testi >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tugo ::

matrix2: zvišanje SE pozna. na istem kablu sem imel konkretno WD400BB in WD1600JB... kopiranje v eno in drugo smer za 700MB je bilo 21 sekund. Sem ravnokar probal prenest iz particije na particijo na ISTEM WD1600JB disku... cca 120 sekund, tako kot si napisal. upam, da ti tole kaj pomaga, je pa vse tole samo za tvoj test in nič drugega!

lp, T.

Cveto ::

Problem je v tem, da če kopiraš iz ene na drugo particijo na istem disku, mora disk premikati glavo iz enega dela diska na drug dela, pri tem pa se najbolj pozna dostopni čas diska.

Če kopiraš med dvema diskoma teh problemov ni, vsak pač dela samo enem področjui diska!

Tilen ::

točno to sem jaz hotel povedat :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7913161 (10575) hojnikb
»

Trdi disk deluje počasi.

Oddelek: Strojna oprema
211803 (1526) fabi1
»

Počasno prenašanje podatkov med diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
8975 (890) ElectricMan
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492216 (1604) billy
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534527 (3881) Boky

Več podobnih tem